Wre praca na budowie Plaza Parku - wyjątkowej inwestycji w regionie świętokrzyskim. Będą tu obiekty handlowe, usługowe i wysokościowce, jakich jeszcze u nas nie ma.

Trwa realizacja kompleksu handlowo-usługowo-mieszkaniowego Plaza Park z osiedlem kilku wysokościowców na działce przy skrzyżowaniu ulicy Zagnańskiej i Jesionowej w Kielcach. To spektakularne przedsięwzięcie, jakiego dotąd nie ma w naszym regionie.

W pierwszej kolejności budowany jest tu kompleks handlowo-usługowy Plaza Park I i Plaza Park II. Realizacja inwestycji, z którą ruszono z początkiem tego roku jest na półmetku.

Zobacz galerię

- Jak widać, robota wre. Jeden z budynków jest już w stanie surowym zamkniętym, pora już na fasady ze szkła i aluminium. Drugi budynek ma już parter i kładziony jest na nim szalunek pod I piętro. Potem przyjdzie pora na dach, elewację, także ze szkła i aluminium. Planujemy, że w stanie surowym oba obiekty będą gotowe na koniec 2018 roku. Wszystkie prace przy I etapie Plaza Parku chcemy zakończyć w kwietniu lub maju 2019 roku – mówi inwestor Ryszard Grzyb, właściciel kieleckiej firmy Ryszard Grzyb Nieruchomości.

Plaza I to dwupiętrowy budynek z windami. Już wiadomo, że na parterze znajdować się tu będzie market spożywczy sieci Społem Powszechnej Spółdzielni Spożywców, Maxipizza, sklep Podłogi Krezus, Szkoła Języka Angielskiego English Team, poradnia ginekologiczna Lifemed oraz Szpital Okulistyczny Medilens.

Plaza II to budynek jednopiętrowy, także z windami. Są tu jeszcze dostępne w sprzedaży lokale na parterze i I piętrze. - W drugim etapie Plaza Parku planujemy budowę trzech wielopiętrowych budynków, w głębi działki. Trwają jeszcze prace przy statecznym ich projekcie - mówi Ryszard Grzyb.

Przypomnijmy, Plaza Park powstaje przy węźle Skrzetle, nieopodal doliny Silnicy i kieleckiego zalewu. Na tym terenie o powierzchni 2,5 hektara, który do 2008 roku należał do PKS-u, miało kiedyś powstać centrum handlowe Plaza. Ostatecznie jednak wycofano się z tych planow i sprzedano atrakcyjnie położoną działkę znanemu kieleckiemu de-weloperowi Ryszardowi Grzybowi.


POLECAMY RÓWNIEŻ:Przygotowanie grzybów - krok po kroku - do spożycia, suszenia, mrożenia, marynowania
Praca marzeń, czyli TOP 10 wyjątkowych stanowisk pracy

TOP 10 polskich przysmaków w zagranicznym wydaniu


Oglądasz KUCHENNE REWOLUCJE? Oto QUIZ dla ciebie

Muszka owocówka. 10 sposobów jak się jej pozbyć z kuchni

Najdziwniejsze pytania w "Milionerach" [QUIZ]