Forum Gospodarcze w Kielcach na wzór Davos i Krynicy

Redakcja
- Kieleckie Forum będzie prestiżowym wydarzeniem, wspaniałą okazją do wypromowania Kielc i całego województwa, jako dobrego miejsca do prowadzenia inwestycji – mówił marszałek województwa Adam Jarubas.
- Kieleckie Forum będzie prestiżowym wydarzeniem, wspaniałą okazją do wypromowania Kielc i całego województwa, jako dobrego miejsca do prowadzenia inwestycji – mówił marszałek województwa Adam Jarubas.
Udostępnij:
Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego wygrał konkurs na organizację Forum Gospodarczego Polski Wschodniej. Pierwsze spotkanie gospodarcze, organizowane na wzór Forum Ekonomicznego w Krynicy, zwane polskim Davos, odbędzie się w Kielcach już w grudniu tego roku.

Organizatorem konkursu były Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Państwowa Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Cykliczne przedsięwzięcie, organizowane przez pięć lat, do 2015 roku, będzie finansowane z Programu Rozwoju Polski Wschodniej, w ramach promocji gospodarczej pięciu województw objętych programem. W każdym Forum Gospodarczym Polski Wschodniej uczestniczyć ma około tysiąca przedstawicieli świata biznesu, polityki i samorządu.

W konkursie na organizację prestiżowej imprezy wystartowały wszystkie regiony Polski Wschodniej. Wygrała oferta województwa świętokrzyskiego. – Nasza propozycja okazała się najlepsza. Mamy silny ośrodek targowy, który ma być miejscem spotkania, dobrą bazę konferencyjną i noclegową, będącą w stanie przyjąć tysiąc uczestników tego Forum – mówi marszałek województwa Adam Jarubas. – Będzie to spotkanie na wzór Forum Ekonomicznego w Krynicy, zwanego polskim Davos, z tym, że nasze będzie adresowane do 5 województw Polski Wschodniej, z udziałem autorytetów z zakresu gospodarki, samorządności i polityki. Kieleckie Forum będzie prestiżowym wydarzeniem, wspaniałą okazją do wypromowania Kielc i całego województwa, jako dobrego miejsca do prowadzenia inwestycji, do lokowania pieniędzy przez biznes krajowy i zagraniczny.

 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polacy posiadają coraz droższe smartfony

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Echo Dnia
Dodaj ogłoszenie