GAZ-SYSTEM dla Edukacji – działanie dla przyszłości

Materiał powstał we współpracy z GAZ_SYSTEM
Już jest! Kolejne gminy z listy wspartych przez GAZ-SYSTEM zakupiły sprzęt komputerowy do nauki zdalnej dla uczniów z najbardziej potrzebujących szkół. Każda gmina otrzymała po 30 tys. zł wsparcia finansowego w ramach programu „GAZ-SYSTEM dla Edukacji”. W sumie 25 jednostek samorządu lokalnego, znajdujących się na trasie inwestycji prowadzonych przez spółkę, otrzymało łącznie 750 tys. zł pomocy finansowej.

Z myślą o najmłodszych

Epidemia koronawirusa spowodowała szereg trudności i barier w nauczaniu dzieci oraz młodzieży. Zdalny system nauki wymaga posiadania sprzętu komputerowego, a także dostępu do internetu przez każdego ucznia w domu, na co wiele rodzin nie może sobie pozwolić. Dlatego właśnie GAZ-SYSTEM uruchomił program, dzięki któremu lokalne samorządy otrzymały od spółki pieniądze na zakup sprzętu IT: laptopy, tablety, słuchawki oraz routery z mobilnym Internetem. Trafią one do uczniów na czas trwania nauki zdalnej. Po jej zakończeniu szkoły będą mogły wykorzystywać otrzymany sprzęt podczas zajęć lekcyjnych.

Wspieramy szkoły na trasie gazociągu Gustorzyn – Wronów

Gazociąg Gustorzyn – Wronów jest budowany na terenie czterech województw: kujawsko-pomorskiego, lubelskiego, łódzkiego i mazowieckiego. Dlatego GAZ-SYSTEM wsparł na trasie tej inwestycji szkoły w gminach Baruchowo, Głowaczów, Kowal, Maków, Mogielnica, Puławy, Regnów, Sadkowice i Żychlin.

„Dziękuję serdecznie firmie GAZ-SYSTEM za wsparcie dla naszego samorządu. Obecna sytuacja w zakresie nauczania jest bardzo trudna dla wszystkich, a przede wszystkim dla uczniów. Cieszę się, że małe miejscowości mogą korzystać z podobnych grantów z korzyścią dla dzieci i młodzieży” – mówi Grzegorz Ambroziak, Burmistrz Żychlina.

W ten sposób, dzięki dofinasowaniu z programu „GAZ-SYSTEM dla Edukacji”, do szkół w gminie Żychlin trafiło 13 nowoczesnych zestawów komputerowych.
Z kolei Gmina Regnów, dzięki otrzymanemu wsparciu z programu „GAZ-SYSTEM dla Edukacji” zakupiła sprzęt komputerowy do Szkoły Podstawowej im. Władysława Ciasia w Regnowie.

„Epidemia koronawirusa spowodowała wiele nowych trudności i barier w nauczaniu dzieci i młodzieży. Projekt „GAZ SYSTEM dla edukacji” jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, i w dużym stopniu odciąża gminy” – powiedział wójt Mariusz Cheba.
„Po ustaniu epidemii zakupiony sprzęt będzie mógł pozostać w szkole, dzięki czemu zostanie optymalnie wykorzystany w pracowniach do podnoszenia wiedzy przez dzieci” – dodaje Cheba.

Również w gminie Maków z programu skorzystało 6 szkół, dla których zakupiono 12 sztuk laptopów wraz z zestawami słuchawkowymi. Podobnie w gminie Kowal, dzięki funduszom finansowym „GAZ-SYSTEM dla Edukacji” przekazano do Zespołu Szkól w Grabkowie 10 laptopów.
Ta realna pomoc ze strony GAZ-SYSTEM jest ogromnym wsparciem dla dzieci z terenu tych gmin, gdyż wiele z nich nie posiada dostępu do internetu lub sprzętu, na którym może realizować podstawy programowe.

Działamy odpowiedzialnie dla przyszłości

GAZ-SYSTEM jest spółką społecznie odpowiedzialną, która transportuje paliwo gazowe siecią przesyłową na terenie całego kraju. Co roku na trasie obecnych
i nowopowstających gazociągów, jak chociażby Gustorzyn – Wronów, do samorządów odprowadzany jest podatek od nieruchomości wynoszący do 2% wartości odcinka gazociągu zlokalizowanego na terenie gminy. Dotychczasowe doświadczenia wskazują, że ta kwota regularnie wpływająca do budżetu przeznaczana jest na potrzeby społeczności lokalnych m.in. na budowę
i modernizację dróg, budowę nowych placów zabaw czy rozbudowę szkół i placówek oświatowych .
Jednocześnie GAZ-SYSTEM realizuje wiele inicjatyw o charakterze prorozwojowym oraz edukacyjnym. Spółka zdaje sobie sprawę, że przyszłość zależy od rozwoju najmłodszych obywateli, którym GAZ-SYSTEM pomaga w dostępie do edukacji
i pokonywaniu barier społecznych.

Materiał oryginalny: GAZ-SYSTEM dla Edukacji – działanie dla przyszłości - Gazeta Pomorska

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3