Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Jest chętny na kielecki Chemar!

/esw/
Firma PCC Energetyka Blachownia z Kędzierzyna-Koźla chce kupić kieleckie Zakłady Urządzeń Chemicznych i Armatury Przemysłowej „Chemar”. Ministerstwo Skarbu Państwa chce sprzedać 85 procent akcji.

Skarb Państwa wezwał do negocjacji w sprawie nabycia akcji spółki 5 sierpnia. Oferty wstępne można było składać do 2 września. W tym czasie wpłynęła tylko jedna oferta, przedstawiona przez firmę PCC Energetyka Blachownia z Kędzierzyna-Koźla, która zajmuje się obrotem i dystrybucją energii elektrycznej, gazu koksowniczego oraz wytwarzaniem i dostawą powietrza sprężonego, wody przemysłowej i sanitarnej.

Do nabycia są ponad dwa miliony akcji o wartości 5 złotych każda, które stanowią 85 procent kapitału zakładowego spółki. Działalność „Chemaru” koncentruje się głównie na dostawie energii i gazu dla zakładów przemysłowych z branży energetycznej oraz dla innych podmiotów usytuowanych na terenie objętym infrastrukturą elektroenergetyczną i gazową. Spółka posiada koncesje na dystrybucję i obrót energią elektryczną oraz paliwami gazowymi.

Chemar to legendarna kielecka firma. Po urynkowieniu popadła w kłopoty , została podzielona i wyprzedawana po kawałku. Część kupili Włosi, grupa Sices – dzisiejszy Chemar Armatura, część Niemcy, spółka Babcock Industry and Power - dzisiejszy Chmar Rurociągi. Reszta pozostała w rękach skarbu państwa odchodząc powoli od pierwotnej działalności , czyli produkcji armatury chemicznej. 
 

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia