MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jak pożegnać bezrobocie? Specjaliści podpowiadali podczas Targów Pracy w Kielcach

Redakcja
Jak pożegnać bezrobocie? Specjaliści podpowiadali podczas Targów Pracy w Kielcach
Jak pożegnać bezrobocie? Specjaliści podpowiadali podczas Targów Pracy w Kielcach archiwum prywatne
Poziom bezrobocia w województwie świętokrzyskim jest jednym z najwyższych w Polsce. Aż 68 tysięcy osób pozostaje bez pracy – to dane Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach z marca 2016 roku. Jedną z najskuteczniejszych form przeciwdziałania bezrobociu jest wpieranie działalności gospodarczej oraz zdobywanie nowych kwalifikacji.

Jak wykorzystać swój potencjał, pomysł i zostać przedsiębiorcą? W jakim kierunku rozwijać się zawodowo, by być interesującym dla pracodawcy? Wreszcie, jak skorzystać z możliwości praktyk zawodowych w Niemczech i jak niestandardowo wyjść z bezrobocia. Tego wszystkiego można było dowiedzieć się na szkoleniach, panelach dyskusyjnych w Targach Kielce 19 kwietnia.

- Uczestnictwo w Targach Pracy, gdzie możemy korzystać z różnego rodzaju szkoleń, podnosić swoje kwalifikacje to efektywna forma aktywizacji osób dotkniętych bezrobociem. Aktywizuje także tych, którzy pracę chcą zmienić – mówi doktor Beata Wentura-Dudek, autorka najbardziej aktualnego, świeżo obronionego na Uniwersytecie Łódzkim doktoratu na temat świętokrzyskiego rynku pracy, a przy tym pracownik Targów Kielce –  W ciągu 5 lat poznawałam doświadczenia krajów zachodnich, na przykład rynku pracy Szwecji, gdzie nowopowstałe firmy traktowane są priorytetowo. Interesowałam się Austrią, gdzie co siódma firma korzysta ze wsparcia Urzędu Pracy.

Wnioski z moich badań w 13 świętokrzyskich powiatach, również potwierdzają, że wsparcie rozwoju działalności gospodarczej przynosi faktyczny spadek bezrobocia. Dlatego zarówno bezrobotni jak i osoby zagrożone bezrobociem powinny stale korzystać z form dokształcania na kursach, szkoleniach. Stałe podnoszenie kwalifikacji, poszerzanie możliwości zawodowych pracowników leży także w interesie pracodawców. Mnie, w realizacji pracy doktorskiej wspierała moja firma - Targi Kielce, która także organizuje dla swych pracowników na przykład naukę języków. Do takiej postawy pracodawców zachęcaliśmy podczas XIX Targów Pracy – dodaje dr Wentura-Dudek. – Niezależnie od etapu pracy zawodowej, podnoszenie kwalifikacji zawsze będzie procentować.  

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Gadżety i ceny oficjalnego sklepu Euro 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia