Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Firma Orizzonte Polska z nową konecką siedzibą

Redakcja
Firma Orizzonte Polska z nową konecką siedzibąWspółwłaściciele Orizzonte Polska Mareno Minelli i Piotr Turski z burmistrzem Krzysztofem Obratańskim
Firma Orizzonte Polska z nową konecką siedzibąWspółwłaściciele Orizzonte Polska Mareno Minelli i Piotr Turski z burmistrzem Krzysztofem Obratańskim
Firma Orrizonte Polska zagościła w Końskich w 2004 roku. W nowej siedzibie, przy głównym wejściu, wisi zdjęcie przedstawiające ówczesnego (i obecnego) burmistrza Końskich Krzysztofa Obratańskiego wraz ze współwłaścicielem i prezesem zarządu Mareno Minellim otwierającym zakład na terenie jednej z dawnych siedzib Koneckich Zakładów Odlewniczych przy ulicy Fabrycznej. Wtedy zatrudniała sześć osób. Podczas otwarcia prezes Mareno Minelli zapewniał, że firma będzie się rozwijać i z roku na rok zatrudniać więcej osób.

Nowa hala i działka

W roku 2014 Orrizonte Polska zakupiła od gminy Końskie działkę na nowych terenach przemysłowych włączonych do podkoneckiej strefy Specjalnej Strefy Ekonomicznej Starachowice. Akt notarialny podpisali prezes Mareno Minelli i burmistrz Michał Cichocki. Działka ma 1,8 ha powierzchni. Na niej zbudowano halę o powierzchni 2200 metrów kwadratowych. Potem rozpoczął się proces wyposażania hali w najnowocześniejsze urządzenia służące przede wszystkim do regeneracji form i stempli na potrzeby przemysłu ceramicznego. Do ich obsługi zatrudniono 30 osób. Orizzonte Polska współpracuje z największymi polskimi zakładami ceramicznymi, a także z firmami z Białorusi, Ukrainy, Rosji, Rumunii, Węgier.

 

To dobry początek

W piątek nowa halę pokazali prezes Mareno Minelli, wiceprezes Piotr Turski, prokurent zarządu Janusz Hurec i kierownik zakładu Wojciech Białas. Symboliczną wstęgę przecinali Mareno Minelli i burmistrz Krzysztof Obratański.

- Mam nadzieję, że to dobry początek na rozwój naszych terenów przemysłowych położonych w północnej części miasta – mówi burmistrz. – Ostatnio w drodze przetargu udało nam się sprzedać pięć działek – cztery o powierzchni 20 arów, jedną o powierzchni 30 arów. Nowi właściciele, przedsiębiorcy koneccy, zapowiadają szybką realizację swych pomysłów inwestycyjnych.

Marzena Kądziela

 

 

 

 

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia