Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Firma przyjazna mamie pochodzi z… Włoszczowy

Rafał BANASZEK, [email protected]
Szefostwo włoszczowskiego Biura Rachunkowego Lex-Bufiks ze znaną aktorką Izą Kuną. Od lewej: Agnieszka Prokop - Bąk, Iza Kuna, Beata Kącka, Iwona Kącka - Ożarowska, Agniesyka Kozieł.
Szefostwo włoszczowskiego Biura Rachunkowego Lex-Bufiks ze znaną aktorką Izą Kuną. Od lewej: Agnieszka Prokop - Bąk, Iza Kuna, Beata Kącka, Iwona Kącka - Ożarowska, Agniesyka Kozieł.
Biuro Beaty Kąckiej - Kobiety Przedsiębiorczej 2008 roku w powiecie włoszczowskim - wygrało z międzynarodowymi korporacjami!

Zatrudniające 17 pracownic, w tym 12 matek, Biuro Rachunkowe Leks-Bufiks z Włoszczowy otrzymało nagrodę główną za zwycięstwo w piątej edycji ogólnopolskiego plebiscytu „Firma przyjazna mamie", zorganizowanego przez miesięczniki „Dziecko” i „Poradnik Domowy”. Pierwsze gratulacje Beata Kącka otrzymała od prezydentowej Marii Kaczyńskiej, która objęła akcję honorowym patronatem.

Wielka gala odbyła się w zeszłym tygodniu w Teatrze Polonia Krystyny Jandy w Warszawie. Biuro Lex-Bufiks było jedną z trzech firm w kraju, które otrzymały nagrody główne.

Pozostałe to wielkie korporacje Danone Polska (zatrudnia 1383 pracowników) i Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej (423 pracowników), z kolei firma Mars Polska (1354 pracowni-ków) otrzymała wyróżnienie. W tym roku do konkursu „Firma przyjazna mamie” zgłoszono 289 firm z całej Polski.

W uroczystej gali wręczenia statuetek w stolicy uczestni-czyła właścicielka biura Beata Kącka oraz kierowniczki działów, a także gość specjalny – znana aktorka Iza Kuna, która jest twarzą lokalnej akcji społecznej Lex-Bufiksu „Odpowiedzialna i zorganizowana - to pracująca mama”.

- Zgodnie z zasadami, do plebiscytu mogli zgłaszać swoje firmy sami pracownicy. Zgłoszenia były następnie weryfikowane poprzez rozmowy z pracownicami. Za „przyjazne mamie” uznano te spółki i organizacje, w których świadczenia na rzecz kobiet w ciąży i młodych rodziców wykraczają poza obowiązki wpisane do Kodeksu Pracy, jak i te, w których panuje wyjątkowa atmosfera sprzyjająca macierzyństwu. Dodam tylko, że w naszej firmie cieszymy się na myśl o macierzyństwie naszych pracownic, a przejściowe nieobecności nie stanowią dla biura większego problemu. Radzimy sobie z tym dobrą organizacją pracy – podkreśla Beata Kącka.

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Kiedy w Polsce czterodniowy tydzień pracy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia