Jakie najlepsze żelazko z generatorem pary? Blogerka Matkawariatka.pl wybrała

Materiał informacyjny Braun
Istnieją takie domowe sprzęty, bez których trudno wyobrazić sobie normalne życie w dzisiejszych czasach. Jeszcze dobre 20 lat temu nasze mamy doskonale radziły sobie bez tzw. inteligentnych pralek, zmywarek, robotów kuchennych. Dziś dzięki rozwojowi technologii możemy pozwolić sobie na więcej odpoczynku, a najmniej przyjemne domowe zajęcia zlecić elektronicznym pomocnikom. Z pomocą znanej blogerki Matkawariatka.pl wybraliśmy najlepszy generator pary.

Żelazka parowe należą do najprostszych urządzeń służących do wygładzania zagnieceń powstających na ubraniach. Sprzęty charakteryzują się niewielkimi rozmiarami, przystępną ceną, a także łatwą obsługą. Przesuwając nagrzaną stopę żelazka po odzieży, rozprasujemy fałdy i zmarszczki, a włączając funkcję parowania, ułatwimy sobie prasowanie (gorąca para wnika w ubrania i rozluźnia włókna tkaniny). Żelazko na parę w zupełności nam wystarczy, jeśli korzystamy z niego 2-3 razy w tygodniu i używamy go do prasowania koszulek, spodni czy bluzek. Za stosunkowo niską cenę (od 200 do 500 zł) kupimy sprzęt dobrej jakości ze wszystkimi potrzebnymi funkcjami. Korzystając z żelazka parowego, musimy pamiętać o regularnym czyszczeniu urządzenia i opróżnianiu zbiornika na wodę. Z długo stojącej wody wytrąca się kamień, który później zatyka elementy żelazka i podczas prasowania pojawia się na ubraniach.

Żelazko z generatorem pary

Alternatywą dla tradycyjnych żelazek są stacje parowe z zewnętrznym generatorem pary. W specjalnym zbiorniku podgrzewa się woda, a następnie zamienia w parę, która dociera grubym przewodem do żelazka. Otwory umieszczone w stopie żelazka wyrzucają parę pod bardzo dużym ciśnieniem, ogrzewając tkaniny i wygładzając zagniecenia.

W odróżnieniu od żelazka parowego, generator pary umożliwia nam łatwe prasowanie różnych materiałów, w tym wełnianych płaszczy, delikatnych zasłonek czy jedwabnych sukienek. Prasować możemy w poziomie, ale również i w pionie, nie zdejmując marynarki czy wieczorowej kreacji z wieszaka. Żelazko z generatorem pary posłuży nam też do odświeżenia odzieży. Para skutecznie wygładza wszelkie zagniecenia nawet na bardzo trudnych materiałach. Dlatego prasujemy szybciej i z mniejszym wysiłkiem. A to właśnie doceniają mamy, które muszą codziennie stanąć przy desce do prasowania.

Żelazko z generatorem pary znacznie ułatwia proces szycia. „Dzięki prasowaniu łatwiej NIE popełnić błędów i szyć dobrze od razu” - pisze Julia Dzwończyk (Joulenka.pl) na swoim blogu - Jaki generator pary - rzecz, która wyniesie Twoje szycie poziom wyżej

Jakie żelazko z generatorem pary?

Znana blogerka parentingowa Matkawariatka.pl postanowiła przetestować żelazko ze stacją parową i sprawdzić, jak w praktyce działa najnowszy sprzęt firmy Braun. Do testów wykorzystała żelazko z generatorem pary Braun CareSystem 7 IS 7056 BK.
fot.matkawariatka.pl

Jak zauważyła nasza blogerka, w przypadku testowanego przez nią modelu Brauna nic nas nie zdenerwuje. Funkcja Anti Drip zapobiega wyciekaniu wody i rozchlapywaniu jej na ubrania. Nawet przy prasowaniu w niskich temperaturach nie ma ryzyka, że krople znajdą się na odzieży.

W trybie Eco i Normal żelazko można zostawić na chwilę na prasowanych ubraniach bez ryzyka, że się przypalą. Jeśli więc coś nagle oderwie nas od prasowania, nie musimy odłączać, a nawet odstawiać żelazka na stację parową. Dodatkowo generator wyposażono w funkcję automatycznego wyłączania się po 10 minutach. Dzięki temu, nawet kiedy zapomnimy od odłączeniu żelazka od prądu, nasze mieszkanie będzie bezpieczne.

To, co szczególnie spodobało się blogerce w generatorze pary Braun CareSystem to:

  • intuicyjna obsługa urządzenia (nawet bez czytania instrukcji),
  • łatwość czyszczenia i krótszy czas prasowania nawet tych najbardziej pogniecionych ubrań.

Jak pisze Matkawariatka.pl:

„ogarnie go [generator] nawet matka w ciąży”, a „czas prasowania skróci się co najmniej o połowę”.

fot. matkawariatka.pl

Całą recenzję sprzętu można przeczytać w nowym wpisie na blogu Stacja parowa: Jakie żelazko z generatorem pary?

Jaka temperatura w żelazku z generatorem pary

Do przydatnych funkcji żelazka należy specjalna technologia iCare, która pozwala prasować różne rodzaje tkanin bez zmiany ustawień temperatury. Nie musimy więc wiedzieć, jakiej temperatury potrzebujemy do wyprasowania jedwabnej sukienki czy wełnianego płaszcza. Żelazko dostosuje moc tak, żeby nie uszkodzić ubrań.

Jaka stopa w żelazku z generatorem pary

Przy tworzeniu generatora pary, projektanci zainspirowali się deską snowboardową i w takim kształcie zaprojektowali stopę żelazka. Dzięki temu możemy przesuwać żelazko w każdym kierunku, a efekt prasowania zawsze pozostaje taki sami. Opływowe kształty stopy umożliwiają dotarcie do trudno dostępnych miejsc i rozprasowywanie zagnieceń np. między guzikami. Zwężony czubek ułatwia też dokładne prasowanie małych fragmentów (kołnierzyków przy koszulach, dziecięcych ubranek). Stopę żelazka pokrywa specjalna powłoka eloksalowa zapewniająca idealny poślizg po materiale. Powłoka charakteryzuje się trwałością oraz odpornością na zarysowania, co wydłuża żywotność żelazka.

Jak prasować żelazkiem z generatorem pary

Żelazko do prasowania i w pionie, i w poziomie doskonale sprawdzi się w przypadku, kiedy prasujemy często duże ilości różnego rodzaju odzieży. Generator pary będzie świetnym rozwiązaniem dla mam, które na co dzień stają przy desce do prasowania z górą prania. Za pomocą żelazka ze stacją parową w znacznie krótszym czasie poradzimy sobie z rozprostowaniem zagnieceń, a nasze ubrania będą dodatkowo odświeżone i trudniej będą się gniotły.

Czy warto kupić żelazko z generatorem pary ?

Inny znany Bloger Łukasz Podliński, w poniższym filmiku przedstawia, jakie żelazko z generatorem pary warto kupić. Na jego blogu znajduje się także artykuł o tej tematyce: ŻELAZKO Z GENERATOREM PARY – CZY WARTO?

Wideo