MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jak prezes żywą czarownicę do biura wniósł!

/jap./, [email protected]
Prezes ROT WŚ, JAcek Kowalczyk wniósł na rękach czarownicę, prosto do biura!  fot. Ł. Zarzycki
Prezes ROT WŚ, JAcek Kowalczyk wniósł na rękach czarownicę, prosto do biura! fot. Ł. Zarzycki
Takiego otwarcia dawno w Kielcach nie widzieliśmy. Nie przeszkodził nawet mróz. Gwiazdy z pierwszych stron gazet wzięły udział w tym otwarciu, a prezes wniósł żywą czarownicę, niczym pannę młodą przez próg nowego biura! (zobacz zdjęcia).

Tak wyglądało piątkowe otwarcie Regionalnego Centrum Informacji Turystycznej w Kielcach, które działa przy Placu Artystów w Kielcach. Członek zarządu województwa Lech Janiszewski, wiceprezydent Kielc, Andrzej Sygut, starosta kielecki Zenon Janus, prezes Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego Jacek Kowalczyk, no i gwiazdy: Krzysztof Krawczyk, Urszula, Kevin Aiston, Leszek Poniedzielski oraz Małgorzata Kożuchowska ze swoim mężem, Bartkiem Wróblewskim - wszyscy oni jako pierwsi zobaczyli nowy punkt informacji turystycznej.

Wzięli też udział w specjalnie zorganizowanej z tej okazji konferencji prasowej, podczas której mogli podziwiać na ekranie obrazki z naszego regionu. I trzeba przyznać, robiły one na nich spore wrażenie. Kevin Aiston żartował, ze gdyby kilka lat temu działał w Kielcach taki punkt informacyjny, to może wówczas, krążąc po Polsce w poszukiwaniu miejsca na życie, właśnie Kielce wybrałby do zamieszkania. Kielce bardzo spodobały się także zziębniętej nieco Małgorzacie Kożuchowskiej, której na moment nie odstępował mąż Bartek.

        Zobacz, jak wygląda Regionalne Centrum Informacji Turystycznej

Krzysztof Krawczyk stwierdził, że w naszym regionie mieszkają ludzie o dobrych sercach. Andrzej Poniedzielski jak na kabareciarza przystało, opowiedział znakomitą anegdotę, której akcja działa się wśród świętokrzyskich górali, ale w niemieckim Szwarcwaldzie. Ujrzawszy piękne niemieckie krajobrazy z widokowej platformy i jeden z nich się odezwał w te słowa do kolegi: patrz, góry są, las jest, Niemcy są, nic tylko zakładać partyzantkę.

Ale zamiast od razu inicjować działania wojenne, można po prostu przyjechać w Góry Świętokrzyskie i oddać się ich urokowi. Zwłaszcza że teraz, dzięki otwartemu wreszcie Regionalnemu Centrum Informacji Turystycznej (RCIT) będzie to łatwiejsze.

- Mamy tutaj doskonale wykształconą kadrę, znającą różne języki. Mamy wydawnictwa i doskonały punkt przy deptaku. Wierzymy, że RCIT pomoże całej branży turystycznej w regionie - mówiła podczas konferencji prasowej Małgorzata Wilk - Grzywna, dyrektor biura Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego, jaka uruchomiła centrum informacji dla turystów i jaka nim zawiaduje.

Podczas uroczystego otwarcia, lokal oczywiście poświęcono. Dokonał tego medialny i lubiany zwłaszcza przez dzieci ksiądz biskup Antoni Długosz, który często występuje w programie telewizyjnym Ziarno i sam śpiewa różne piosenki.

Przemówienia podczas otwarcia były krótkie, bo mróz ścinał wszelką chęć do dłuższego przebywania na dworze. Uroczystość ostatecznie przyspieszył prezydent Kielc, który do szefowej ROT zawołał wreszcie: „Pani Małgosiu, kończmy, bo tu zamarzniemy!” Po tej komendzie nastąpiło przecięcie wstęgi i… wniesieni żywej czarownicy. Prezes ROT WŚ Jacek Kowalczyk wniósł modelkę, która zagrała czarownicę w telewizyjnej reklamie regionu i Regionalne Centrum Informacji Turystycznej zostało otwarte.

Był toast, wzniesiony przez przyjaciół ROT i wszystkich gości zaproszonych na tę imprezę. W tych pojawiało się sporo, w tym choćby cały klan Kowalczyków, a więc Jacek - prezes ROT WŚ, Cyprian - starszy brat pracujący obecnie w Targach Kielce oraz ich ojciec Janusz - legenda świętokrzyskiej branży hotelarskiej, który przyznał się, że właśnie mija 35 rocznica uruchomienia przez niego pierwszego w województwie wyciągu orczykowego.

 

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Grecy będą pracować 6 dni w tygodniu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia