Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Forum Ekonomiczne. „Strefy ekonomiczne stały się łącznikiem pomiędzy biznesem, samorządem i rządem”

Grzegorz Gajda
Wideo
od 16 lat
- Strefy dziś w Polsce stały się łącznikiem pomiędzy biznesem, samorządem, rządem, a często też różnego rodzaju spółkami, które są odpowiedzialne za wsparcie inwestora w jego drodze wytworzenia jak najlepszego produktu, czy fabryki, która ten produkt będzie tworzyła – mówi dr Mariusz Tomczak, dyrektor zrządzający, prokurent Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK”.

Dr inż. Paweł Kurtasz, wiceprezes zarządu Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK”, podkreśla, że wałbrzyska strefa to już 25 lat tradycji. - Mamy ponad 270 przedsiębiorców, ale ponad 400 projektów, które zrobiliśmy razem z nimi. Czyli przeciętnie jeden przedsiębiorca robi z nami więcej niż jeden projekt. To jest 30 mld zł inwestycji w polskiej gospodarce, dzięki funkcjonowaniu Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Myślę, że te liczby mówią same za siebie – mówi.

Z kolei dr Mariusz Tomczak, dyrektor zrządzający, prokurent Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK”, wskazuje, że strefy, które są odpowiedzialne za duży rozwój i duże inwestycje, od wielu lat robią wszystko, żeby dać jak najlepszą ofertę lokalnym małym i średnim przedsiębiorcom. - Taką, która pozwoli im rozwijać lokalne biznesy poprzez wsparcie w postaci wydanych decyzji, w znalezieniu odpowiedniego gruntu inwestycyjnego, pomoc merytoryczną, obsługę inwestora – wymienia.

Tomczak dodaje, że strefy dziś w Polsce „stały się łącznikiem pomiędzy biznesem, samorządem, rządem, a często też różnego rodzaju spółkami, które są odpowiedzialne za wsparcie inwestora w jego drodze wytworzenia jak najlepszego produktu, czy fabryki, która ten produkt będzie tworzyła”.

- Dlatego strefy są i łącznikiem i w pewien sposób pośrednikiem, pomiędzy tym biznesem, a często tymi meandrami, które by mogły być dla potencjalnych inwestorów dość trudne w realizacji przy początkowych fazach, ale też i końcowych fazach inwestycji – tłumaczy Tomczak.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia