Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Emerytury i renty przed świętami. Sprawdź, kiedy Twój termin wypłaty

Marzena Smoręda
Emeryci i renciści, którzy zwykle swoje świadczenie otrzymują 25 dnia miesiąca, nie muszą się obawiać, że w grudniu dostaną je dopiero po Świętach Bożego Narodzenia. Zakład Ubezpieczeń Społecznych zadbał o to, by wszystkie te osoby otrzymały emerytury i renty przed Bożym Narodzeniem.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych standardowo wypłaca emerytury i renty w sześciu terminach to jest 5, 6, 10, 15, 20 i 25 dnia każdego miesiąca. W grudniu ostatni termin płatności wypada w dzień Świąt Bożego Narodzenia. Od kilku dni wielu klientów ZUS, kontaktuje się z poszczególnymi placówkami Zakładu, dopytując, czy swoje emerytury i renty otrzymają dopiero po świętach.

- Pragnę uspokoić wszystkich naszych klientów, którzy odbierają swoje świadczenia 25 każdego miesiąca. Podjęliśmy decyzję, żeby wszystkie wskazane świadczenia wypłacić maksymalnie do 23 grudnia, tak by nasi klienci dysponowali należnymi im pieniędzmi na okres zbliżających się świąt – mówi Artur Rejmer, dyrektor Departamentu Finansów Funduszy w centrali ZUS.

I tak świadczenia, które doręczane są przez pocztę, trafią na pocztę 20 grudnia, by do 23 grudnia listonosze mogli je dostarczyć. Osoby, które odbierają swoje świadczenia za pośrednictwem banku otrzymają je na konta 22 grudnia.

Osobom, które jeszcze nie zdecydowały się na zmianę sposobu dostarczania emerytury poprzez listonosza na przekaz bankowy, przypominamy że emerytury na kontach są dostępne 1 dzień przed terminem płatności, a jeżeli termin wypłaty przypada na dzień wolny od pracy, emerytury są na kontach 1 dzień przed ostatnim dniem roboczym poprzedzającym termin płatności. Dla przykładu jeżeli 25 wypada w dzień świąteczny, to emerytury na kontach będą w czwartek 22 grudnia.

W województwie świętokrzyskim w tym terminie swoje świadczenia pobiera ponad 71 tysięcy osób.

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia