MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Innowacyjne firmy startują po nagrody

/MS/
Fundacja Innowacji i Rozwoju, która jest organizatorem konkursu, promuje tych, którzy w swoim regionie wprowadzają najlepsze i najciekawsze rozwiązania.
Fundacja Innowacji i Rozwoju, która jest organizatorem konkursu, promuje tych, którzy w swoim regionie wprowadzają najlepsze i najciekawsze rozwiązania.
Rozpoczyna się IV edycja konkursu „Krajowi Liderzy Innowacji i Rozwoju”. W tym roku walczyć będą dodatkowo o tytuł w nowej kategorii „Wizjoner IT”.

Działania innowacyjne i rozwojowe zgłaszać mogą: przedsiębiorcy (firmy - mikro, małe, średnie, duże), gminy (wiejskie, miejsko-wiejskie, miejskie), organizacje pozarządowe (fundacje, stowarzyszenia), inne organizacje i podmioty.

 

Fundacja Innowacji i Rozwoju, która jest organizatorem konkursu, promuje tych, którzy w swoim regionie wprowadzają najlepsze i najciekawsze rozwiązania. Zgłaszający mają na to czas do końca września, a udział dla firm sektora MŚP, gmin, organizacji w konkursie jest bezpłatny. Zdaniem Krzysztofa Duchnowskiego, prezesa Fundacji, polskie firmy zaczęły inwestować we innowacyjne projekty także w mniejszych miejscowościach. – Daje się zauważyć pewien umiarkowany optymizm – twierdzi Duchnowski. – Jednak bez rozwiązań systemowych trudno o innowacyjną gospodarkę jako całość. Widać elementy pozytywne, ale dużo jeszcze pracy przed nami – dodaje.

Liderzy regionu i kraju

 

Fundacja przyznaje tytuły w dwóch edycjach na poziomie regionalnym, czyli wojewódzkim, oraz na poziomie krajowym.

 

W ubiegłych latach konkurs cieszył się wśród firm, samorządów i organizacji dużym powodzeniem – w sumie nadesłały one blisko 2 tys. zgłoszeń.

- Przez ostatnie 3 lata udało się zbudować projekt o charakterze ogólnopolskim, a jednocześnie „oddolnym” – podkreśla Krzysztof Duchnowski.

Za projekt, produkt, organizację

 

Tytuły w ramach konkursu są przyznawane w następujących kategoriach: Innowacyjna firma, Innowacyjny produkt, Innowacyjna usługa, Innowacyjna gmina, Innowacyjna organizacja, Innowacyjny projekt unijny, Dynamicznie rozwijająca się firma oraz w nowej kategorii „Wizjoner IT”. Nowa kategoria docenić ma innowacje w systemy informatyczne. Rozważane będą tu zarówno istniejące już rozwiązania, jak i nowe projekty.

 

W przypadku przedsiębiorstw sprawa jest prosta. Czym jednak jest „innowacyjna gmina”? Ocena konkursowego jury zależy przede wszystkim od realizowanych inwestycji, wspierania przedsiębiorczości, działań proekologicznych i jakości obsługi mieszkańców.

Nagrody także dla działań obywateli

O wyróżnienia i tytuły mogą walczyć też organizacje pozarządowe i stowarzyszenia. Tu głównymi kryteriami oceny będzie wprowadzanie nowych rozwiązań oraz działania edukacyjne. Szczególnie wysoko jury konkursu zamierza nagradzać organizowanie konferencji i publikacje wspierające przedsiębiorczość.

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Gadżety i ceny oficjalnego sklepu Euro 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia