MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Inwestycje w Stąporkowie. Elegancki hotel SPA i domki dla seniorów mają stanąć przy zalewie

Marzena Kądziela
Inwestycje w Stąporkowie. Elegancki hotel SPA i domki dla seniorów mają stanąć przy zalewie  Inwestor planuje w Stąporkowie zainwestować w biznes hotelowy i elegancki pensjonat dla seniorów.
Inwestycje w Stąporkowie. Elegancki hotel SPA i domki dla seniorów mają stanąć przy zalewie Inwestor planuje w Stąporkowie zainwestować w biznes hotelowy i elegancki pensjonat dla seniorów.
Na razie to tylko miejsce do kąpieli strzeżone od środy przez dwóch ratowników, ale w przyszłości przy zalewie na Miłej w Stąporkowie będą mogli odpoczywać turyści z grubszymi portfelami.

Wszystko bowiem wskazuje na to, że znalazł się inwestor, który chce zbudować tu kompleks hotelowy.

 

Jak informuje burmistrz miasta i gminy Stąporków Dorota Łukomska, przygotowania do tego, aby zalew przy ulicy Miłej w Stąporkowie stał się kąpieliskiem, a właściwie „miejscem wykorzystywanym do kąpieli”, trwały kilka tygodni.

 

z grubszymi portfelami

 Od środy nad zalewem nad bezpieczeństwem czuwają ratownicy - mówi burmistrz Dorota Łukomska. (fot. Marzena Kądziela)

 

Ratownicy, regulamin, toalety

 

- Trzeba było wykosić chaszcze, wyrównać i uporządkować teren plaży i jej otoczenia - mówi pani burmistrz. – Wybraliśmy ratowników Tomasza Miszczyka i Macieja Foltyna z Ratownictwa Wodnego Rzeczpospolitej, którzy czuwać będą nad bezpieczeństwem codziennie w godzinach 10-18.

 

Zarządzaniem kąpieliskiem zajmuje się Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Stąporkowie. Jego dyrektorka, Katarzyna Sorn, zapewnia, że woda jest czysta i cały czas jest kontrolowana przez państwowego powiatowego inspektora sanitarnego.

 

- Na zalewie Miła - Stąporków obowiązywać będzie regulamin, którego uczestnicy kąpieli muszą przestrzegać - informuje Katarzyna Sorn. - To między innymi zakaz spożywania alkoholu, wprowadzania zwierząt, grllowania, rozpalania ognisk, skakania do wody. Dzieci do 7 lat muszą być z opiekunami.

 

Przy plaży będzie ustawiona toaleta. Miejsce do kąpieli będzie oznaczone bojami: dla umiejących pływać żółtymi, dla nieposiadających tej umiejętności - czerwonymi.

 

Co w przyszłości?

 

Ale to tylko początek. Jak zapewnia burmistrz Łukomska, gmina ma w planach budowę deptaku, którym można będzie pospacerować wokół całego zalewu. Stary budynek przy plaży ma zastąpić nowy, będzie plac zabawa dla dzieci i siłownia. - Najpierw jednak musimy przekonać właścicieli działek, by oddali nam maleńką ich część na deptak - informuje.

 

Właściciel większości terenu w pobliżu zalewu, Wiesław Jedynak, mieszkający na Florydzie w Stanach Zjednoczonych, w swych planach chce pójść dalej. Jak mówi burmistrz, Polak z Ameryki chce zbudować najpierw staw, a ziemię z wykopu wykorzystać na niwelację i osuszenie podmokłego terenu. Po przejściu wszelkich biurokratycznych procedur, w tym sporządzenia przez gminę planu zagospodarowania przestrzennego, inwestor chce zbudować elegancki hotel SPA.

 

- A w pobliżu hotelu mają powstać domki dla zamożnych seniorów, którzy mogliby u nas spędzić jesień swojego życia - dodaje Dorota Łukomska. - Projekty prezentują się bardzo ciekawie. Kompleks uatrakcyjni naszą okolicę i mieszkańcom Stąporkowa da pracę.

 

Marzena Kądziela

Obok już istniejącgo zalewu przy ulicy Miłej w Staporkowie wkrótce powstanie prywatny staw - po prawej wizualizacja. W przyszłości powstanie kompleks hotelowy - na zdjęciu między zalewami.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia