Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Flagowe produkty WSP Społem z Kielc wyróżnione

Elżbieta ŚWIĘCKA [email protected]
Majonez Kielecki, flagowy produkt WSP Społem, gości na naszych stołach już od pokoleń. Niedawno otrzymał znak „Jakość Tradycja”, który wyróżnia najbardziej wartościowe produkty. Fot. WSP Społem Kielce
Majonez Kielecki, flagowy produkt WSP Społem, gości na naszych stołach już od pokoleń. Niedawno otrzymał znak „Jakość Tradycja”, który wyróżnia najbardziej wartościowe produkty. Fot. WSP Społem Kielce
Jedne z najbardziej rozpoznawalnych produktów spożywczych naszego regionu tj. Majonez Kielecki, Musztarda Kielecka oraz Ocet spirytusowy 10 procent otrzymały prestiżowy znak „Jakość Tradycja”.

Wskazane powyżej wyroby, produkowane w Wytwórczej Spółdzielni Pracy „Społem” już od kilkudziesięciu lat goszczą na naszych stołach. Ich walory coraz częściej doceniają również zagraniczni konsumenci. Nie dziwi zatem fakt, że wysoką jakość tych produktów doceniła Polska Izba Produktu Lokalnego i Regionalnego, przyznając im znak „Jakość Tradycja”.

Przeczytaj też: Znamy już Liderów Regionu 2011! Kim oni są?

- Szczycimy się faktem, że trzy nasze sztandarowe produkty otrzymały to prestiżowe wyróżnienie. Zarówno Majonez Kielecki, Musztarda Kielecka i Ocet spirytusowy 10 procent cieszą się niesłabnącą popularnością od wielu dziesięcioleci. Wiele osób uważa je za swoiste symbole regionu. Takie opinie są dla nas szczególnie miłe. Moim zdaniem znak „Jakość Tradycja” to nie tylko wyróżnienie to także zobowiązanie. Obecność ww. znaku na etykiecie stanowi wskazówkę dla klientów, że sięgając po taki produkt mają pewność, że wybierają ten najlepszy - mówi Wiesława Gawrońska, prezes do spraw handlowych WSP „Społem”. - Z chęcią poddaliśmy się procedurom weryfikacyjnym, mający na celu sprawdzenie czy nasze wewnętrzne normy spełniają rygorystyczne wymogi tego programu. Tym większa satysfakcja z pozytywnego finału starań - dodaje.

Bogata tradycja

Majonez Kielecki to pierwszy polski majonez produkowany na skalę przemysłową. Swój smak zbliżony do domowych wyrobów i kremową konsystencję zawdzięcza recepturze opartej na tradycyjnych składnikach. To właśnie na jej podstawie opracowana została Polska Norma majonezu. Produkowany jest od 1959 roku.

Przeczytaj też:Diamenty Forbesa dla świętokrzyskich firm. Kto został wyróżniony?

Musztarda Kielecka gości na polskich stołach już od ponad osiemdziesięciu lat. Powstaje z połączenia wysokiej jakości składników: kilku rodzajów gorczycy, aromatycznych przypraw i ziół oraz octu wytwarzanego tradycyjną metoda w kieleckiej fabryce.

Ocet Spirytusowy 10 procent jest produkowany w Wytwórczej Spółdzielni Pracy „Społem” w Kielcach od 1932 roku. Jego metoda produkcji nie zmieniła się od dekad. To właśnie dzięki przywiązaniu do tradycji i dbałości o każdy szczegół, kielecki ocet należy do czołówki produktów w swojej kategorii.

Czym jest system „Jakość Tradycja”?

Producenci wyrobów spożywczych coraz chętniej odwołują się w nazwach czy na etykietach do szeroko rozumianej tradycji. Półki sklepowe zapełniły się smakołykami ze spiżarni mam, babć czy wujków. Wiele z tych produktów niestety poza nazwą, z tą pozytywnie rozumianą tradycją, ma niewiele wspólnego. Aby pomóc odróżnić te naprawdę wartościowe produkty od ich współczesnych imitacji Ministerstwo Rolnictwa stworzyło systemy jakości żywności. Jednym z nich jest właśnie system „Jakoś Tradycja”. Jak sama nazwa wskazuje produkty oznaczone tym znakiem wyróżniają się jakością oraz przeszło 50 letnią tradycją produkcji.

Przeczytaj też: Kryzysowe oszczędzanie - kto odklada i ile?

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z limitami płatności gotówką?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia