MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Góra pieniędzy dla Wodociągów Kieleckich

Anna KRAWIECKA, [email protected]
Henryk Milcarz, prezes Wodociągów : Naszej spółce po raz kolejny udało się wykorzystać szansę, jaką dają unijne fundusze
Henryk Milcarz, prezes Wodociągów : Naszej spółce po raz kolejny udało się wykorzystać szansę, jaką dają unijne fundusze
„Wodociągi Kieleckie” jako pierwsza w Polsce firma wodociągowa wprowadziły System Środowiskowy ISO i następnie wnioskowały o refundację przez Unię Europejską 50 procent kosztów kwalifikowanych z tym związanych. W ubiegły czwartek w Warszawie władze firmy podpisały Umowę o dofinansowanie tego projektu.

Wdrożenie i certyfikacja w „Wodociągach Kieleckich” Systemu Zarządzania Środowiskiem ISO 14001:2004, trwały od marca 2007 do czerwca 2008. W marcu tego roku pojawiła się możliwość zrefundowania połowy kosztów kwalifikowanych tego przedsięwzięcia w ramach Działania 4.1 Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

„Wodociągi Kieleckie” przygotowały wniosek aplikacyjny, stanęły do konkursu i znalazły się na liście 13 projektów rekomendowanych do dofinansowania. Wniosek ich zyskał akceptację ekspertów i 29 października „Wodociągi Kieleckie” podpisały z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Umowę o Dofinansowanie Projektu pn. „Wdrażanie i certyfikacja Systemu Zarządzania Środowiskiem ISO 14001:2004”.

Objęcie firmy systemem środowiskowym jest kolejnym ważnym elementem proekologicznej strategii „Wodociągów Kieleckich”. Realizacja projektu przyczynia się do minimalizowania wpływu skutków działalności firmy na środowisko, przy racjonalnym wykorzystaniu zasobów naturalnych.

- Jesteśmy pierwszą spółką wodociągową w kraju, która otrzymała unijne pieniądze na ten cel - zaznacza prezes zarządu „Wodociągów Kieleckich” Henryk Milcarz. – Spółce po raz kolejny udało się wykorzystać szansę, jaką stwarzają fundusze unijne, dla inwestowania, obok rozwoju infrastruktury, także i w rozwój naszego przedsiębiorstwa - dodaje.

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Gadżety i ceny oficjalnego sklepu Euro 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia