Jest nowa supernowoczesna fabryka, będzie praca!

Katarzyna SORN, [email protected]
Po hali poruszają się bezzałogowe wózki wyposażone w czujniki. Nie przeszkadzają sobie wzajemnie i nie dochodzi do zderzeń. Katarzyna Sorn
Po hali poruszają się bezzałogowe wózki wyposażone w czujniki. Nie przeszkadzają sobie wzajemnie i nie dochodzi do zderzeń. Katarzyna Sorn
Udostępnij:
Potentat na rynku sprzedaży płytek, jeden z najzamożneisjzych Polaków uruchomił w naszym regionie swoją pierwszą fabrykę płytek. Zakład zatrudnił już 60 osób a planuje zatrudnić jeszcze kilkadziesiąt.

Nową fabrykę w Stąporkowie uruchomiła firma Valdi-Ceramika. Jej współwłaścicielem jest Waldemar Dzionek, właściciel sieci domów handlowych Valdi, potentat na rynku sprzedaży płytek. Będzie to jego pierwsza fabryka.

Firma Ceramika Valdi uruchomiła produkcję płytek ceramicznych w Stąporkowie kilka dni temu. Najpierw ruszyła pierwsza linia produkcyjna, najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu ruszy druga linia produkcyjna.

Fabryka powstała na terenie po Zakładach Wyrobów Kamionkowych, który jest częścią Specjalnej Strefie Ekonomicznej Starachowice. Ceramika Valdi wyremontowała istniejące już budynki, powstała też zupełnie nowa hala. - Cały proces montażowy zakładu i rozruchu jest zakończony – mówi Grzegorz Majkrzak, dyrektor generalny spółki Valdi-Ceramika w Stąporkowie.

- Mamy dwie linie technologiczne i na pierwszej już zaczęliśmy produkcję. Z 7,5 tysiąca metrów płytek, które powinny zejść dobowo z jednej linii produkcyjnej już osiągamy wydajność 2,5 tysiąca metrów. W momencie uruchomienia kolejnej linii wydajność wzrośnie do 15 tysiąca płytek na dobę. Są to płytki gresowe, szkliwione, dekorowane. Ten zakład jest przystosowany do produkcji płytek podłogowych. Są to formaty 45x45 i 60x60 centymetrów. Zależy nam na tym, aby pod koniec przyszłego tygodnia została uruchomiona produkcja płytek o wymiarach 120x120 centymetrów. Z pewnością nie będziemy mieli żadnych problemów z ich sprzedażą.

W ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego inwestor - spółka Ceramika Valdi uzyskała dofinasowanie w wysokości 43, 52 procent zaplanowanej inwestycji. Wartość projektu to ponad 95 milionów złotych; wartość dofinansowania – ponad 41 milionów. Oprócz generalnych remontów, instalacji urządzeń, linii produkcyjnych na terenie Ceramiki od podstaw wybudowano nowy obiekt halę produkcyjną, która sięga dziewięć metrów w głąb ziemi, ma 26 metrów długości.

Dwa tygodnie temu została uruchomiona pierwsza linia produkcyjna, w przyszłym tygodniu ma ruszyć druga. W zakładzie pracuje już 60 osób. Dodatkowo w Ceramice Valdi pracę znajdzie kolejnych 60. W tej chwili rusza drugi etap zatrudnienia. Docelowo w jednym z najnowocześiejszych zakładów produkcji płytek na świecie, który mieści się w Stąporkowie będzie pracować 120 osób. Dyrekcja zakładu deklaruje, że przede wszystkim będzie dawał pracę mieszkańcom gminy Stąporków.

 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polacy posiadają coraz droższe smartfony

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Echo Dnia
Dodaj ogłoszenie