MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jest plan dla Plazy. W Kielcach powstanie kolejne gigantyczne centrum handlowe?

Paweł WIĘCEK
Tak w 2008 roku wyglądał teren bazy PKS. Budynki zostały zburzone, teraz prawdopodobnie rozpocznie się budowa nowego centrum handlowego.
Tak w 2008 roku wyglądał teren bazy PKS. Budynki zostały zburzone, teraz prawdopodobnie rozpocznie się budowa nowego centrum handlowego. Łukasz Zarzycki
Miejscy planiści opracowali projekt planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu u zbiegu ulic Zagnańskiej i Jesionowej. Właścicielem jednej z nieruchomości na tym obszarze jest koncern Plaza Centers, który przymierza się do realizacji potężnej inwestycji.

Na stronach internetowych Urzędu Miasta Kielce opublikowano właśnie ogłoszenie o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu zamkniętego w ramach ulic Jesionowa, Zagnańska, Okrzei Kąpielowa oraz doliny rzeki Silnica. Dokument dopuszcza budowę centrum handlowo-usługowego w narożniku ulic Jesionowej i Zagnańskiej.

Właścicielem tego terenu jest Plaza Centers. Koncern w 2008 roku za niespełna 20 milionów złotych kupił działkę od Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Kielcach. Planował zbudować tam centrum handlowo-rozrywkowe o powierzchni ponad 30 tysięcy metrów kwadratowych oraz parking na 1200 aut. Inwestycja miała kosztować 90 milionów euro i zakończyć się w… zeszłym roku.

Okazuje się jednak, iż Plaza Centers nie zarzuciła projektu. Jego opis wciąż znajduje się na stronach internetowych koncernu, gdzie status przedsięwzięcia określono jako „na etapie planowania”. W środę próbowaliśmy uzyskać oficjalną informację odnośnie inwestycji, ale w warszawskim biurze firmy nie było osoby odpowiedzialnej za kontakt z mediami.

Artur Hajdorowicz, dyrektor Biura Planowania Przestrzennego w kieleckim ratuszu, przyznaje, że jest w stałym kontakcie z przedstawicielami Plaza Centers. Jak podkreśla, zapoznali się oni już z przygotowanymi planami zagospodarowania przestrzennego. – Plaza podtrzymała zainteresowanie takimi ustaleniami – mówi Hajdorowicz.
Konsultacje społeczne nad projektem planu zaczną się 8 kwietnia i potrwają do 10 maja. Wszyscy zainteresowani mogą wnosić swoje uwagi i wnioski do zapisów dokumentu. Przyjęcie planu przez kieleckich radnych otworzy koncernowi Plaza Centers drogę do szybkiego pozyskania pozwolenia na budowę.
Dodajmy, że projekt obejmuje także tereny wzdłuż doliny Silnicy. Na nich dopuszcza się zabudowę mieszkaniową wielorodzinną, która ma być zwrócona frontem do rzeki.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia