Fotowoltaika się opłaca

Materiał informacyjny PGE OBRÓT SPÓŁKA AKCYJNA
Udostępnij:
Od początku kwietnia zmieniły się zasady rozliczania mikroinstalacji fotowoltaicznych. Nie zmieniło się natomiast to, że nadal jest to korzystne rozwiązanie dla klientów, wymagające jednak przemyślanych decyzji i fachowego doradztwa.

Zmiana przepisów dotyczących fotowoltaiki wprowadziła nowe zasady rozliczania energii. Dotychczasowy system ilościowy zwany opustami został zastąpiony przez obowiązujący w większości krajów europejskich net-billing, oparty na wartościowym rozliczeniu energii wyprodukowanej przez prosumenta.

Prosumenci korzystający z opustów (net-metering), zgodnie z zapisami prawa mogą się jeszcze rozliczać w ten sposób przez 15 lat. Mogą również przejść na net-billing, jeśli złożą taką dyspozycję. Z zastrzeżeniem, że nie można później wrócić do poprzednich zasad rozliczeniowych.

Optymalny dobór instalacji

Pojawiły się pytania, czy oba systemy rozliczeń są tak samo korzystne, a także, na co warto zwrócić uwagę myśląc o instalacji fotowoltaicznej w domu albo w firmie. Przy odpowiednio zaprojektowanej instalacji i przemyśleniu codziennego funkcjonowania, jak np. zwiększenie autokonsumpcji, system net-billingu może przynosić oprócz nieocenionych korzyści ekologicznych, także te finansowe, wprost przeliczalne na złotówki.

- Łączenie i zwiększanie korzyści dla klientów potrzebuje gruntownej analizy i eksperckiego wsparcia. Cały proces kontaktu z klientem zaprojektowaliśmy od nowa, żeby uniknąć schematów i co za tym idzie, możliwie najbardziej precyzyjnie odpowiedzieć na oczekiwania klientów. Prowadzimy ich przez cały etap inwestycji. Od planowania i analiz, przez dobór komponentów, po uruchomienie instalacji. Fotowoltaika się opłaca, ale wymaga przemyślanych decyzji i fachowego doradztwa - mówi Mariusz Rędaszka, prezes zarządu PGE Obrót.

Dlatego w pierwszej kolejności warto wypełnić online wstępny formularz dostępny na stronie internetowej kliknij tutaj. Można go również uzupełnić w stacjonarnym Biurze Obsługi Klienta PGE Obrót. Pozwala to na szybsze i bardziej konkretne działanie. W kolejnym kroku ekspert i doradca skontaktuje się z klientem w celu ustalenia szczegółów oferty, dopasowanej do konkretnego użytkownika instalacji fotowoltaicznej.

Fotowoltaika także dla biznesu i samorządu

Jeśli chodzi o korzyści to tymi samymi względami, co właściciele domów, kierują się również przedsiębiorcy. PGE Obrót największy sprzedawca energii w Polsce, w ramach linii produktów PRO EKO, zrealizował w ubiegłym roku ponad 300 instalacji dla firm. Kluczowe okazuje się właśnie odpowiednie zwymiarowanie instalacji oraz kompleksowa opieka nad inwestycją.

- Ekspert i sprzedawca z PGE Obrót przekazał szereg praktycznych informacji, pomagając oszacować nasze potrzeby oraz dobrać optymalną wielkość i moc instalacji. Później firma wykonawcza sprawnie przeprowadziła montaż – mówi Krzysztofa Iwanicka, właścicielka lokalu „Gościniec” zajmującego się organizacją imprez okolicznościowych w Klimontowie w województwie świętokrzyskim.

W podobnym tonie wypowiada się właściciel Pasieki Wasilków na Podlasiu. Zwraca uwagę na solidnie wykonaną instalację oraz kontakt ze sprzedawcą, który w pierwszej kolejności jest ekspertem oraz przewodnikiem klienta.

Kwestię stabilności podnosi natomiast Dariusz Młodawski, właściciel NZOZ Novomed. Podkreśla, że zdecydował się na skorzystanie z usług PGE Obrót, ponieważ spółka jest częścią dużej, sprawdzonej marki, która oprócz sprzedaży energii zajmuje się także dystrybucją. Jego zdaniem jest to ważne z punktu widzenia stabilności i bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej.

- Widzimy, jakie trendy wpływają na rozwój fotowoltaiki w Polsce. Skupiamy się na zmieniających się oczekiwaniach i potrzebach klientów. Rozwijamy linię PRO EKO, która łączy produkt wysokiej jakości z rzetelną, fachową wiedzą, którą służymy naszym obecnym i przyszłym klientom. Wkrótce w naszej ofercie PRO EKO pojawią się kolejne propozycje pozwalające im na maksymalizowanie korzyści płynących z wybrania zielonego kierunku – zapowiada Mariusz Rędaszka, prezes zarządu PGE Obrót.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Fotowoltaika się opłaca - Echo Dnia Świętokrzyskie

Więcej informacji na stronie głównej Echo Dnia
Dodaj ogłoszenie