Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Firma Formaster Group z Kielc zakupiła pięć hektarów gruntów pod budowę nowej hali produkcyjno-magazynowej w Bilczy, gmina Morawica [WIDEO]

Paweł Więcek
Paweł Więcek
Jeszcze nie skończyli drugiej, a już przygotowują się do kolejnej. Firma Formaster Group z Kielc, właściciel marki Dafi, zakupiła właśnie pięć hektarów gruntów pod budowę nowej hali produkcyjno-magazynowej w Bilczy, gmina Morawica. Spółka będzie realizować także inwestycję w swoim kompleksie przemysłowym na kieleckim Białogonie.

Nieruchomość o powierzchni pięciu hektarów, którą nabył Formaster Group, zlokalizowana jest w Bilczy. Grunty stanowią część podstrefy Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Starachowice” i sąsiadują z parkiem produkcyjnym spółki. Aktualnie firma posiada dwie czynne fabryki – w Kielcach oraz w Bilczy. Trzecia hala produkcyjno-magazynowa jest w trakcie budowy. Obiekt także stanął w Bilczy. Realizacja projektu ma zakończyć się jeszcze w tym roku.

- W związku z dynamicznym rozwojem zdecydowaliśmy się pozyskać tereny inwestycyjne pod budowę czwartej już fabryki – mówi Maciej Bursztein, członek zarządu oraz dyrektor do spraw rozwoju Formaster Group. - Zanim zakupiliśmy tę nieruchomość, szukaliśmy gruntów w Kielcach, ale niestety miasto nie dysponuje takimi zasobami – dodaje Maciej Bursztein.

Według wstępnej koncepcji hala produkcyjno-magazynowa będzie miała 10 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni. - Procesy produkcyjne - tak jak w naszych pozostałych fabrykach - zostaną zautomatyzowane, ale mimo wysokiego poziomu zaawansowania technologicznego planujemy zatrudnić do pracy w nowym zakładzie około 150 osób – informuje Maciej Bursztein.

Jak dodaje, budowa rozpocznie się najwcześniej na przełomie 2021-2022 roku i potrwa 12 miesięcy. Szacunkowa wartość inwestycji to około 50 milionów złotych.

Jednocześnie Formaster Group inwestuje także w Kielcach na terenie swojego kompleksu produkcyjnego na Białogonie. - Złożyliśmy wniosek o wydanie warunków zabudowy dla hali. Inwestycja ma być gotowa do końca 2021 roku – mówi Maciej Bursztein.

Obecnie w Formaster Group pracuje około 400 osób. Wyroby sygnowane marką Dafi są eksportowane do 30 krajów w Europie, Azji oraz Ameryce Północnej. Jak podkreśla Maciej Bursztein, popyt na produkty Dafi, czyli między innymi filtry do wody, dzbanki i butelki filtrujące stale rośnie.

- Firma Formaster Group osiągnęła poziom rozwoju pozwalający zdobywać jej rynki zagraniczne. Produkty sygnowane marką Dafi stają się marką o globalnym znaczeniu. Co warto podkreślić, jest to nasza świętokrzyska firma, która swoją aktywność inwestycyjną koncentruje w województwie świętokrzyskim. Takie firmy jak Formaster Group budują siłę świętokrzyskiej gospodarki - mówi Marcin Perz, prezes Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Starachowice".

od 7 lat
Wideo

21 kwietnia II tura wyborów. Ciekawe pojedynki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia