Firma jednego z najbogatszych mieszkańców naszego regionu chce bankructwa!

/jap./, [email protected]
Marian Kwiecień ma nie tylko akcje Ireny. Kontroluje także wszystkich największych polskich producentów porcelany.
Marian Kwiecień ma nie tylko akcje Ireny. Kontroluje także wszystkich największych polskich producentów porcelany.
Udostępnij:
Na naszej liście 100 najbogatszych mieszkańców województwa zawsze zajmował miejsce w pierwszej piątce. Kontroluje kilkanaście firm w tym kilka spółek giełdowych. Teraz jedna z nich złożyła wniosek o upadłość z możliwością układu.

Huta Szkła Gospodarczego Irena, spółka notowana na warszawskiej giełdzie i kontrolowana przez jednego z najbogatszych mieszkańców województwa świętokrzyskiego, Mariana Kwietnia, złożyła w sądzie wniosek o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu.

Spółka na razie nie podała więcej szczegółów, natomiast w ciągu ostatnich kilku tygodni trwały w niej rozliczne roszady personalne. Odchodzili z niej i przychodzili do niej co chwila nowi prezesi i członkowie zarządu.

Sytuacja Ireny od kilku lat pogarszała się systematycznie, chociaż ostatni rok, jeśli idzie o same wyniki zaczął być wyraźnie lepszy. W pierwszym półroczy 2009 roku spółka miała gru-bo ponad 3 miliony złotych straty netto i niewiele ponad 18 milionów złotych przychodu. W I połowie roku obecnego przychody wzrosły do 25 milionów zaś, strata netto zmniejszyła się do 1,7 miliona złotych.

W raporcie półrocznym Irena poinformowała, że po pierwszych sześciu miesiącach 2010 roku zobowiązania i rezerwy na zobowiązania grupy wynosiły 65,7 miliona z czego zobowiązania krótkoterminowe wynosiły 57,8 miliona. Kapitały własne spółki na koniec czerwca tego roku sięgnęły 3,5 miliona złotych.

Irenę w całości poprzez swoje spółki, kontroluje notowany u nas co roku w ścisłej czołówce najbogatszych mieszkańców regionu świętokrzyski biznesmen Marian Kwiecień, który jest jednym z największych w Europie producentów porcelany. Działa także w branży szkła artystycznego, tkanin, firan itp.

 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polacy posiadają coraz droższe smartfony

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Echo Dnia
Dodaj ogłoszenie