HSD Chałupka, Kielce. „Skrzydła” 2009 za budowę Osiedla na Wrzosach w Kielcach

/jap./, [email protected]
Hieronim Siwiec, współwłaściciel: - Nasze osiedle gwarantuje zarówno wysoką jakość wykonania, technologiczne zaawansowanie, dobra oferta cenowa oraz doskonała lokalizacja w sąsiedztwie rezerwatów przyrody.
Hieronim Siwiec, współwłaściciel: - Nasze osiedle gwarantuje zarówno wysoką jakość wykonania, technologiczne zaawansowanie, dobra oferta cenowa oraz doskonała lokalizacja w sąsiedztwie rezerwatów przyrody.
Udostępnij:
Nasz kolejny laureat śmiało zmienia wygląd Kielc, angażując się w coraz bardziej ambitne projekty deweloperskie i budując wciąż potrzebne i poszukiwane na rynku mieszkania.

Bo choć na razie wydaje się, że spowolnienie gospodarcze okresowo zmniejszyło popyt na nowe lokale w całej Polsce, to tak naprawdę wciąż jest on duży, a jedynie trochę przyblokowany przez restrykcyjną politykę banków.

Ale nasz laureat nawet nie musi z bankami współpracować, gdyż realizuje kolejne inwestycje z własnych środków. Kapituła doceniła wkład firmy HSD Chałupka w rozwój budownictwa mieszkaniowego w naszym regionie.

Początki firmy HSD Chałupka sięgają jeszcze roku… 1987, choć wtedy była to firma o zupełnie innym profilu działalności, bo zajmowała się pracami ociepleniowymi oraz ogólnobudowlanymi. Warto jednak znać tę datę, aby uzmysłowić sobie, że przy tak długim stażu, mamy do czynienia z podmiotem godnym zaufania. Spółkę tę stworzyło trzech przedsiębiorców Hieronim Siwiec, Józef Chałupka i Paweł Chałupka, którzy kiedyś działali oddzielnie, ale przy projekcie deweloperskim Osiedla na Wrzosach postanowili działać razem. Zwłaszcza, że wszyscy mieli wcześniej doświadczenia zarówno z branży budowlanej jak i deweloperskiej.

Decyzja o połączeniu sił okazała się niezwykle trafiona i tak to w 2006 roku powstała firma HSD Chałupka rozpoczynając działalność na rynku deweloperskim.

Pierwszą inwestycją naszego laureata było wybudowanie w 2007 roku budynku składającego się z 70 lokali mieszkalnych w Kielcach przy ul. Wojska Polskiego 73.

Nagrodzone przez naszą kapitułę Osiedle na Wrzosach ma dla tej firmy kluczowe wręcz znacznie, choć nie jest jej jedynym projektem, ale za to z pewnością najbardziej ambitnym i największym.

Zlokalizowane w pobliżu dwóch rezerwatów, czyli Wietrzni i Psich Górek wyznacza nowe standardy w świętokrzyskiej branży deweloperskiej, oferując wysoką jakość wykończenia i zastosowanych materiałów budowlanych oraz technologii. To naprawdę duży projekt, który składa się z trzech odrębnych 3 - , i 4 – piętrowych bloków tworzących wydzielone, ogrodzone osiedle z podziemnymi garażami i windami nawet w klatkach trzykondygnacyjnych, gdzie takie nie są wymagane.

Pierwszy z zaplanowanych budynków, jakiego budowa ruszyła w październiku 2008 roku zostanie oddany w grudniu 2009 roku i jest sprzedany w 90 procentach. Budowa drugiego trwa. Rozpoczęcie realizacji trzeciego nastąpi wiosną 2010. Nasz laureat w przeciwieństwie do wielu znacznie mniej doświadczonych deweloperów zapewnia dotrzymanie terminów i jest pewnym partnerem biznesowym. Ponieważ całe przedsięwzięcie finansuje z własnych środków tym samym nie jest uzależniony od finansowania z banków.

Aby zachować najwyższy standard oferowanej powierzchni mieszkalnej, firma zatrudnia nawet własną ekipę budowlaną, składającą się z prawie czterdziestu osób.

Doświadczenie, jakość, terminowość i fachowość. Te zalety naszego kolejnego laureata nie mogły ujść uwadze naszej kapituły.

              Kapituła nagrody Skrzydła 2009 przyznała statuetkę za budowę

                Osiedla na Wrzosach w Kielcach przy ulicy Kochanowskiego

Osiedle na Wrzosach jest najnowszą inwestycją naszego laureata, która od razu podbiła serca klientów ze względu na swoje niezwykłe położenie. Ten kompleks mieszkań znajduje się bowiem w pobliżu terenów zielonych i rezerwatów Wietrznia oraz Psie Górki. Ich bliska obecność to wielki atut dla tych wszystkich, którzy cenią obecność natury.

Docelowo osiedle będzie liczyć trzy bloki o łącznej liczbie około 130 lokali.

Wszystkie są budowane według najwyższych standardów i z użyciem wysokiej klasy materiałów budowlanych. Teren osiedla będzie docelowo zamknięty i ogrodzony z bramą wjazdową. Jednym z ciekawszych rozwiązań technologicznych osiedla jest wentylacja hybrydowa wciąż jeszcze rzadko stosowana w inwestycjach tego typu w naszym regionie. Najmniejsze mieszkania mają po 33 metry kwadratowe, zaś największe nawet 120 metrów.

 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wizyta Janet Yellen w Polsce

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie