Jest umowa na pas startowy lotniska w Radomiu. Max Bögl Polska dobuduje 500 metrów drogi startowej

ik
Umowę w radomskim hotelu Aviator podpisali prezes Przedsiębiorstwa Państwowe Porty Lotnicze Mariusz Szpikowski (z prawej) i Falk Rohmberger, członek zarządu Max Bögl.
Umowę w radomskim hotelu Aviator podpisali prezes Przedsiębiorstwa Państwowe Porty Lotnicze Mariusz Szpikowski (z prawej) i Falk Rohmberger, członek zarządu Max Bögl. Tadeusz Klocek
Od badań geologicznych i przygotowania projektu wykonawczego rozpoczną się prace przy przebudowie pasa startowego radomskiego lotniska. Roboty w terenie powinny wystartować we wrześniu. - W tym roku chcemy wykonać część podbudów - mówi Falk Rohmberger, członek zarządu Max Bögl Polska. W poniedziałek w Radomiu podpisał umowę z Przedsiębiorstwem Państwowe Porty Lotnicze.

Max Bögl Polska wygrała przetarg na przebudowę pasa startowego na radomskim lotnisku. Prace mają kosztować 146,7 miliona złotych. Całość ma być gotowa w sierpniu 2020 roku. W poniedziałek 8 lipca w Radomiu prezes Przedsiębiorstwa Państwowe Porty Lotnicze Mariusz Szpikowski i Falk Rohmberger, członek zarządu Max Bögl podpisali umowę na prace w Radomiu.

Budowa drogi startowej lotniska w Radomiu. Podpisano umowę n...

Najpierw badania

- Jestem spokojny o harmonogram prac. Na pewno zdążymy w terminie - mówił Mariusz Szpikowski, prezes Przedsiębiorstwa Państwowe Porty Lotnicze.

Wydłużenie pasa startowego to podstawa do rozbudowy lotniska cywilnego w Radomiu. Teraz ma on długość 2 kilometrów. To za mało, żeby mogły z niego korzystać średnie i duże samoloty pasażerskie.

Max Bögl wydłuży drogę startową o pół kilometra, przebuduje też spadki pasa. Wybudowane będą też kanały i studzienki, którymi kolejny wykonawca poprowadzi instalacje do oświetlenia i urządzeń nawigacyjnym, w tym systemu ILS.

- Na dniach rozpocznie się rozpoznanie geologiczne, równocześnie będziemy pracować nad projektem wykonawczym - wyjaśnia Falk Rohmberger. - We wrześniu będzie tu już nasza wytwórnia mas betonowych, przeprowadzimy odgruzowanie. Jeszcze w tym roku chcemy wykonać część podbudów, a nawierzchnia betonowa będzie układania wiosną przyszłego roku - dodaje Falk Rohmberger.

Harmonogram jest napięty, ale wszyscy zapewniają, że uda się dotrzymać terminów. - Wykonywaliśmy prace na lotniskach we Wrocławiu, Katowicach, czy na krakowskich Balicach - wyliczał Falk Rohmeberger. - Wszędzie odbywał się ruch lotniczy. W Radomiu będzie łatwiej, bo samolotów nie ma. Tym bardziej jesteśmy spokojni o termin.

Umowy na projekty

Do tej pory PPL podpisał już pięć umów dotyczących radomskiego Sadkowa. Wszystkie one dotyczą jednak prac projektowych, między innymi terminala, dróg kołowania, dworca, parkingów. Wszystko to ma być wybudowane do listopada 2020 roku.

O planowe zakończenie inwestycji nie obawia się też Mariusz Szpikowski. Jak mówi przebudowa startowego to pierwsze z zadań budowlanych.

- W trzecim kwartale tego roku powinien być ogłoszony przetarg na budowę nowego terminala. Jego rozstrzygniecie planujemy na koniec tego roku.

Porty Lotnicze chcą, żeby to wszystko było gotowe w listopadzie przyszłego roku.
- Musimy zdążyć. Lotnisko Chopina w Warszawie, jak najszybciej potrzebuje port komplementarnego, który przejmie ruch czarterowy i niskokosztowy - mówi Mariusz Szpikowski.

Prezes Szpikowski nie chce na razie mówić o ewentualnej siatce połączeń z Radomia. Póki, co podpisano list intencyjny z biurem podróży Itaka, które miałoby z Radomia wysyłać swoich klientów na wyjazdy zagraniczne. - Prowadzimy rozmowy, realizujemy naszą strategię handlową. Ale będziemy informować o określonych faktach - informuje Mariusz Szpikowski.
Pierwsze loty z Radomia mają się odbyć w sezonie zimowym 2020/2021.

- Chcemy udowodnić, że lotnisko jest gotowe, że działa. W sezonie zimowym nie spodziewamy się jednak wielu połączeń - przyznaje Mariusz Szpikowski. - Najwięcej czarterów jest latem. Wtedy będzie główne otwarcie lotniska w Radomiu.

Łukash i DJ Skytech w Explosion. Zobacz zdjęcia z imprezy!

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA [email protected] lub Facebook.

Wideo

Materiał oryginalny: Jest umowa na pas startowy lotniska w Radomiu. Max Bögl Polska dobuduje 500 metrów drogi startowej - Echo Dnia Radomskie

Komentarze 15

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

24 miliony z RCS.
Zrobiłem kupe na POspólstwo z Urzędu.
P
PiS to komuchy
1. Andrzej Kryże - Wiceminister Sprawiedliwości IV RP- członek PZPR do jej końca. Skazywał działaczy opozycji w stanie wojennym.

2. Wojciech Jasiński - Minister Skarbu IV RP, członek PZPR w latach 1976-1981, szef Wydziału Spraw Wewnętrznych w Płockim Urzędzie Miasta, przybudówki SB. Zasłynął umorzeniem milionowych długów PC, byłej partii Jarosława Kaczyńskiego.

3. Karol Karski (PiS) - działacz władz centralnych socjalistycznego ZSP na Wydziale Prawa i Administracji UW. Pod koniec lat 80 startował z poparcia PRON (organizacji utworzonej przez PZPR w stanie wojennym) w wyreżyserowanych i sfałszowanych przez komunistów wyborach do rad narodowych.

4. Andrzej Aumiller - Minister Budownictwa IV RP, zasłużony komunista, wieloletni członek PZPR.

5. Anna Kalata - Minister Pracy i Polityki Społecznej IV RP. Członek PZPR jak i SLD, a dalej w Samoobronie.

6. Zbigniew Graczyk - Wiceminister Gospodarki Morskiej IV RP - przez 20 lat należał do PZPR będąc między innymi członkiem jej Komitetu Wojewódzkiego w Szczecinie. Był również w kierownictwie nomenklaturowej spółki Interster, która była folwarkiem partyjnych dygnitarzy, m. in. Sekuły i Rakowskiego.

7. Marek Grabowski - Wiceminister Zdrowia IV RP (członek PZPR i SLD) dzięki rekomendacji SLD był zastępcą głównego inspektora sanitarnego w rządach Leszka Millera i Marka Belki.

8. Ewa Sowińska - Rzecznik Praw Dziecka IV RP. W latach 1977-1980 należała do PZPR.

9. Krzysztof Zaręba - Wiceminister Środowiska IV RP, były członek PZPR, od 2005 roku w Samoobronie.

10. Bogdan Socha - Wiceminister Pracy i Polityki Społecznej IV RP - był do samego końca członkiem PZPR.

11. Romuald Poliński - kolejny Wiceminister Pracy i Polityki Społecznej IV RP. Przez wiele lat członek PZPR, a w rządach SLD doradca ministra Kołodki

12. Maciej Łopiński - Rzecznik Prezydenta IV RP; w okresie 1975 - grudzień 1981 należał do PZPR

13. Ryszard Siewierski - Zastępca Komendanta Głównego Policji IV RP - członek PZPR do końca (1990).

14. Stanisław Kostrzewski - od 25.02.2006 skarbnik i finansista PiS - był aktywnym członkiem PZPR do końca jej działalności. 15. Henryk Biegalski - nominowany na szefa Centralnego Zarządu Służby Więziennej IV RP, był członkiem PZPR od 1969 r. do końca lat 80.

16. Jerzy Bahr - 19.05.2006 mianowany ambasadorem RP w Moskwie. W latach 1976 - 1980 w randze I sekretarza pracował w Ambasadzie PRL w Bukareszcie. Do stanu wojennego był członkiem PZPR.

17. Krzysztof Czabański - mianowany 01.07.2006 na prezesa Polskiego Radia S.A. - były dziennikarz m.in. 'Sztandaru Młodych' i 'Zarzewia'. W latach 1967-1980 należał do PZPR.

18. Stanisław Podlewski - mianowany 17.07.2006 dyrektorem departamentu rybołówstwa w ministerstwie rolnictwa - należał do PZPR do końca jej istnienia.

19. Marcin Wolski - 21.07.2006 mianowany został dyrektorem I programu PR - od 1975 roku do końca był w PZPR, będąc m.in. sekretarzem POP w PR.

20. Jan Sulmicki - kandydat na prezesa Narodowego Banku Polskiego, zgłoszony 11.12.2006 przez Kaczyńskiego - były aktywista PZPR w SGPiS (obecnie SGH), także w stanie wojennym.

21. Janusz Kaczmarek - szef MSWiA, prokurator krajowy z ramienia PiS - Członek PZPR od 1986 r.

22. Piotr Cybulski - poseł PiS. Były członek ZSMP i PZPR

23. Aleksander Chłopek - poseł z Gliwic. Członek PZPR od roku 1978. W latach 80. był członkiem egzekutywy Komitetu Miejskiego PZPR.

24. Halina Molka - posłanka na Sejm RP V kadencji. Były członek PZPR. Od 23 sierpnia 2007 posłanka PiS

25. Stanisław Piotrowicz - W 1978 rozpoczął pracę w Prokuraturze Rejonowej w Dębicy, następnie w 1980 został przeniesiony do Prokuratury Wojewódzkiej w Krośnie, na początku lat 80. przeniesiony do Prokuratury Rejonowej w Krośnie. Od 1978 należał do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Był członkiem egzekutywy PZPR w Prokuraturze Wojewódzkiej i Rejonowej w Krośnie.
P
PiS to PZPR bis
2019-07-09T07:50:27 02:00, POtomkowie ZSRR.:

PrO sty tucja do utylizacji.

Dziadek Kaczafiego to oficer armii carskiej .

P
POtomkowie ZSRR.
PrO sty tucja do utylizacji.
G
Gość
2019-07-08T18:10:05 02:00, stopbzdurom:

Lepiej, żeby Port Lotniczy Dortmund tego nie czytał. Ich pas ma tylko 2 km (podstawa 1760 m) i nie ma problemu z obsługą samolotów.

Najpierw radziłbym nauczyć się co to jest TORA, TODA, ASDA, LDA, jak się to oblicza i doi czego służy. te twoje 1760m to sobie możesz włożyć miedzy bajki. Jak poczytasz, ze zrozumieniem, to się odzywaj

P
PiSdencja
2019-07-08T22:26:49 02:00, Ulżyło.:

Zrobiłem klocka na POpaprańców.

Jak dupa pękła to ulżyło.

Y
Yebać PiS
2019-07-08T22:26:49 02:00, Ulżyło.:

Zrobiłem klocka na POpaprańców.

Toniesz w głównie po uszy i jedyne co mogłeś zrobić to PiSde sobie obrać.

C
Co za zboki
2019-07-08T17:56:07 02:00, PrO sty tutki.:

J.bać PO w kakao.

Kolejny gej jakich wielu w obozie dojnej zmiany. Ch,uja w kakao wsadzać już jeden kotu pod ogon wsadzał .

PiSda to właściwe miejsc dla ch,uja .

J
Janusz
2019-07-08T18:10:05 02:00, stopbzdurom:

Lepiej, żeby Port Lotniczy Dortmund tego nie czytał. Ich pas ma tylko 2 km (podstawa 1760 m) i nie ma problemu z obsługą samolotów.

Jak masz stary samochód bez pasów bezpieczeństwa to też możesz nim jeździć bez pasów rejestrując nowy musisz mieć pasy.

s
stopbzdurom
Lepiej, żeby Port Lotniczy Dortmund tego nie czytał. Ich pas ma tylko 2 km (podstawa 1760 m) i nie ma problemu z obsługą samolotów.
P
Pijaki i Swołocz
500 metrów za 146,7 miliona złotych znów jakaś grupa PiSlamskich parchów kieszenie sobie wypcha . 290 tysięcy za metr pasa. Złodzieje jedne.
P
PiS truje ludzi
Jana Szyszko złożył do Sejmu interpelację, dotyczącą oprysków z samolotów. Oto jej fragment:

„W ostatnich miesiącach byłem wielokrotnie informowany i pytany przez zaniepokojonych ludzi o przyczyny i skutki częstego stosowania, jak określają, oprysków z samolotów metodą Chemtrails. Niektórzy kojarzą to z wojskowymi projektami badawczymi w atmosferze, wyrażając zaniepokojenie o swoje zdrowie. Muszę przyznać również, że wiele sprzecznych informacji pojawia się w Internecie.”

W odpowiedzi Jan Szyszko otrzymał informację z Ministerstwa Środowiska. Oto jej fragment:

„Ponieważ w mediach pojawiają się wypowiedzi sugerujące, że niektóre samoloty celowo rozpylają bliżej nieokreślone substancje chemiczne, o szkodliwym i niepożądanym działaniu dla organizmów żywych, informuję, że głównymi produktami spalania lotniczych paliw do napędu silników turbinowych umożliwiających loty na dużych wysokościach są para wodna i dwutlenek węgla, a stosowanie środków ochrony roślin za pomocą statków powietrznych jest regulowane przepisami rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady.”
D
Do kotoyebcy
2019-07-08T14:03:04 02:00, PrO sty tucja.:

J.bać PO w kakao.

A ciebie w PiSde .

G
Gość
2019-07-08T14:03:04 02:00, PrO sty tucja.:

J.bać PO w kakao.

Pis to jednak ukryci homoseksualiści

N
Niech płacą
Protesty czas zacząć i wnioski o odszkodowanie składać .
Dodaj ogłoszenie