Jak rozwinąć biznes? Zadbaj o finansowanie. Te warunki musisz spełnić, aby w bezpieczny sposób zdobyć pieniądze na rozwój swojej firmy

Materiał informacyjny ING Banku Śląskiego
Udostępnij:
Prowadzenie własnej firmy niejednokrotnie wymaga szybkich decyzji. Naglące terminy czy pojawienie się na horyzoncie ciekawej inwestycji sprawiają, że przedsiębiorcom zależy na czasie. Równie ważne jest wtedy sięgnięcie po proste i bezpieczne rozwiązania. ING Bank Śląski rozumie potrzeby nowoczesnego przedsiębiorstwa, dlatego dla obecnych oraz nowych klientów przygotowuje i stale rozwija cyfrowe usługi dla biznesu. Podpowiadamy, jakie formalności musisz spełnić, aby złożyć wniosek o kredyt dla firm online i uzyskać środki na rozwój swojego przedsiębiorstwa.

Potrzebujesz pieniędzy na rozwój biznesu? Możesz wnioskować o pożyczkę dla przedsiębiorcy z natychmiastową decyzją online

Rozwijanie biznesu wymaga pieniędzy – to oczywiste. Jak jednak pozyskać je w szybki i bezpieczny sposób? ING Bank Śląski wprowadził nowe rozwiązanie, które pomoże postawić kolejny krok na drodze do rozkwitu Twojego przedsiębiorstwa.

Wzięcie kredytu online dla firmy może być naprawdę proste. W kilka minut wypełnisz wniosek, który kończy się wyświetleniem decyzji. Jeśli wszystko się powiedzie, firma może w krótkim czasie od złożenia dokumentów zacząć korzystać z przyznanych środków. Operacja przebiega szybko, bezpiecznie i bez wychodzenia z domu.

Prowadzenie biznesu często wymaga szybkich decyzji, zwłaszcza gdy potrzebny jest dodatkowy kapitał. Czas odgrywa wtedy kluczową rolę. W ING rozwijamy cyfrowe usługi dla biznesu tak, aby sprawy bankowe absorbowały w jak najmniejszym stopniu, a uwaga przedsiębiorcy była skupiona na działaniu. Dzięki natychmiastowej decyzji online dostęp do środków kredytowych jest szybszy i daje więcej pewności do działaniapodkreśla Ewa Łuniewska, wiceprezes zarządu ING Banku Śląskiego.

Co dodatkowo zachęcające, możliwość uzyskania pieniędzy mają nie tylko klienci banku, ale także te firmy, które do tej pory nie miały relacji z ING.

Jak wypełnić wniosek o kredyt dla firm w ING?

Każda firma z pełną księgowością otrzyma od razu decyzję kredytową po wypełnieniu wniosku online o finansowanie do 400 tysięcy złotych w formie pożyczki na dowolny cel, kredytu w rachunku lub limitu na karty kredytowe. Proces jest łatwy, przejrzysty i szybki. Co należy zrobić, aby otrzymać pieniądze na rozwój przedsiębiorstwa?

Zadanie pierwsze – wypełnienie elektronicznego wniosku o finansowanie
Aby wypełnić elektroniczny wniosek, potrzebujesz kilku dokumentów – sprawozdania finansowego za ostatni zamknięty kwartał i rok, a także zeznania CIT lub deklaracje VAT, które potwierdzą przychody, które zadeklarowałeś. Możesz zostać także poproszony o wypełnienie wniosku o gwarancję BGK – otrzymasz link do pobrania formularza.

W przypadku wnioskowania o kwoty do 400 tys. zł, co do zasady dodatkowe dokumenty nie są wymagane.

Jeśli jesteś klientem ING, wniosek elektroniczny o finansowanie znajdziesz w bankowości internetowej ING Business. Nie masz jeszcze relacji z tym bankiem? Nic straconego. Opcja dostępna jest także i dla Ciebie. Niezbędne informacje znajdziesz na stronie internetowej.

Zadanie drugie – podpisanie umowy kredytowej
Uzyskanie pozytywnej decyzji na wniosku to konieczność, aby przejść dalej. W takim przypadku bank udostępni Ci w ING Business umowę kredytową do podpisania. Jeśli nie jesteś klientem ING, żeby zobaczyć umowę, musisz otworzyć konto online dla spółki. Pomoże Ci w tym opcja wideoweryfikacji na smarfonie. Gdy uzyskasz dostęp i zalogujesz się do systemu bankowości ING Business, a bank pozytywnie zweryfikuje Cię w BIK, możesz podpisać umowę o pożyczkę. Gdy i bank złoży podpis, możesz zostać poproszony o przesłanie skanów dokumentów – weksla na rzecz BGK oraz podpisaną deklarację wekslową.

Zadanie trzecie – rozwijaj swoje przedsiębiorstwo!
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, środki z kredytu są natychmiast dostępne na rachunku bieżącym firmy po podpisaniu umowy i spełnieniu warunków w niej zawartych. W przypadku, gdy wniosek składa firma niebędąca klientem ING, decyzja kredytowa ma charakter warunkowy. Oznacza to, że zostanie podtrzymana, jeśli klient otworzy rachunek firmowy w ING i jego weryfikacja w Biurze Informacji Kredytowej przebiegnie pozytywnie.

Biorąc kredyt obrotowy w ING, możesz wybrać jedną z form jego udostępniania:

  • W rachunku bieżącym – cały limit dostępny jest od razu na rachunku bieżącym. Wykorzystujesz go, robiąc przelewy, a każda wpłata na rachunek spłaca Twój kredyt.
  • W rachunku kredytowym (linia odnawialna) – cały limit dostępny jest od razu na rachunku kredytowym. Uruchamiasz tyle, ile potrzebujesz, a każda spłata odnawia Twój kredyt.
  • W rachunku kredytowym (nieodnawialny) – kwota dostępna jest do wykorzystania w rachunku kredytowym. Uruchamiasz ją, kiedy chcesz, a spłacasz w ratach zgodnie z ustalonym harmonogramem.

Czas ma znaczenie. Jak szybko można uzyskać kredyt dla spółki w ING Banku Śląskim?

Czas potrzebny do podjęcia decyzji kredytowej w ING uzależniony jest od kilku czynników. Między innymi istotne jest, jaką formę księgowości prowadzi Twoja firma i o jaką kwotę wnioskujesz.

  • Co do zasady, gdy firma działa dłużej niż 12 miesięcy, prowadzi pełną księgowość i wnioskuje o kredyt do 400 tys. zł – decyzję kredytową bank podejmuje online, już w trakcie wypełniania przez klienta wniosku elektronicznego.
  • W przypadku wnioskowania o kwoty wyższe, większość decyzji kredytowych zostanie wydana w ciągu dwóch dni.
  • Jeśli potrzeby Twojej firmy przekraczają 10 mln zł lub produkt, o który wnioskujesz, jest bardzo specyficzny, a transakcja wymaga strukturyzacji, proces analizy firmy i inwestycji trwa najdłużej – najczęściej do 5 dni.

Masz więcej pytań? Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz na stronie internetowej ING.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Materiał oryginalny: Jak rozwinąć biznes? Zadbaj o finansowanie. Te warunki musisz spełnić, aby w bezpieczny sposób zdobyć pieniądze na rozwój swojej firmy - Strefa Biznesu

Dodaj ogłoszenie