MKTG SR - pasek na kartach artykułów

I Forum Ekonomiczne rozpoczęte

Jarosław PANEK, [email protected]
gościem specjalnym I Forum Ekonomicznego w Kielcach jest Grzegorz Kołodko
gościem specjalnym I Forum Ekonomicznego w Kielcach jest Grzegorz Kołodko
- Polska Wschodnia ma swoje atuty, czyste środowisko i ambicje oraz pracowitość mieszkańców. To kapitał, którego nie wolno zmarnować. Wierzę, że nie pójdziemy drogą biednych regionów Włoch i Hiszpanii, które nie skorzystały z szansy wyrównywania poziomu życia. Już widzę, że u nas dzieje się inaczej – mówił podczas otwarcia I Forum Ekonomicznego „Inwestycje w Polsce Wschodniej Przewodniczący Konwentu Business Centre Club, Wojciech Warski.

I Forum Ekonomiczne w Targach Kielce rozpoczęło się dziś o godzinie 10.00 przy Sali pękającej w szwach. Przyjechali goście z całej Polski, inwestorzy samorządowy i przedstawiciele organizacji gospodarczych.

Organizatorem tego istotnego z punktu rozwoju gospodarczego naszego regionu wydarzenia jest Grono Targowe Kielce oraz Business Centre Club przy współpracy z Targami Kielce.

- Warto inwestować w Polskę Wschodnią, a Kielce są tego dobrym przykładem. Mamy mnóstwo inwestycji zarówno infrastrukturalnych, jak i prywatnych, typowo komercyjnych - pod-kreślał na otwarciu forum, prezydent Kielc, Wojciech Lubawski, zaś prezes Targów Kielce, Andrzej Mochoń chwalił się jedną z największych inwestycji w regionie, właśnie powstającym cen-trum kongresowym.

- Polska Wschodnia Am swoje atuty, mimo słusznych zresztą utyskiwań na drogi, ta infrastruktura się poprawia, mamy dobrze wykształcone kadry i ludzi rozumiejących, że regionu muszą szybko nadrabiać dystans, dzielący od tych najzamożniejszych części kraju. Pod wieloma względami Polska Wschodnia rozwija się szybciej niż reszta kraju i stoi przed ogromna szansą – podkreślał honorowy gość forum i jednocześnie jeden z jego uczestników, prof. Grzegorz Kołodko, który do Kielc przyjechał ze swoim wykładem pod tytułem „Uwarunkowania i perspektywy rozwoju polskiej gospodarki. W drugiej części dnia rozpoczną się panele dyskusyjne z ekspertami.

Forum „Inwestycje w Polsce Wschodniej” organizowane jest w ramach projektu Izby Gospodarczej Grono Targowe Kielce: „Promocja gospodarcza i inwestycyjna regionu w oparciu o potencjał kieleckiego ośrodka targowego”, realizowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007 – 2013 Działanie 2.3. Promocja gospodarcza i turystyczna regionu. Operatorem Forum są Targi Kielce S.A.

 

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia