Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Grzegorz Fibakiewicz nowym prezesem Kolportera! Jest oświadczenie Klickiego

Marzena Smoręda
Grzegorz Fibakiewicz z Krzysztofem Klickim podczas uroczystości 25-lecia istnienia Kolportera.
Grzegorz Fibakiewicz z Krzysztofem Klickim podczas uroczystości 25-lecia istnienia Kolportera. Dawid Łukasik
Prezes Kolportera Krzysztof Klicki podjął decyzję o rezygnacji z funkcji prezesa spółki. Kończy ją 31 grudnia bieżącego roku. Jego miejsce zajmie Grzegorz Fibakiewicz, dotychczasowy wiceprezes Kolportera, zarządzający Departamentem Dystrybucji Prasy. Potwierdziły się więc wszystkie informacje, które podawaliśmy w niedzielę.

Zobacz także: Kawa, papieros, gazeta, czyli co można robić, siedząc na zewnątrz podczas tajfunu

(Dostawca: x-news)

Zmiana na fotelu prezesa nie wpływa na strukturę własnościową spółki – Krzysztof Klicki pozostaje właścicielem Kolportera.

Krzysztof Klicki odchodzi z Kolportera! - czytaj więcej

Oto jego oświadczenie, wydane w związku z rezygnacją ze stanowiska:

„Po 26 latach zarządzania Kolporterem podjąłem decyzję o przekazaniu funkcji prezesa Grzegorzowi Fibakiewiczowi, który wspólnie ze mną, od początku, budował obecną pozycję spółki. Decyzja ta jest dla mnie naturalnym etapem rozwoju Kolportera, przekazanie sterów spółki w odpowiednie ręce planowałem już od dłuższego czasu. Uznałem, że przejęcie tych obowiązków przez tak doświadczonego menadżera jak Grzegorz Fibakiewicz wpłynie pozytywnie na dalszą działalność Kolportera i umocni jego pozycję.

Obecna pozycja rynkowa Kolportera, który jest niekwestionowanym liderem branżowym, gwarantuje firmie dużą stabilność, ale niesie ze sobą określone wymagania co do zarządzania. Kierowanie tak dużą spółką jak Kolporter wymaga niezwykle intensywnej, codziennej pracy i praktycznie uniemożliwia aktywność na innych polach biznesowych. To właśnie skłoniło mnie do podjęcia wspomnianej decyzji.

Chcę obecnie skoncentrować się na zarządzaniu aktywami i nowymi projektami inwestycyjnymi. Oprócz Kolportera jestem właścicielem innych spółek, które obecnie również znajdują się na etapie dynamicznego rozwoju i moje zaangażowanie – jako właściciela – w ich działalność jest bardzo pożądane. Przykładowo – spółka developerska Condite rozpoczyna właśnie jedną z największych w ostatnich latach inwestycji mieszkaniowych w Kielcach.

Jestem przekonany, że zostawiam Kolportera w dobrych rękach. Grzegorz Fibakiewicz jest współtwórcą jego sukcesu, przez lata aktywnie budował naszą pozycję na rynku dystrybucji prasy, zna doskonale wszystkie obszary biznesowe Kolportera.

Jednocześnie chciałbym podziękować swoim wszystkim współpracownikom i pracownikom, całemu zespołowi Kolportera za te wyjątkowe 26 lat. Zawsze podkreślałem i będę podkreślał, że zespół, który udało mi się zbudować jest dla mnie największym powodem do satysfakcji”.

Atrakcyjne mieszkanie może być Twoje. Wystarczy 29 złotych

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: „Wojna cenowa” sklepów. Ile sklepy na tym zarabiają?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Grzegorz Fibakiewicz nowym prezesem Kolportera! Jest oświadczenie Klickiego - Echo Dnia Świętokrzyskie

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia