Jak ZPUE dziękuje swoim pracownikom za pracę w czasach koronawirusa? Zobaczcie film

Marzena Smoręda
Marzena Smoręda
ZPUE Facebook
„Nie każdy może pozostać w domu, nie każdy może pracować zdalnie” – tymi słowami rozpoczyna się specjalny spot, jakim ZPUE Spółka Akcyjna z Włoszczowy dziękuje swoim pracownikom za zaangażowanie i pracę w czasie epidemii koronawirusa. Jeden z największych pracodawców w regionie w opublikowanym w mediach społecznościowych filmie zaznacza, że dzięki oddaniu swoich pracowników „mimo problemów, świat nadal ma dostęp do najlepszych urządzeń dla elektroenergetyki”, przez co nie brakuje „tak potrzebnej energii dla szpitali, służb ratunkowych i tych wszystkich, którzy ten czas spędzają sami w czterech ścianach”.

W tym trudnym czasie epidemii zarząd spółki powołał Zespół do spraw Zarządzania Zagrożeniem Epidemicznym, który jest w stałym kontakcie ze służbami sanitarnymi i lokalnymi władzami. W trosce o bezpieczeństwo załogi wprowadzono wiele działań zgodnych z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia i Sanepidu, między innymi liczne punkty dezynfekcji, nową organizację zmian, pozwalającą na bezpieczną wymianę pracowników oraz kampanię informacyjną. Mimo braku nakazu używania maseczek w zakładach pracy, firma zakupiła maski wielokrotnego użytku, przeznaczone dla każdego pracownika.

W ostatnim czasie ZPUE podjęła działania także na rzecz lokalnej społeczności. Spółka przekazała środki ochronne dla miejscowej straży pożarnej. Działająca przy firmie Fundacja „Jesteśmy Blisko” podjęła się akcji szycia maseczek dla szpitali, domów pomocy społecznej i podopiecznych, w którą zaangażowało się wielu pracowników ZPUE Spółka Akcyjna.

Religia i etyka w szkole. Kto ma kształcić nauczycieli etyki?

Wideo

Materiał oryginalny: Jak ZPUE dziękuje swoim pracownikom za pracę w czasach koronawirusa? Zobaczcie film - Echo Dnia Świętokrzyskie

Dodaj ogłoszenie