MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Galerie handlowe powstają jedna za drugą! Zobacz najbliższe, niesamowite plany w Kielcach i Świętokrzyskiem

marzena
Tak będzie wyglądało centrum handlowe w Miedzianej Górze.
Tak będzie wyglądało centrum handlowe w Miedzianej Górze. archiwum
O problemach centrów handlowych w Kielcach nie ma mowy, twierdzą właściciele sklepowych gigantów. I w Kielcach i w regionie wkrótce powstaną kolejne galerie i centra handlowe – przedstawiamy niezwykłe plany.

PLANOWANE GALERIE HANDLOWE W KIELCACH

W osiedlu Na Stoku powstaje nowy pasaż handlowy. Będzie nowy Rossmann, sklep Pepco, przychodnia zdrowia i inne sklepy. Początkowo obiekt miał zajmować powierzchnię około 2200 metrów kwadratowych, lecz ze względu na duże zainteresowanie lokalami, inwestorzy rozpatrują budowę jeszcze jednego piętra. Budowa zakończy się pod koniec września lub w październiku.

W najbliższym czasie w Kielcach mają powstać kolejne centra handlowe. Przy ulicy Ściennego przy drodze 73 Piekarnia Pod Telegrafem ma wybudować za dwa lata nowoczesne centrum handlowe. Obiekt ma mieć sześć tysięcy metrów kwadratowych i duży parking. Galeria będzie nowoczesnym miejscem zakupów nie tylko dla okolicznych mieszkańców, ale także podróżujących trasą S73 w kierunku Tarnowa.

Na działce o powierzchni około 2,4 hektara przy ulicy Szajnowicza-Iwanowa w osiedlu Ślichowice ma powstać centrum handlowe, w którym znajdzie się między innymi market budowlany i spożywczy.

Dwie mniejsze galerie handlowe powstaną prawdopodobnie na ulicy 1 Maja w Kielcach – jedna przy kościele Świętego Krzyża, druga już na osiedlu Herby, niedaleko Urzędu Miasta.

NOWE GALERIE W ŚWIĘTOKRZYSKIEM

Galeria w Miedzianej Górze. Ogromne centrum handlowe ma powstać pod Kielcami na terenie gminy Miedziana Góra, na skrzyżowaniu dróg ekspresowych S74 i S7, o powierzchni 116 tysięcy metrów kwadratowych Zbuduje go firma Rank Progress. Inwestycja, w skład której wejdą market typu dom i ogród o powierzchni około 17 tysięcy metrów kwadratowych, galeria handlowa o wielkości około 40 tysięcy metrów kwadratowych  i salon meblowy wielkości 6 tysięcy metrów kwadratowych ma dać ponad 2 tysiące miejsc pracy. Wokół centrum będzie parking na 7,6 tysięcy samochodów. Obiekt ma powstać do 2015 roku.

Galeria Skarżysko. Między ulicą Południową a krajową drogą numer 7 ma powstać ogromna galeria handlowa. Centrum handlowe będzie miało około 18 tysięcy metrów powierzchni użytkowej. Ogromny obiekt ma wybudować firma Rank Progress.

Galeria Kamienna w Starachowicach. Powstaje u zbiegu ulic Kościelnej i Armii Krajowej. Jej powierzchnia ma wynosić ponad 13 tysięcy metrów kwadratowych, powierzchnia handlowo-usługowa około 8 tysięcy metrów kwadratowych. Galeria będzie składać się z czterech kondygnacji. Na poziomie „-1” znajdzie się parking dla klientów, który zajmie także część powierzchni poziomu „0”. Poziom „1” i „2” przeznaczone są pod działalność handlowo-usługową.

Galeria Sandomierz. Galeria handlowa w Sandomierzu, jedna z największych w regionie, ma powstać do końca 2013 roku. Będzie miała powierzchnię około 12 tysięcy metrów kwadratowych i będzie jedną z największych w regionie. Wybuduje ją spółka Wodrol z Lublina u zbiegu ulic Słowackiego i Armii Krajowej. Będzie miała dwa poziomy, każdy o powierzchni ponad 6 tysięcy metrów kwadratowych i duży parking podziemny. Znajdować się w niej będzie około 30 lokali handlowych, między innymi supermarket spożywczy, sklep ze sprzętem RTV i AGD, lokale gastronomiczne.

Galeria Ostrowiec. Galeria Ostrowiec zostanie rozbudowana. Ma mieć o ponad 70 punktów handlowych więcej, część rozrywkową i kino z kilkoma salami. Chce w ciągu półtora roku powiększyć powierzchnię galerii o przestrzeń obecnego parkingu przy ulicy Mickiewicza. Ma mieć 700 miejsc parkingowych.
Galeria Kamienna w Ostrowcu Świętokrzyskim. Ma powstać przy Alei 3 maja. Inwestorem jest firma Publima. Obiekt ma stanąć w ciągu dwóch lat. Oprócz sklepów jest ram zaplanowane Planetarium.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia