Inwestycje za prawie 50 milionów złotych w obiektach należących do spółki samorządu województwa świętokrzyskiego Uzdrowisko Busko-Zdrój

Paweł Więcek
Paweł Więcek
Od lewej: Grzegorz Gałuszka, Bernard Antos, Adam Jarubas oraz Wojciech Legawiec.
Od lewej: Grzegorz Gałuszka, Bernard Antos, Adam Jarubas oraz Wojciech Legawiec. archiwum
Udostępnij:
Inwestycje za prawie 50 milionów złotych w obiektach należących do spółki samorządu województwa świętokrzyskiego Uzdrowisko Busko-Zdrój. Największy projekt to rozbudowa Uzdrowiskowego Szpitala Kompleksowej Rehabilitacji „Krystyna”.

W piątek w sanatorium „Willa Zielona” w Busku-Zdroju podpisano trzy umowy na dofinansowanie z unijnych funduszy inwestycji realizowanych przez spółkę samorządu województwa - Uzdrowisko Busko-Zdrój. Autografy na dokumentach złożyli marszałek województwa Adam Jarubas oraz prezes Uzdrowiska Busko-Zdrój Wojciech Legawiec.

W związku z gigantycznymi planami inwestycyjnymi  spółki akcyjnej Uzdrowisko Busko-Zdrój na ten rok i najbliższe lata całkowicie zmieni się wygląd Buska-Zdroju. Na realizację tych zamierzeń „Uzdrowisko” chce pozyskać 100 milionów złotych! Wielkie plany przedstawił ostatnio prezes spółki Wojciech Legawiec. Oto wizualizacje przebudowanych obiektów.CZYTAJ WIĘCEJ POD KOLEJNYMI ZDJĘCIAMISprawdź, czy znasz świętokrzyską gwarę! Co znaczą te słowa? [QUIZ] ZOBACZ TAKŻE:Jarmark świąteczny na kieleckim deptaku i kapela Wyczyńskiego z Lubczy

Busko przejdzie rewolucję! Gigantyczne inwestycje. Zobacz ja...

Pierwszy projekt to rozbudowa oddziału kardiologicznego szpitala „Krystyna” wraz z zakupem sprzętu i aparatury medycznej. Wartość inwestycji: 24,8 miliony złotych, w tym dotacja - 23,5 miliony złotych. - - W ramach projektu planowane są prace budowlane, które obejmą rozbudowę szpitala o nowe kondygnacje Oddziału Kardiologicznego - dwie w budynku numer 1 i jedną kondygnację w budynku numer 2. Zaadaptowane zostaną również piwnice, gdzie powstanie biblioteka z czytelnią oraz magazyny. Projekt zakłada także nadbudowę szybów windowych i wymianę wind oraz modernizację samej bryły budynku, w tym dobudowę balkonów i zmianę elewacji - mówi Wojciech Legawiec, prezes zarządu "Uzdrowisko Busko-Zdrój" S.A.

- W ramach projektu rozbudowy szpitala zaplanowano również zakup niezbędnego wyposażenia socjalno-bytowego oraz aparatury i sprzętu medycznego, między innymi aparatów do EKG, systemów holterowskich, defibrylatorów, zestawów do intubacji i wentylacji, a także elektrycznych łóżek - dodaje Grzegorz Gałuszka, dyrektor Uzdrowiskowego Szpitala Kompleksowej Rehabilitacji "Krystyna".

Druga umowa dotyczy modernizacji budynku Wieży Ciśnień, gdzie powstanie restauracja z instalacją do wytwarzania piwa. Atrakcją będzie zlokalizowany na górze obiektu punkt widokowy. Przedsięwzięcie będzie kosztować 7,9 milionów złotych, a dofinansowanie wyniosło prawie 1,5 miliona złotych. - Produkowany napój będzie stosowany w zabiegach leczniczych z możliwością sprzedaży nadwyżki - wyjaśnia Wojciech Legawiec.

Uzdrowisko Busko-Zdrój zrealizuje także program kompleksowej rehabilitacji kardiologicznej dla 7500 mieszkańców województwa w wieku powyżej 50 lat. Koszt: 6,4 milionów złotych przy 5,8 milionach złotych dotacji z funduszy europejskich.

- Cieszy fakt, że dostajemy trzy umowy i możemy zacząć realizować zadania ważne dla spółki i mieszkańców regionu - podkreślił Wojciech Legawiec. Dodał, iż aktualnie Uzdrowisko Busko-Zdrój realizuje remont skrzydła zachodniego sanatorium Marconi oraz modernizację basenu w szpitalu „Krystyna”. Wartość pierwszej inwestycji to pięć milionów złotych, a drugiej - 1,5 miliona złotych.

- Wiemy już, że dofinansowanie otrzymał kolejny nasz projekt o wartości dwóch milionów złotych dotyczący poprawy jakości świadczonych usług w szpitalu "Górka" - dodaje Wojciech Legawiec.

- Zadań jest wiele. Korzystamy ze wszelkich możliwości, które się otwierają. Nasze projekty są dobrze przygotowane, przemyślane, przeanalizowane. Efekt to podpisywane umowy. Możemy przyjmować coraz więcej pacjentów, a to przełoży się na wielkość zatrudnienia w firmie - mówi prezes Legawiec.

- Dziękuję za przychylenie się do wniosków i projektów, które składaliśmy. Te pieniądze zostaną dobrze spożytkowane dla rozwoju firmy i dobra pacjentów - zapewnia Grzegorz Gałuszka.

- Busko zmienia się, pięknieje, Kiedy prezes prezentował śmiałe plany rozwoju Uzdrowiska, zastanawialiśmy się, skąd wziąć na to środki. Część zamierzeń dziś zyskuje finansowe wsparcie. Ponad 40 milionów złotych, które zostaną zainwestowane na tym terenie, wspierają Busko i przedsiębiorczość w mieście i rejonie. Uzdrowisko jest przecież jądrem rozwoju dla wielu firm, które działają na tym terenie. To dźwignia rozwojowa dla całego Ponidzia. Gratuluję serdecznie i dziękuję, że macie śmiałe plany obliczone na kilka lat do przodu - mówił Adam Jarubas.

- Dziękuję zarządowi. W ciągu pięciu lat zrealizowano bardzo dużo zadań. Patrząc na wyniki z tej kadencji zarządu, możemy zobaczyć bardzo duży wzrost, jeśli chodzi o przychody realizowane przez spółkę. Zyski też są realizowane na zadowalającym poziomie - podkreślił sekretarz województwa oraz przewodniczący rady nadzorczej Uzdrowiska Busko-Zdrój Bernard Antos.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polacy posiadają coraz droższe smartfony

Wideo

Materiał oryginalny: Inwestycje za prawie 50 milionów złotych w obiektach należących do spółki samorządu województwa świętokrzyskiego Uzdrowisko Busko-Zdrój - Echo Dnia Świętokrzyskie

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Echo Dnia
Dodaj ogłoszenie