MKTG SR - pasek na kartach artykułów

ELMAR, Jędrzejów - Lider Regionu 2010, Transport

Redakcja
ELMAR, Jędrzejów - Lider Regionu 2010, Transport
ELMAR, Jędrzejów - Lider Regionu 2010, Transport
Podwójna potęga – tak krótko można opisać jędrzejowską firmę Elmar. Ten gigant jest potentatem w dwóch branżach – hurtowym handlu alkoholami i transporcie międzynarodowym.

Działalność na dwóch „frontach” pozwala utrzymać firmie stabilność finansową nawet w najtrudniejszych dla gospodarki czasach. W okresie gdy konkurencja zaczyna zaciskać pasa

i tnie wydatki na inwestycję, Elmar odbierał nowiutkie ciągniki siodłowe.

Marian Glita zbudował swoją potęgę sam od podstaw. Wyjątkowe zdolności menadżerskie i wielkie wyczucie w biznesie spowodowało, że firma rozwijała się i rozwija bardzo błyskawicznie.

Wszystko zaczęło się w 1975 roku. Początkowo firma działała w zupełnie innej branży niż obecnie – produkowała meble. 35 lat temu wielu kolegów Mariana Glity nie wierzyło, że w planowanej odgórnie gospodarce jest miejsce na prywatną inicjatywę. Jemu jednak nie było nic w stanie przeszkodzić. Marian Glita w województwie świętokrzyskim był jednym z pionierów wolnorynkowej gospodarki, zwiastunem nadchodzących przemian ekonomicznych i dowodem na to, że nie tylko zagraniczne firmy mając za plecami potężne kapitały są w stanie odnosić w Polsce sukces. Swój sukces Marian Glita zawdzięcza przede wszystkim swojej solidności, konsekwencji w dążeniu do celu i pracowitości.

Od czasu produkcji mebli jego firma jeszcze kilkakrotnie zmieniała branże, aż w końcu w 1994 roku zajęła się handlem alkoholami. W krótkim czasie jędrzejowska hurtownia stała się liderem w południowo - wschodniej Polsce. Ale to Prezesowi nie wystarczyło. Cały czas rozwijał sieć i mnożył zyski. Dziś Elmar należy do największych hurtowników alkoholi w Polsce.

W Jędrzejowie działa centralna hurtownia, a po terenie całego kraju rozrzuconych jest jedenaście filii. Udział naszego laureata w ogólnopolskich rynku alkoholi mocnych wynosi aż 10 procent.

Rok po rozpoczęciu handlu alkoholami Marian Glita zaczął rozwijać nową branże – międzynarodowy transport samocho-dowy. TIR-y z logiem Elmaru można spotkań na drogach całej Europy. Promuje tym samym nasz region. Jest przewoźnikiem sumiennym i terminowym. Wiezione przez niego dostawy zaw-sze docierają do miejsca na czas.

W 2006 roku flota Mariana Glity rozrosła się do 120 ciągników siodłowych. Rok później zakupił 100 nowych ciągników, a w 2008 kolejne 110 sztuk. W roku bieżącym zostanie wymieniony tabor na nowe zestawy. Aby dla tak potężnej floty stworzyć sprawną sieć zarządzania Marian Glita otworzył w całej Polsce 10 oddziałów spedycyjnych w największych miastach – Lublinie, Wrocławiu, Łodzi, Sosnowcu, Poznaniu, Gdańsku, Krakowie, Szczecinie, Warszawie i Grudziądzu. Firma posiada także trzy przedstawicielstwa za granicą – we Włoszech, w Niemczech oraz w Luksemburgu.

Przełomowy dla Elmaru był rok 2008. Wtedy to bowiem firma zmieniła swoją formę własności. Dawne PHZ Elmar zosta-ło przekształcone w ELMAR „S”. Rozpoczął się także proces prawnego porządkowania firm kontrolowanych przez Mariana Glitę, co zaowocowało między innymi powstaniem w 2010 roku spółki ELMAR HANDEL kontynuującej działalność w handlu hurtowym oraz ELMAR TRANSPORT. To ona przejęła obowiązki Elmaru S w zakresie spedycji, logistyki

i sprawnego zarządzania flotą.

Dziś nasz laureat to potężne, zatrudniające około 650 pracowników, nowoczesne, ambitne przedsiębiorstwo, którego roczne przychody sięgają 800 milionów złotych. Firma jest także członkiem Business Centre Club oraz może się pochwalić godłem Teraz Polska, jako jedyna w branży transportowej. Za swoje osiągnięcia, rzetelność w biznesie co roku nagradzana jest różnymi nagrodami, certyfikatami, statuetkami.

Marian Glita natomiast to niezwykła osobowość, której nie brakuje fantazji. Co roku na przykład organizuje największe w regionie imieniny, na których bywają setki osób. Występują dla nich największe gwiazdy polskiej sceny. W ostatnich latach jego pasją stało się latanie. Zakupił najpierw śmigłowiec, potem awionetkę, a ostatnio przy swojej firmie wybudował lotnisko. Napomina o kolejnych latających zakupach.

Właściciel Elmaru to człowiek, który potrafi zarobione pieniądze wydawać na swoje przyjemności, ale jednocześnie pomaga innych. Każdego roku na cele charytatywne przeznacza bardzo duże sumy.

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

NBP nowy do 14.07

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia