Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Gigant samochodowy ze Szwecji inwestuje pod Kielcami!

Marzena SMORĘDA [email protected]
Budowa rozpoczęta! Od lewej: dyrektor handlowy Scania Polska Tomasz Cwalina, dyrektor do spraw finansowych Tomasz Masoń, dyrektor generalny Kjell Orfengren oraz Wojciech Rowiński, dyrektor do spraw sprzedaży przyjechali na plac w Barczy, by wbić łopaty.
Budowa rozpoczęta! Od lewej: dyrektor handlowy Scania Polska Tomasz Cwalina, dyrektor do spraw finansowych Tomasz Masoń, dyrektor generalny Kjell Orfengren oraz Wojciech Rowiński, dyrektor do spraw sprzedaży przyjechali na plac w Barczy, by wbić łopaty.
Ekspresowa siódemka i dobry klimat dla biznesu – to przyciągnęło Szwedów do gminy Zagnańsk. Do jesieni wybudują u nas nowoczesny punkt serwisowy. Międzynarodowy koncern samochodowy Scania Polska zbuduje w gminie Zagnańsk serwis samochodowy. W środę, 14 marca, inwestycję rozpoczął, wbijając pierwszą łopatę, sam dyrektor generalny firmy - Szwed Kjell Orfengren.

Szwedzki koncern Scania na polskim rynku działa już od 1995 roku. W tej chwili ma już u nas 33 punkty serwisowe. W Świętokrzyskiem jest obecny od 1996 roku, ale dotąd jedynie dzierżawił obiekty. Teraz postanowił zainwestować. Z warsztatem pod Kielcami wielki producent ciężarówek i autobusów wiąże duże nadzieje. Powstanie tu nowoczesny, specjalistyczny i ekologiczny punkt serwisowy, wykonany według szwedzkiego projektu. Ekologia to zresztą konik Szwedów, którzy na ochronę środowiska zwracają szczególną uwagę. Będzie więc zapewniona pełna kontrola zagospodarowania odpadów, polegająca także na monitorowaniu firmy zajmującej się jego utylizacją, kontrola emisji spalin. Prowadzona działalność nie będzie też w żadnej mierze uciążliwa dla sąsiedztwa.

Przeczytaj też: 5 tysięcy złotych za projekt i szansa na swój biznes.

- Teren w Barczy koło Kajetanowa w gminie Zagnańsk o powierzchni półtora hektara kupiliśmy już w 2007 roku. Nie było tu jednak wówczas klimatu dla inwestycji. Wszystko zmieniło się wraz z dojściem do władzy nowych ludzi. Od tego czasu sprawy potoczyły się bardzo szybko, za co jesteśmy wszystkim bardzo wdzięczni – mówi dyrektor do spraw sprzedaży i marketingu w Scania Polska Wojciech Rowiński.

 

- W przyszłym tygodniu wjadą na plac budowy maszyny. Pracować tu będzie 40 osób – opowiada. - Na budowę będziemy potrzebowali zaledwie pół roku, bo inwestycję planujemy zakończyć pod koniec września bieżącego roku. Otwarcie zapowiadane jest na październik – wyjaśnia.

 

Szczepan Skorupski, wójt gminy Zagnańsk, który włożył wiele pracy, by ściągnąć do gminy inwestycję jest bardzo zdwowolny. – Ta inwestycja to przede wszystkim nowe miejsca pracy dla mieszkańców okolicy. W gminie, w której jest tak duże bezrobocie, ma to ogromne znaczenie, dlatego zrobiliśmy wszystko, żeby przyciągnąć do nas inwestora i ruszyć z budową.

Przeczytaj też:Chińczycy otworzyli we Włoszczowie potężny sklep.

Scania w Polsce

Scania Polska S.A. jest generalnym dystrybutorem i przedstawicielem Scania CV AB, światowego lidera w produkcji pojazdów ciężarowych przeznaczonych dla ciężkiego transportu, autobusów miejskich i turystycznych oraz silników przemysłowych i morskich. W Polsce sieć Scania tworzą: 9 dilerów i 33 autoryzowane serwisy oraz dwa własne centra szkoleniowe (Nadarzyn, Opole). Scania Polska S.A oferuje szeroki wachlarz usług dodatkowych, m.in. umowy obsługowo-naprawcze, szkolenia kierowców w Szkole Jazdy Scania, 24h serwis drogowy Scania Assistance, wynajem krótkoterminowy i długoterminowy oraz usługi leasingowe Scania Finance Polska. Pozycja Scania na polskim rynku i rozwinięta sieć serwisów dają użytkownikom pojazdów Scania w Polsce gwarancję usług na najwyższym poziomie.

Scania na świecie

Scania jest jednym z wiodących światowych producentów samochodów ciężarowych, autobusów oraz silników przemysłowych i morskich. Coraz większy udział w działalności firmy mają produkty i usługi finansowe oraz serwisowe, zapewniające klientom Scania opłacalne rozwiązania transportowe i maksymalną dyspozycyjność. Scania zatrudnia 37 500 pracowników i działa w blisko 100 krajach. Działania badawcze i rozwojowe skoncentrowane są w Szwecji, podczas gdy produkcja obywa się w Europie i Ameryce Południowej, w ramach strategii globalnej wymienności zarówno podzespołów, jak i kompletnych pojazdów. W roku 2011 wartość sprzedaży wyniosła 87,7 mld koron szwedzkich, przy zrealizowanym zysku netto na poziomie 9,4 mld koron.

Przeczytaj też:**W Kielcach powstała pierwsza samoobsługowa myjnia dla... psów.**

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z limitami płatności gotówką?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia