Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Galeria Korona. Będzie wjazd dla kobiet

Piotr Burda
– Wjazd będzie nie tylko poszerzony, ale i lepiej wyprofilowany. Zmniejszone zostaną krawężniki, które tam się znajdują – mówi Michał Tur. Prace na tym wjeździe potrwają do końca tego tygodnia.
– Wjazd będzie nie tylko poszerzony, ale i lepiej wyprofilowany. Zmniejszone zostaną krawężniki, które tam się znajdują – mówi Michał Tur. Prace na tym wjeździe potrwają do końca tego tygodnia. Aleksander Piekarski
Panie, które przyjadą na zakupy do Galerii Korona będą miały osobny wjazd na parking. W dziwnej sytuacji są postawieni panowie, którzy będą chcieli nim wjechać.

Do parkingu Galerii Korona prowadzą dwa wjazdy. Jeden znajduje się przy ulicy Polnej, drugi przy Radiowej. Większość kierowców wybiera wjazd położony bliżej ulicy Warszawskiej. Aktualnie trwają tam prace remontowe.

– Mieliśmy sygnały od klientów, że ten wjazd jest zbyt trudny – mówi Michał Tur, dyrektor Galerii Korona. Rzeczywiście wjazd był wąski i kręty. Dla mniej doświadczonych kierowców stanowił spore wyzwanie. To dlatego poszerzana jest prawa nitka wiodąca na piętra parkingu. – Wjazd będzie nie tylko poszerzony, ale i lepiej wyprofilowany. Zmniejszone zostaną krawężniki, które tam się znajdują – mówi Michał Tur. Prace na tym wjeździe potrwają do końca tego tygodnia.

Na tym nie koniec zmian. Władze galerii planują także nowe oznakowanie drugiego wjazdu na parking, znajdującego się przy ulicy Radiowej. – To jest łatwiejszy wjazd, ale mniej osób z niego korzysta – mówi Michał Tur. Ten drugi wjazd ma zostać oznaczony jako „wjazd dla pań”. – Chcemy w ten sposób zachęcić do korzystania z łatwiejszej drogi – mówi Michal Tur i zapewnia, że nie ma w tym żadnego podtekst i sugestii jakoby panie miały większe problemy z jazdą niż panowie. Oczywiście z wjazdu przy ulicy radiowej będą mogli też korzystać panowie. – Zastanawiamy się tylko nad tym, czy po ustawieniu tego znaku będą chcieli tam jechać – mówi Michał Tur.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia