Gmina Małogoszcz także pomaga lokalnym przedsiębiorcom. W pakiecie pomocowym: ulgi w płatnościach podatków (SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY)

albo

Wideo

Zobacz galerię (1 zdjęcie)
Gmina Małogoszcz ogłosiła pakiet pomocowy dla przedsiębiorców, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji w związku z panującą pandemią koronawirusa i jej ekonomicznymi i gospodarczymi konsekwencjami. W pakiecie pomocy jaką zaproponował burmistrz Małogoszcza Mariusz Piotrowski, znajduje się szereg ulg głównie dotyczących odroczenia, rozłożenia na raty lub umorzenia odsetek płatności podatków. Poniżej podajemy szczegóły.

Gmina Małogoszcz, podobnie jak gmina Jędrzejów i gmina Sędziszów, wychodzi naprzeciw małym i dużym przedsiębiorcom. Właściciele firm z terenu gminy Małogoszcz mogą liczyć przede wszystkim na szereg ulg w płatności podatków.

Burmistrz Małogoszcza Mariusz Piotrowski informuje:

- W związku z epidemią koronawirusa, pragniemy skierować pomoc do przedsiębiorców działających na terenie naszej gminy, którzy najmocniej zostali dotknięci ograniczeniami w prowadzonej działalności gospodarczej. Przedsiębiorcy mogą ubiegać się o ulgi w płatnościach z tytułu podatku od nieruchomości i od środków transportowych jak również osoby fizyczne wynajmujące przedsiębiorcom lokale pod działalność gospodarczą mogą złożyć wniosek o odroczenie terminu płatności lub rozłożenie na raty podatku od nieruchomości z przekierowaniem tej pomocy w stosunku do swoich najemców-przedsiębiorców

- mówi włodarz.

Na jaką pomoc mogą liczyć przedsiębiorcy z terenu gminy Małogoszcz?

Przedsiębiorcy (lub inne podmioty), którzy zostali dotknięci konsekwencjami epidemii, mogą ubiegać się o ulgi w płatnościach z tytułu podatku od nieruchomości i od środków transportowych poprzez:

  1. odroczenie terminu płatności należności bieżącej lub/i zaległości za m-ce marzec, kwiecień, maj, czerwiec 2020r. na okres od 3 do 6 miesięcy,
  2. rozłożenie na raty płatności należności bieżącej lub/i zaległości za m-ce marzec, kwiecień, maj, czerwiec, określając liczbę i wysokość rat (maksymalnie do końca 2020 roku),
  3. umorzenie odsetek za zwłokę naliczanych od zaległości podatkowych począwszy od miesiąca marca 2020 roku.
  4. osoby fizyczne wynajmujące przedsiębiorcom lokale pod działalność gospodarczą mogą złożyć wniosek o odroczenie terminu płatności lub rozłożenie na raty podatku od nieruchomości pod warunkiem przekierowania tej pomocy w stosunku do swoich najemców.
  5. w sytuacjach wyjątkowych przedsiębiorca będzie mógł ubiegać się o umorzenie zaległości podatkowych. Ulga taka będzie mogła być udzielona w przypadku długotrwałego stanu epidemii i związaną z tym utratą możliwości zarobkowania.

W celu uzyskania ulgi, przedsiębiorca powinien złożyć wniosek oraz dołączyć podstawowe wymagane dokumenty. Szczegółowe informacje i formularze do pobrania na dole strony. Każdy wniosek będzie rozpatrywany indywidualnie.

Niezbędnej pomocy w prawidłowym przygotowaniu dokumentów wymaganych przepisami prawa udzielą Państwu inspektorzy ds. podatków i opłat lokalnych pod numerami telefonu:

  • 41 386 01 06,
  • 41 386 01 07,
  • 41 386 01 08.

- Wszystkie szczegółowe informacje znajdują się na naszych stronach internetowych, zachęcam również do kontaktu telefonicznego z urzędnikami. Przypominam, że przedsiębiorcy mogą i powinni skorzystać z pomocy państwa w ramach, tak zwanej Tarczy Antykryzysowej, w opracowaniu jest nowa tarcza, tak zwana Tarcza Antykryzysowa 2.0 oraz z inicjatywy samorządu wojewódzkiego: Świętokrzyska Tarcza Antykryzysowa. W sytuacji pojawienia się nowych możliwości wsparcia przedsiębiorców na bieżąco będziemy ich o tym informować. Apeluję również do wszystkich Mieszkańców Miasta i Gminy Małogoszcz o swoisty lokalny patriotyzm konsumencki, aby dokonując zakupów, zamówień usług w pierwszej kolejności brali pod uwagę przedsiębiorców, producentów, sklepy z terenu naszej gminy - dodał burmistrz Mariusz Piotrowski.

Jakie są objawy i jak się chronić? Zobaczcie

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie