Firma DEFRO skutecznie korzysta z unijnej pomocy

Jarosław PANEK, [email protected]
Firma DEFRO jest obecna na każdych targach Agrotech w Kielcach, gdzie zawsze wyróżnia się ekspozycją
Firma DEFRO jest obecna na każdych targach Agrotech w Kielcach, gdzie zawsze wyróżnia się ekspozycją
Udostępnij:
Kocioł centralnego ogrzewania to serce każdego domu. I tak jak serce powinien być wydajny, równo pracować i nigdy się nie psuć – taką zasadę wyznaje właściciel Przedsiębiorstwa Wielobranżowego DEFRO z Rudy Strawczyńskiej pod Kielcami, Robert Dziubeła, który dla osiągnięcia tego efektu często sięga z powodzeniem po unijne dotacje.

Jeszcze pięć lat temu firma DEFRO notowała 5 milionów złotych przychodu, tymczasem rok 2008 zakmnęła przychodem rzędu… 65 milionów złotych. Wszystko dzięki dziesiątkom tysięcy klientów, rozsianych już po całej Polsce, ale też krajach Europy i Azji. Dziś charakterystyczne logo DEFRO można spotkać w całej Polsce, zarówno w około 600 punktach sprzedaży marki DEFRO jak i w największych polskich sieciach handlowych typu „dom i ogród” oraz w kilku krajach świata, między innymi na Litwie, Łotwie, Węgrzech, Rumunii, Ukrainie, Białorsi, a nawet w dalekim Kazachstanie.

Technologie przyszłości

Czerpiąc z bogatych doświadczeń ponad 30 lat działalności i doskonałej znajomości potrzeb polskiego klienta, DEFRO stawia na technologie przyszłości. W firmie działa specjalistyczne laboratorium, którego zadaniem jest nieustanne podnoszenie wszystkich parametrów, oferowanych kotłów na paliwa stałe. Dzięki pracy tutejszych konstruktorów powstała na przykład unikatowa konstrukcja śruby podajnika paliwa w kotle DEFRO „komfort eko” na eko groszek, węgiel orzech i drewno kawałkowe. Śruba ta jest w całości wykonana z jednego elementu, a nie spawana, jak robi to wielu innych producentów, dzięki czemu kocioł na pewno o wiele dłużej nam posłuży.

Ddbając o najwyższą jakość produktu, DEFRO coraz większą uwagę przywiązuje także do stylistyki i estetyki. Kotły centralnego ogrzewania tej marki są po prostu ładne, eleganckie i starannie wykonane. Jest to możliwe między innymi dzięki jednej z najnowcześniejszych linii technologicznych na świecie, zakupionej zagranicą, w ramach unijnej dotacji. Firma DEFRO skorzystała już z czterech programów unijnych, a piąty jest w trakcie rozliczania. Unia Europejska dostrzegła innowacyjność produktów DEFRO i chętnie przekazuje kolejną pomoc na dalszy rozwój.

- Nasza najnowsza linia technologiczna to rozwiązanie istniejące na świecie niecały rok. Ta inwestycja da nam wysoką konkurencyjnaośc na europejskim rynku na najbliższe 8 – 10 lat - mówi właściciel firmy Robert Dziubeła.

Kocioł dla każdego

Nowoczesne, sprawne, wydajne, eleganckie, komfortowe w użyciu, a dodatku emitujące bardzo mało zanieczyszczeń do atmosfery. Takie są kotły DEFRO, a o ten ostatni parametr dba właśnie laboratorium analizy spalin, utworzone w firmie po to by, badać kolejne prototypy.

Dzięki tej niskiej emisji spalin, a jednocześnie wysokiej sprawności wiele modeli kotłów DEFRO spełnia ostre normy, pozwalające ich nabywcom na sfinansowanie części tego zakupu z unijnych dotacji. Wiele polskich gmin wprowadziło już takie dopłaty dla gospodarstw inwdywidualnych, które zakupią nowoczesne, nie zanieczyszczające środowiska wydajne kotły CO. DEFRO bierze udział w tym programie, oferując choćby model „komfort eko” czy „defro kompakt”.

Nowy sterownik, większa oszczędność

Najnowszą innowacją w kotłach DEFRO jest zastostosowanie sterownika PID. Zwiększa on łatwość obsługi, bo zmiana opału nie wymaga ingernecji w ustawienia sterownika. Zmniejsza też zużycie paliwa i to aż o 20 do 40 procent. Nowy sterownik zapewnia także stabilną temperaturę wody zasilającej oraz spalin, co chroni kocioł i komin oraz pozwala rzadziej czyścić komorę paleniskową, gdyż na ściankach wymiennika nie osadzają się substancje lepkie.

 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Środki z KPO obniżą inflację - komentarz

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Echo Dnia
Dodaj ogłoszenie