Iwona Wabia z hydraulicznej hurtowni DOROZ Sprzedawcą roku w plebiscycie Echa Dnia Mistrzowie Handlu 2019 w powiecie staszowskim

Maciej Barwinek
Iwona Wabia pracuje w firmie DOROZ od 3 lat, jest specjalistką obsługi klienta detalicznego
Iwona Wabia pracuje w firmie DOROZ od 3 lat, jest specjalistką obsługi klienta detalicznego
15 listopada zakończyło się głosowanie w plebiscycie Echa Dnia Mistrzowie handlu w Kielcach i każdym ze świętokrzyskich powiatów. Oprócz najlepszego sklepu, kwiaciarni butiku, sklepu z zabawkami i sklepu jubilerskiego wybraliśmy również sprzedawcę i florystkę roku. Najlepszym handlowcem w powiecie staszowskim została Iwona Wabia pracująca w hurtowni hydraulicznej DOROZ w Staszowie.

Pani Iwona z handlem instalacjami sanitarnymi związana jest ponad 11 lat, a w firmie DOROZ pracuje od 3 lat na stanowisku specjalisty do spraw sprzedaży. Dzień zaczyna wcześnie rano ponieważ mieszka w okolicach Sandomierza i do pracy musi dojeżdżać ponad 40 kilometrów. Jak sama mówi poranne wstawanie nie stanowi dla niej problemu.

Laureatka ma w firmie wiele obowiązków, ale jej głównym zadaniem jest obsługa klienta detalicznego. W pracy najbardziej ceni kontakt z ludźmi. - Klienci podchodzą do mnie z różnymi problemami technicznymi, a ja lubię ich zaskakiwać i podpowiadać dobre i proste rozwiązania. Lubie kiedy ufając mojej wiedzy wybierają dobre produkty, wiem wtedy, że wrócą do mnie zadowoleni i polecą firmę znajomym - mówi nam Iwona. Specjalistka sprzedaży wie, że obsługa i utrzymanie klienta nie jest łatwym zadaniem dlatego ciągle poszerza swoje horyzonty. - Doświadczenie w branży hydraulicznej jest bardzo cenne przy sprawnej obsłudze instalatorów, wycenach inwestycji czy pomocy przy doborze urządzeń, dlatego dużo czasu poświęcam na uzupełnianiu wiedzy i szkoleniach. Czerpię również wiedzę ze specjalistycznych czasopism oraz od najlepszych specjalistów z branży - instalatorów, którzy zaopatrują się u nas w firmie - dodaje Iwona.

Sprzedaż w hydraulice jest sezonowa, dlatego najwięcej klientów pojawia się w okresie późnego lata oraz jesienią. -Klienci wymieniają instalację przed okresem grzewczym stąd wzmożony ruch. Nie warto czekać zatem na ostatnią chwilę i o wymianie instalacji na nową czy ekologiczną trzeba najlepiej pomyśleć zaraz po zimie. Sprzedawcy są skłonni w tym okresie do udzielenia większych rabatów, a fachowcy mają często wolne terminy - radzi Iwona.

Tak, jak w każdej pracy, również w hurtowni hydraulicznej przytrafiają się wyjątkowe sytuacje, które mogą poprawić humor pracowników na cały dzień. - Najśmieszniejsza sytuacja z pracy jaka przychodzi mi na myśl to wizyta w piękny letni dzień, w naszej hurtowni, jaszczurki. Najodważniejsza osoba w mojej skromnej postaci musiała ją wyprosić za drzwi. Szef oczywiście nic a nic się nie bał - śmieje się pani Iwona.

Choć praca w hurtowni zajmuje laureatce wiele czasu, to zawsze znajdzie ona chwilę na swoją pasję, jaką jest uprawa i pielęgnacja kwiatów w ogrodzie. -Sprawia mi to ogromną przyjemność - mówi specjalistka do spraw sprzedaży.

Firma DOROZ powstała na bazie rodzinnego przedsiębiorstwa założonego w 1996 roku w Pińczowie. Oprócz hurtowni w Staszowie ma również drugi oddział w naszym województwie w Kazimierzy Wielkiej. Pozostałe 7 oddziałów mieści się na terenach całej Polski. Firma oferuje produkty z branży instalacyjnej grzewczej oraz sanitarnej, między innymi: ceramikę sanitarną do łazienki, ekologiczne kotły do centralnego ogrzewania czy materiały do wykonania ogrzewania podłogowego. Oprócz tego od dawna prowadzi sprzedaż internetową rozwijając sklep z ogrzewaniem podłogowym PEX.PL.

Na drugim miejscu w naszym plebiscycie w kategorii Sprzedawca Roku uplasowała się Anna Szkolak ze sklepu alkoholowego Koreczek w Połańcu, a trzecie miejsce przypadło Barbarze Komendołowicz pracującej w Delikatesach Centrum w Rytwianach.

Kryzys wieku średniego. Skąd się bierze i czy dotyka wszystkich?

Wideo

Materiał oryginalny: Iwona Wabia z hydraulicznej hurtowni DOROZ Sprzedawcą roku w plebiscycie Echa Dnia Mistrzowie Handlu 2019 w powiecie staszowskim - Echo Dnia Świętokrzyskie