Prawie dwa tysiące robotników pracuje teraz przy rozbudowie Galerii Echo. Wewnątrz budynku przyszedł czas na prace wykończeniowe, montaż oświetlenia i sprawdzanie wszystkich instalacji. Wkrótce rozpocznie się wielkie sprzątanie. Jak przebiegają prace? (zdjęcia)

Wszystkich, którzy już nie mogą doczekać się zakupów w największej świętokrzyskiej galerii, śpieszymy uspokoić – prace na budowie obiektu idą zgodnie z harmonogramem robót.

 

Ostatnie poprawki

 

Na ciągach komunikacyjnych dobiega końca malowanie, montowanie oświetleń i czujników. Większość najemców już zakończyła prace w swoich sklepach, a Pizza Hut ustawiła już nawet stoliki i krzesła.

To już ostatnie dni na większe prace wykończeniowe. Tak jak zapowiadał inwestor – Echo Investment, po 20 lipca zacznie się sprzątanie wewnątrz galerii i zagospodarowywanie powierzchni najmu.

 

Robotnicy pracują też w przestrzeni dla restauracji, zwanej po angielsku food court. Właśnie instalowane są specjalne podesty pod stoliki i krzesła. W tej części galerii zamontowano już ogromny banner, informujący o przeznaczeniu tego miejsca.

 

Łatwa komunikacja

 

W korytarzach zawieszono tabliczki, ułatwiające komunikację wewnątrz galerii. Będą one kierować klientów do poszczególnych miejsc, bo przy tak ogromnej powierzchni zgubić się tutaj nietrudno. Dobiegają też końca prace przy amfiteatrze. Właśnie zakończono montaż oświetlenia scenicznego. Specjalne miejsce na najniższym poziomie galerii przeznaczone będzie na imprezy i występy artystyczne.

 

Przy dwóch głównych obrotowych wejściach od alei Solidarności trwają jeszcze prace, tak samo, jak i przy uruchamianiu panoramicznych wind. Wciąż trwa sprawdzanie działania urządzeń alarmowych i odbiór techniczny poszczególnych systemów ostrzegania. – Montuję czujnik dymu, to jedna z ostatnich prac, które trzeba wykonać jak najszybciej - mowi Jacek Zyśk.

Wielkie otwarcie Galerii Echo w Kielcach planowane jest na piątek, 19 sierpnia.