MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Galeria nowej generacji.Nowoczesne rozwiązania architektoniczne, komunikacyjne, informacyjne

Marzena SMORĘDA [email protected]
O wolnych miejscach na parkingu informują zielone lub czerwone lampki.
O wolnych miejscach na parkingu informują zielone lub czerwone lampki.
300 sklepów, 11 wind, 42 nitki ruchomych schodów, parking na 2300 miejsc z systemem odszukiwania aut i ekrany multimedialne – jedna z największych i najnowocześniejszych galerii handlowych w Polsce imponuje wielkością i nowoczesnością.

Po rozbudowie Galeria Echo w Kielcach znacznie zwiększyła swoją powierzchnię, która wynosi teraz aż 159 tysięcy metrów kwadratowych. Znacząco poszerzyła też część handlową. Mieści się tu teraz 300 sklepów, co czyni ją największą w Polsce pod tym względem.

 

CZYTAJ TEŻ: Wielkie rabaty na zakupy w Galerii Echo

Galeria Echo należy do nowej generacji obiektów handlowo-rozrywkowych, które spełniają nie tylko funkcję centrum handlowego, ale również rekreacyjno-rozrywkowego. Stąd w jej wnętrzu mieszczą się PURE Fitness, 12-torowa kręgielnia, a na ponad 300 metrach kwadratowych powierzchni nowoczesne centrum zabaw dla młodszych dzieci Raj Urwisa, gdzie w każdy poniedziałek w godzinach 10-13 można zostawić dziecko pod fachową bezpłatną opieką na czas zakupów. Jest tu także siedem odnowionych, nowoczesnych sal kinowych i 21 restauracji i kawiarni, z miejscami do siedzenia specjalnie przystosowanymi do wzrostu dzieci.

 

Zadbano też o wygodę klientów. Dzięki 11 windom, w tym 3 panoramicznym, oraz 42 nitkom schodów ruchomych przemieszczanie się po czterech poziomach centrum handlowo-rozrywkowego jest łatwe i sprawne.

 

DLA RODZINY

Pomyślano też o udogodnieniach dla rodziców z dziećmi, którzy odwiedzają galerię. Na każdym piętrze znajduje się pokój dla matek z dzieckiem, gdzie można spokojnie nakarmić i przewinąć niemowlę. Są też poszerzone miejsca parkingowe dla osób z wózkami.

 

DLA KIEROWCÓW I ROWERZYSTÓW

Tym, co odwiedzających obiekt cieszy zapewne szczególnie, jest prosty i wygodny dojazd do galerii. Znalezienie miejsca na parkingu liczącym 2300 miejsc nie nastręcza problemów, bowiem, by dodatkowo ułatwić parkowanie, w Galerii Echo zastosowano specjalny system pozwalający na szybkie odszukanie wolnego miejsca. Przy wszystkich wjazdach oraz przy wjazdach na poszczególne poziomy ustawione są tablice świetlne informujące, ile wolnych miejsc znajduje się w danym obszarze parkingu. Dodatkowo każda aleja parkingowa wyposażona jest w tablicę, wskazującą liczbę miejsc, a o ich dostępności informują zielone lub czerwone lampki. Specjalnym kolorem oznakowane są też miejsca dla osób niepełnosprawnych.

 

Usatysfakcjonowani z pewnością będą także posiadacze wyższych aut, bowiem dla wysokich samochodów w przyszłości zostanie przygotowanych dodatkowo kilkanaście miejsc parkingowych. Na tym nie kończą się parkingowe udogodnienia dla klientów Galerii Echo. Z myślą o wszystkich, którzy miewają problem ze znalezieniem auta na parkingu, wprowadzono system pozwalający na szybkie odszukanie samochodu. Wystarczy na tablicy multimedialnej znajdujące się na każdym poziomie GE kliknąć przycisk „znajdź samochód”, potem w pusty pasek wpisać numer rejestracyjny auta i nacisnąć „szukaj”. Wyświetli się informacja, na którym poziomie jest zaparkowane auto oraz w jakiej części (w rogu, na środku poziomu). Ta funkcja pozwala na odszukanie auta, które jest zaparkowane na nowym, wielopoziomowym parkingu.

 

CZYTAJ TEŻ: Niezwykłe pomysły na mieszkanie w DEKORADZIE w Galerii Echo

System odszukuje auto dzięki specjalnym kamerom skanującym. Są one zamontowane przy wjazdach do galerii oraz w czterech rogach na każdym z siedmiu poziomów parkingu. Pierwsze czytanie numeru auta jest przy wjeździe, drugie tuż po jego zatrzymaniu się na danym poziomie. Wtedy system wyłapuje, w którym miejscu kierowca zaparkował. Jeśli auto wyjeżdża z galerii, również kamery to rejestrują, a system ma informację, że auta nie ma już na terenie parkingu. Jest to najnowocześniejszy system, który na razie w Polsce jest zamontowany wyłącznie w kieleckiej galerii.

 

Miłośnicy rowerów mogą zostawić swoje rowery na zadaszonym, monitorowanym parkingu wyposażonym w wygodne i bezpieczne stojaki – całkowicie za darmo.

NOWOCZESNE TABLICE INTERAKTYWNE

 

Odszukiwanie auta, rozkład miejskich autobusów, najbliższe atrakcje na terenie galerii, repertuar kina i szczegółowa mapa – to funkcje tablicy interaktywnej w Galerii Echo w Kielcach, która jako jedyna w Polsce ma zamontowany najnowocześniejsze system szukania auta.

 

W galerii znajduje się ich 12, najwięcej na poziomie 0 oraz -1. Są ustawione przy wejściach z każdego poziomu parkingu. Są także w starej części centrum handlowego. Tablica jest podzielona na kilka zakładek. W głównej znajduje się mapa galerii, czyli odszukiwanie branż oraz sklepu, który nas interesuje. Można w niej sprawdzić aktualny repertuar kina czy zobaczyć, jakie atrakcje są oraz będą na terenie galerii z tygodniowym wyprzedzeniem. Kolejną przydatną funkcją jest możliwość sprawdzenia rozkładu jazdy miejskich autobusów, które poruszają się najbliżej galerii.

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Gadżety i ceny oficjalnego sklepu Euro 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia