Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Inwestycje na poziomie 50 milionów złotych planuje kielecka firma Formaster Group. Na rynek wypuści nową gamę produktów filtrujących

p
Od lewej: Michał Masłowski, kierownik działu jakości Formaster Group, Maciej Bursztein, członek zarządu i dyrektor do spraw rozwoju Formaster Group, oraz Filip Makówka, członek zarządu i dyrektor handlowy Formaster Group.
Od lewej: Michał Masłowski, kierownik działu jakości Formaster Group, Maciej Bursztein, członek zarządu i dyrektor do spraw rozwoju Formaster Group, oraz Filip Makówka, członek zarządu i dyrektor handlowy Formaster Group.
Inwestycje na poziomie 50 milionów złotych planuje kielecka firma Formaster Group. W krótkim czasie w swoich fabrykach w Kielcach oraz w Bilczy spółka chce wdrożyć nowe technologie i rozbudować park maszynowy, by w efekcie w efekcie wypuścić na rynek nowe produkty sygnowane marką Dafi.

Jak informuje Maciej Bursztein, członek zarządu oraz dyrektor do spraw rozwoju Formaster Group, właściciela marki Dafi, spółka złożyła dwa wnioski do Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Starachowice” o pozwolenie na działanie i zadeklarowała gotowość do przeprowadzenia inwestycji na poziomie około 50 milionów złotych. Projekty będą realizowane w fabrykach w Kielcach, jak i w Bilczy.

- Planujemy w szybkim czasie wdrożyć nowe technologie, rozbudować park maszynowy i znacznie zwiększyć zatrudnienie. Efektem tego ma być wprowadzenie nowych produktów na rynek – między innymi dystrybutorów do wody oraz nowej gamy produktów filtrujących – informuje Maciej Bursztein. Systemy będą oczywiście sygnowane marką Dafi.

Jak podkreśla Maciej Bursztein, spółkę do realizacji inwestycji skłaniają dobra koniunktura na globalnym rynku, optymistyczne prognozy dla całej branży oraz rosnący portfel zamówień. - Obserwujemy duży popyt na produkty filtrujące na całym świecie. Nieustannie wchodzimy na nowe areny handlowe, nie tylko europejskie, ale również azjatyckie i amerykańskie. To wszystko zmusza nas do uruchomienia nowych mocy produkcyjnych – mówi Maciej Bursztein.

Dodaje, że zainteresowanie filtrami do wody wynika z zachodzącej zmiany świadomości ekologicznej w ujęciu globalnym i przechodzenia wielu państw z „gospodarki plastiku” na gospodarkę o obiegu zamkniętym, czyli niskoemisyjnej i przyjaznej dla środowiska. Jak zaznacza, jednym z symptomów dokonującej się na naszych oczach rewolucji jest dyrektywa unijna zakazująca handlu jednorazowymi produktami z tworzyw sztucznych po 2021 roku.

- Świat bardzo szybko rozwija się w kierunku strategii „zero waste”, zero plastiku. Coraz więcej osób rezygnuje z kupowania wody butelkowanej i korzystania z usług firm, które przywożą wielkie baniaki z wodą. Nie przestajemy się rozwijać w tym kierunku i cały czas utrzymujemy naszą produkcję w trendzie ekologicznym. Stąd między innymi koncepcja dystrybutorów do wody, które można inaczej nazwać stacjonarnymi filtrami. Urządzenia te podpięte do sieci będą uzdatniać wodę kranową w czasie rzeczywistym w siedzibach firm oraz instytucji zastępując archaiczne galony z wodą – mówi Maciej Bursztein.

- Bardzo się cieszę, że świętokrzyskie firmy takie jak Dafi mocno rozwijają swoją działalność. Warto zaznaczyć, że firma Dafi stała się ze swoimi produktami firmą globalną. Jest bardzo aktywna w zdobywaniu kolejnych rynków zagranicznych. Dafi staje się jednym z ambasadorów gospodarczych naszego regionu – podkreśla Marcin Perz, prezes Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Starachowice”.

Formaster Group już w tej chwili zatrudnia ponad 300 osób i eksportuje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na świecie.

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Największy aquapark w regionie już na finiszu


Czy mógłbyś zostać handlowcem? Test

Ruszyła budowa wielkiej tężni solankowej w Busku


Najbardziej absurdalne i najśmieszniejsze podatki


Ile zarabiają Polacy? Sprawdź, czy wiesz!


ZOBACZ TAKŻE: Flesz – płaca do góry

Źródło: vivi24

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Inwestycje na poziomie 50 milionów złotych planuje kielecka firma Formaster Group. Na rynek wypuści nową gamę produktów filtrujących - Echo Dnia Świętokrzyskie

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia