Góra pieniędzy dla Wodociągów Kieleckich

Anna KRAWIECKA, [email protected]
Henryk Milcarz, prezes Wodociągów : Naszej spółce po raz kolejny udało się wykorzystać szansę, jaką dają unijne fundusze
Henryk Milcarz, prezes Wodociągów : Naszej spółce po raz kolejny udało się wykorzystać szansę, jaką dają unijne fundusze
Udostępnij:
„Wodociągi Kieleckie” jako pierwsza w Polsce firma wodociągowa wprowadziły System Środowiskowy ISO i następnie wnioskowały o refundację przez Unię Europejską 50 procent kosztów kwalifikowanych z tym związanych. W ubiegły czwartek w Warszawie władze firmy podpisały Umowę o dofinansowanie tego projektu.

Wdrożenie i certyfikacja w „Wodociągach Kieleckich” Systemu Zarządzania Środowiskiem ISO 14001:2004, trwały od marca 2007 do czerwca 2008. W marcu tego roku pojawiła się możliwość zrefundowania połowy kosztów kwalifikowanych tego przedsięwzięcia w ramach Działania 4.1 Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

„Wodociągi Kieleckie” przygotowały wniosek aplikacyjny, stanęły do konkursu i znalazły się na liście 13 projektów rekomendowanych do dofinansowania. Wniosek ich zyskał akceptację ekspertów i 29 października „Wodociągi Kieleckie” podpisały z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Umowę o Dofinansowanie Projektu pn. „Wdrażanie i certyfikacja Systemu Zarządzania Środowiskiem ISO 14001:2004”.

Objęcie firmy systemem środowiskowym jest kolejnym ważnym elementem proekologicznej strategii „Wodociągów Kieleckich”. Realizacja projektu przyczynia się do minimalizowania wpływu skutków działalności firmy na środowisko, przy racjonalnym wykorzystaniu zasobów naturalnych.

- Jesteśmy pierwszą spółką wodociągową w kraju, która otrzymała unijne pieniądze na ten cel - zaznacza prezes zarządu „Wodociągów Kieleckich” Henryk Milcarz. – Spółce po raz kolejny udało się wykorzystać szansę, jaką stwarzają fundusze unijne, dla inwestowania, obok rozwoju infrastruktury, także i w rozwój naszego przedsiębiorstwa - dodaje.

 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polacy posiadają coraz droższe smartfony

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Echo Dnia
Dodaj ogłoszenie