MKTG SR - pasek na kartach artykułów

I Forum Ekonomiczne w Kielcach

Jarosław PANEK, [email protected]
Forum odbędzie się na terenie Targów Kielce
Forum odbędzie się na terenie Targów Kielce
To będzie wydarzenie, jakiego jeszcze w Kielcach nie widzieliśmy. 25 marca zostanie otwarte uroczyście I Forum Ekonomiczne pod tytułem: „Inwestycje w Polsce Wschodniej”. Przewidziano udział kilkuset gości z całej Polski.

Organizatorem tego istotnego z punktu rozwoju gospodarczego naszego regionu wydarzenia jest Grono Targowe Kielce oraz Business Centre Club przy współpracy z Targami Kielce. Forum odbędzie się 25 marca w Centrum Kongresowym Targów Kielce, a jego celem jest dyskusja na temat atrakcyjności inwestycyjnej regionu, regulacji prawnych dotyczących inwestycji, inwestycji infrastrukturalnych w regionie oraz planowanych działań mających na celu intensyfikację procesu pozyskiwania inwestorów w województwach Polski Wschodniej.

Dobre miejsce dla biznesu

- Podczas forum zaplanowaliśmy panele dyskusyjne, prezentacje oraz kilkanaście punktów – stoisk informacyjnych stanowiących płaszczyznę spotkania reprezentantów różnorodnych środowisk ekonomicznych i dających możliwość nawiązania relacji biznesowych i inwestorskich – mówi Bożena Hetman, wiceprezes zarządu Izby Gospodarczej Grono Targowe.

Podczas Forum Ekonomicznego na pewno zostanie poruszona treść raportu Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową z 2010 roku pod tytułem „Atrakcyjność inwestycyjna województw i podregionów Polski”, który sytuuje obszar Polski Wschodniej na niskiej pozycji zarówno pod względem atrakcyjności inwestycyjnej jak i gospodarczej.

- Z raportu wynika, że jedynym ośrodkiem stanowiącym o atrakcyjności inwestycyjnej województwa świętokrzyskiego są Targi Kielce. Stąd obecność na naszym spotkaniu rozbudowanego panelu informacyjnego, zbudowanego na bazie projektu promocyjnego „Promocja gospodarcza i inwestycyjna regionu świętokrzyskiego w oparciu o potencjał kieleckiego ośrodka targowego” – dodaje Bożena Hetman, która podkreśla kieleckie Forum Ekonomiczne jest właśnie jednym z tych ważnych elementów promocji gospodarczej naszego województwa.

- Duże zainteresowanie zarówno ze strony przedstawicieli władz , inwestorów, mediów lokalnych i ogólnopolskich oraz planowana na październik bieżącego roku II edycja Forum pokazuje, że może się ono stać wydarzeniem cyklicznym i na stałe zaistnieje w kalendarzu konferencyjnym – przewiduje nasza rozmówczyni.

Spotkania tego typu zapewne doskonale wpisują się także w profil działalności Targów Kielce, które przecież zmierzają do tego, aby większy nacisk kłaść na aktywność kongresowo - konferencyjną, co jest ściśle związane z rozbudową Centrum Konferencyjnego. Przypomnijmy, że od 2013 roku Targi Kielce będą dysponować dodatkowym obiektem, w którym znajdzie się pięć nowych sal konferencyjnych mogących pomieścić równocześnie ponad 1000 osób. Umożliwi to znaczne zwiększenie liczby organizowanych konferencji i spotkań, podniesie ich komfort oraz da możliwość organizowania eventów nawet dla 4500 osób.

Same Targi Kielce wezmą podczas forum udział w panelu omawiającym „dobre praktyki” w inwestycjach, prezentując między innymi swój potężny projekt inwestycyjny, współfinansowany przez Unię Europejską pod nazwą „Modernizacja i rozbudowa kieleckiego ośrodka targowego”, który zresztą został uznany za najlepszy i najdroższy projekt inwestycyjny tego typu w regionie.

Goście z całego kraju

Na liście zaproszonych do udziału w spotkaniu znaleźli się rektorzy wyższych uczelni, przedstawiciele urzędów miast, urzędów marszałkowskich i wojewódzkich, biura i centra obsługi inwestorów, przedstawiciele ambasad, izb gospodarczych oraz handlowych a także inwestorzy. W sumie około 200 osób. Wykład inaugurujący Forum Ekonomiczne wygłosi prof. Grzegorz Kołodko, a spotkanie poprowadzone zostanie przez znanego dziennikarza Andrzeja Jonasa.

Forum „Inwestycje w Polsce Wschodniej” organizowane jest w ramach projektu Izby Gospodarczej Grono Targowe Kielce: „Promocja gospodarcza i inwestycyjna regionu w oparciu o potencjał kieleckiego ośrodka targowego”, realizowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007 – 2013 Działanie 2.3. Promocja gospodarcza i turystyczna regionu. Operatorem Forum są Targi Kielce S.A.

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Gadżety i ceny oficjalnego sklepu Euro 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia