Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Expo Silesia, spółka kontrolowana przez kieleckiego przedsiębiorcy Krzysztofa Klickiego zamyka działalność targową

Stanisław Wróbel
Stanisław Wróbel
Expo Silesia - w wielkiej hali nie będą odbywać się już imprezy targowe.
Expo Silesia - w wielkiej hali nie będą odbywać się już imprezy targowe. Dziennik Zachodni
Expo Silesia, spółka kontrolowana przed jednego z największych kieleckich przedsiębiorców Krzysztofa Klickiego, twórcy Kolportera kończy działalność targową. Wszystko z powodu pandemii. Spółka nie została jednak zlikwidowana. Ludomir Tuszyński, prezes Expo Silesia, w rozmowie z DziennikiemZachodnim.pl zapewnił, że firma istnieje, ale musi się przebranżowić. - Będziemy prowadzić inną działalność, o charakterze logistycznym - mówi Tuszyński. Oznacza to, że w wielkiej hali w Sosnowcu nie odbędą się już ani targi, ani różnego rodzaju wystawy.

Jak informuje Dziennik Zachodni wystawcy nie przyjadą już więcej na targi organizowane w wielkiej hali targowej Expo Silesia w Sosnowcu przy ulicy Braci Mieroszewskich 124. Pandemia koronawirusa sprawiła, że branża targowa mocno ucierpiała, efektem tych problemów jest decyzja o zamknięciu działalności targowej przez spółkę kontrolowaną przez przedsiębiorcę z Kielc Krzysztofa Klickiego, twórcę Kolportera.

- Expo Silesia zmienia zakres działania i zostaje zakończona działalność targowa. Zmiana jest spowodowana epidemią koronawirusa i rządowym zakazem organizacji targów, wystaw i innych wydarzeń - powiedziała Dziennikowi Zachodniemu Patrycja Zadros-Tarka, kierownik działu marketingu Expo Silesia. Więcej o sytuacji Expo Silesja Sosnowiec. Expo Silesia już bez targów i wystaw. Spółka zmienia branżę. "Będziemy prowadzić inną działalność"

Warto przypomnieć ,że tworzenie przez Krzysztofa Klickiego spółki Expo Silesia w Sosnowcu wiąże się z jedną z największych gospodarczych awantur ostatnich lat w Świętokrzyskiem. Miała ona miejsce w 2006 roku. Prezesem Expo Silesia został Tomasz Raczyński, który poszedł na to stanowisko prosto z funkcji... prezesa Tragów Kielce, pociągając za sobą grupę kilku kluczowych menadżerów. Tomasz Raczyński dla "Echa Dnia" powiedział wtedy: "Wczoraj złożyłem rezygnację z funkcji prezesa Zarządu spółki Targi Kielce. Zostawiłem ją w bardzo dobrej kondycji, mają pełny portfel zamówień, to jest rozpędzony pociąg. Ale stoją one w obliczu głębokiego kryzysu. Odchodzę, bo nie chcę firmować schodzenia tego ośrodka na margines. (…)

Kolejne lata pokazały, że Targi Kielce radziły sobie znakomicie osiągając najlepsze wyniki w historii. Z 32 wystaw w 2006 roku kalendarz wzbogacił się do 75 w 2019. Z kolei w czasie pandemii Targi Kielce zorganizowały najwięcej wystaw spośród ośrodków targowych w Polsce.

Potęga Expo Silesia miała zostać zbudowana w dużej mierze na grupie ludzi z Targów Kielce, ale taki zamiar nie do końca się udał. Szybko też nastąpiły liczne zmiany kadrowe. Expo Silesia radziła sobie raz lepiej, raz gorzej ale chyba nigdy do końca nie spęłniła oczekiwań Krzysztofa Klickiego.

Teraz Expo Silesia stawia na logistykę, branżę w czasie koronawirusa i rozkwitu handlu przez internet rozwijającą się wprost zawrotnym tempie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Kiedy w Polsce czterodniowy tydzień pracy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Expo Silesia, spółka kontrolowana przez kieleckiego przedsiębiorcy Krzysztofa Klickiego zamyka działalność targową - Echo Dnia Świętokrzyskie

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia