MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jak podwyższyć emeryturę i złożyć wniosek do ZUS

marzena
Jak podwyższyć emeryturę i złożyć wniosek do ZUS14 czerwca, w czwartek odbędzie się w ZUS „Dzień Seniora".
Jak podwyższyć emeryturę i złożyć wniosek do ZUS14 czerwca, w czwartek odbędzie się w ZUS „Dzień Seniora". archiwum
Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza 14 czerwca, w czwartek na „Dzień Seniora w ZUS”. Będzie premierowy pokaz Platformy Usług Elektronicznych.

W ramach "Dnia Seniora" specjaliści z ZUS udzielą informacji dotyczących m.in. możliwości dotyczących podwyższania świadczeń, przyszłym emerytom poradzą jak przygotować i złożyć wniosek o przyznanie emerytury lub renty, jak ubiegać się o wcześniejszą emeryturę.

Już po raz piąty specjalnie na ten dzień przygotowano Poradnik dla seniorów, zawierający informacje, jakich najczęściej poszukują osoby starsze. W poradniku zamieszczono materiały dotyczące: kwoty bazowej, wysokości świadczeń, ubezpieczenia społecznego osób przemieszczających się w Unii Europejskiej. Znalazły się w nim także zasady ponownego przeliczenia świadczeń emerytalno – rentowych oraz zasady zawieszania i zmniejszania wysokości emerytur i rent.

Do akcji po raz kolejny zaprosiliśmy inne instytucje, których przedstawiciele Informacji będą także udzielać pracownicy PFRON-u, Związku Emerytów i Rencistów, Miejskiego Zespołu ds. orzekania o niepełnosprawności. Zaplanowany jest również dyżur lekarza, który będzie mierzył ciśnienie krwi i badał poziom cukru we krwi.
Dodatkowo - na specjalnie utworzonym stanowisku na Sali Obsługi Klientów – odbędzie się prezentacja Platformy Usług Elektronicznych,  ze szczególnym akcentem położonym na  korzyści płynące z korzystania z  „Profilu Świadczeniobiorcy”.

Platforma Usług Elektronicznych (PUE) to zestaw nowoczesnych usług dla wszystkich klientów ZUS. Jej sercem jest portal internetowy pue.zus.pl. Dzięki tej wygodnej formie kontaktu z ZUS będzie można zrealizować większość spraw związanych z ubezpieczeniami społecznymi bez wychodzenia z domu – przez Internet. W ten sposób Klienci ZUS uzyskają informacje o ubezpieczeniach, świadczeniach i płatnościach mogą sprawdzić wszelkie swoje dane zamieszczone na koncie w ZUS.

Na portalu pue.zus.pl dostępny będzie Wirtualny Doradca, dysponujący szeroką wiedzą na temat systemu ubezpieczeń społecznych, ZUS i samej PUE.  Po rejestracji na pue.zus.pl i uwierzytelnieniu profilu PUE każdy użytkownik może m.in.: sprawdzić swoje dane zapisane na indywidualnym koncie w ZUS, śledzić stan swoich spraw i otrzymywać powiadomienia e-mail lub SMS, rezerwować wizyty w placówce ZUS.

Dzień Seniora” odbędzie się w godzinach 9.00 – 14.00 w siedzibie Oddziału w Kielcach przy ulicy KOLBERGA 2 A, oraz Inspektoratów: Busko-Zdrój, Końskie, Ostrowiec Św., Starachowice, Opatów, Skarżysko-Kamienna.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia