Jakie ubezpieczenie i opiekę medyczną wybrać? Chroń zdrowie swoje i rodziny

Materiał informacyjny PZU Życie SA
Udostępnij:
Coraz więcej osób decyduję się na wykupienie ubezpieczenia na zdrowie. Pozytywnym skutkiem pandemii jest nasza większa świadomość na temat konieczności profilaktyki zdrowotnej i zabezpieczenia finansowego na wypadek poważnych problemów ze zdrowiem. Stąd coraz większą popularnością cieszą się polisy na życie i zdrowie. W ramach jednej z najszerszych na polskim rynku ofert ubezpieczeń, w PZU Życie każdy znajdzie coś dla siebie, by zapewnić sobie i bliskim ubezpieczenie na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń.

W jakich sytuacjach ubezpieczenie może okazać się niezbędne?

Na co dzień wolimy nie myśleć o tym, że my albo ktoś z naszych najbliższych ciężko zachoruje lub ulegnie wypadkowi. Pandemia pokazała jednak, że o zdrowie trzeba troszczyć się teraz bardziej niż dotychczas, a konsekwencje jego zaniedbania są jeszcze bardziej niebezpieczne dla naszego życia.

Na wizyty u niektórych specjalistów w ramach NFZ trzeba poczekać, a koszt prywatnej konsultacji to nawet kilkaset złotych. Z drugiej strony, po wypadkach lub np. po udarze, często, aby wrócić do sprawności, niezbędna jest natychmiastowa rehabilitacja. Czas ma tu ogromne znaczenie. Dlatego warto mieć ubezpieczenie, które w takich sytuacjach zapewni szybki dostęp do prywatnej opieki medycznej, a także środki finansowe, które można przeznaczyć na dowolny cel, np. na wspomnianą rehabilitację lub na bieżące wydatki.

Ubezpieczenie dla całej rodziny

Polisy ochronne kojarzą nam się głównie z ubezpieczeniem życia, czyli wsparciem finansowym dla bliskich w razie śmierci ubezpieczonego. Tymczasem ochroną można objąć również zdrowie. W PZU, dzięki wykupieniu ubezpieczeń dodatkowych do tzw. podstawowego ubezpieczenia na życie, można mieć jedną polisę i chronić całą rodzinę. W ten sposób zatroszczymy się nie tylko o swoje zdrowie, ale również o zdrowie małżonka lub partnera życiowego oraz dzieci.

Zakres ubezpieczeń PZU Życie, którymi można objąć również dzieci i małżonka bądź partnera, jest szeroki. Dodatkowa polisa może stanowić zabezpieczenie na wypadek sytuacji takich jak;

 • uszczerbek na zdrowiu spowodowany wypadkiem,
 • leczenie szpitalne,
 • operacja,
 • zdiagnozowanie ciężkiej choroby,
 • terapia za granicą.

Co daj ubezpieczenie z PZU Życie?

W razie zachorowania na nowotwór złośliwy, ubezpieczony może otrzymać nawet 1 000 000 zł,
w zależności od tego, na jaką kwotę się ubezpieczył. Indywidualna polisa dla dorosłego zapewnia wypłatę świadczenia w razie zdiagnozowania jednej spośród 62 ciężkich chorób. Oprócz wsparcia finansowego, w razie m.in. nowotworu PZU może zapewnić też specjalistyczną opiekę medyczną (w tym wizyty lekarskie, badania i rehabilitację) oraz pomoc opiekuna, który wesprze w organizacji leczenia. Chory i jego rodzina mogą otrzymać również wsparcie psychologa.

Co niezmiernie ważne, istnieje możliwość wielokrotnej wypłaty świadczenia. Oznacza to, że w przypadku zdiagnozowania choroby objętej polisą, ubezpieczenie trwa dalej i chroni w razie zachorowania na pozostałe ciężkie choroby. Ubezpieczenie zapewnia również wypłatę w razie łagodniejszych chorób lub zabiegów, jak choćby wykrycia nowotworu złośliwego w stadium przedinwazyjnym albo wszczepienia układu stymulującego serce (np. rozrusznika). Ubezpieczyciel łącznie może wypłacić nawet dwukrotność sumy, na jaką opiewa polisa.

Z polisą PZU można też ubezpieczyć się na wypadek utraty sprawności, m.in.:

 • wzroku,
 • słuchu,
 • zdolności mówienia,
 • samodzielnego stania,
 • poruszania się,
 • siedzenia,
 • wykonywania czynności manualnych.

Pewny start w dorosłość – ubezpieczenie dla dzieci W PZU Życie można naprawdę kompleksowo ubezpieczyć dziecko. W ofercie znajdziemy polisę posagową PZU Na Dobry Początek, która może zapewnić dziecku pieniądze na start w dorosłość (np. na wymarzone studia za granicą czy wkład własny na pierwsze mieszkanie). Takie ubezpieczenie to swego rodzaju podstawa, którą można rozszerzyć o wspomniane wyżej ubezpieczenia dodatkowe – m.in. na wypadek ciężkich chorób (takich jak nowotwory złośliwe, sepsa, cukrzyca typu 1, ciężkie oparzenia i inne).

W ramach ubezpieczeń dodatkowych można też zapewnić sobie środki w razie hospitalizacji czy określonej operacji dziecka, a także w razie uszczerbku na zdrowiu, który był spowodowany nieszczęśliwym wypadkiem. Jeśli więc pociecha zwichnie palec, oparzy się, złamie ząb lub nogę, PZU wypłaci z góry znaną kwotę. Zakres ubezpieczenia obejmuje przy tym aż 230 rodzajów uszczerbku na zdrowiu.

Polisa dla dziecka może ponadto zapewniać organizację i pokrycie kosztów leczenia poza krajem - aż do 2 mln euro. Ubezpieczenie Leczenie za granicą, dostępne dodatkowo lub odrębnie, obejmuje:

 • zachorowania dziecka na nowotwór (złośliwy, złośliwy w stadium in situ, ciężką dysplazję nowotworową),
 • operacje kardiochirurgiczne (zastawki serca lub by-pass),
 • operacje neurochirurgiczne (mózgu lub łagodnego guza rdzenia kręgowego),
 • przeszczep (narządów lub szpiku kostnego).

Leczenie za granicą umożliwia ratowanie zdrowia i życia dziecka np. w razie konieczności podjęcia terapii, która nie jest dostępna w Polsce lub wymaga długiego oczekiwania. Ubezpieczenie obejmuje kompleksową pomoc włącznie z przygotowaniem drugiej opinii medycznej przez zagranicznych lekarzy specjalistów, organizacją i pokryciem kosztów wyjazdu, leczenia (pobytu w szpitalu, operacji, leków) i powrotu do domu. Organizowany i opłacany jest ponadto transport i pobyt wraz z dzieckiem dwojga rodziców oraz pomoc tłumacza na miejscu leczenia.

Odpowiednio dobrana polisa w PZU Życie może więc chronić całą rodzinę na wypadek różnych sytuacji, które mogą się zdarzyć – w tym również tych najtrudniejszych.

Przyszłość jest dzisiaj, więc zadbaj o nią. Pobierz nasz e-book a dowiesz się, jak żyć długo i szczęśliwie.Wejdź na stronę kampanii pzu.pl/zyj-dlugo-i-szczesliwie

Zakładem ubezpieczeń jest PZU Życie SA. Szczegółowe informacje o zakresie ubezpieczenia, w tym o wyłączeniach i ograniczeniach odpowiedzialności, znajdziesz w aktualnych ogólnych warunkach ubezpieczeń (OWU): PZU Gwarantowane Jutro, PZU Na Dobry Początek, PZU Wsparcie Najbliższych, PZU Ochrona Każdego Dnia wraz z umowami dodatkowymi oraz w Umowie ubezpieczenia PZU Wsparcie w Życiu i Zdrowiu, w tym w OWU, które mają do niej zastosowanie. Umowę ubezpieczenia oraz OWU znajdziesz na stronie pzu.pl, w naszych oddziałach i u naszych agentów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Jakie ubezpieczenie i opiekę medyczną wybrać? Chroń zdrowie swoje i rodziny - Portal i.pl

Więcej informacji na stronie głównej Echo Dnia