Nasza Loteria

Jeszcze tańsze podróże z PKP Intercity! Do sprzedaży trafia 1,5 mln promocyjnych biletów

Materiał informacyjny PKP Intercity
Koniec długiego weekendu to nie powód, by zaniechać majowych podróży. PKP Intercity właśnie udostępniło pulę 1,5 mln tanich biletów, dzięki którym przejazdy między miastami w Polsce mogą kosztować zaledwie kilkanaście złotych. To idealna okazja, by odwiedzić z przewoźnikiem rodzinne strony lub wybrać się w podróż z przyjaciółmi.

Po świetnych wynikach w 2022 roku PKP Intercity nie zwalnia tempa i swoją ofertą zachęca, by właśnie z nim wybrać się w kolejne wiosenne podróże. Na majowe wyjazdy przewoźnik przeznaczył 1,5 mln promocyjnych biletów w ramach oferty Promo!

Sprzedaż 1,5 mln promocyjnych biletów jest ograniczona czasowo. Potrwa do 28 maja i będzie obowiązywać na przejazdy do końca tego miesiąca. Aby ułatwić wyszukiwanie tańszych biletów PKP Intercity udostępnia na swojej stronie internetowej zakładkę „Promobilet” – tutaj można znaleźć najlepsze oferty, które pozwolą np. na szybką i ekonomiczną podróż do innego miasta.

Dzięki ofercie Promo na najpopularniejszych trasach, takich jak z Warszawy do Krakowa, Trójmiasta, Katowic czy Poznania, ceny biletów mogą zaczynać się już od 19 zł. Z kolei podróże ze stolicy do Łodzi, Lublina czy Białegostoku są możliwe już za 14 zł. Oferta obowiązuje również na przejazdy pociągami Pendolino – bilety na połączenia pomiędzy największymi polskimi miastami zaczynają się już od 49 zł.

Tak duża pula promocyjnych biletów to świetny argument za tym, by wybrać się w podróż z PKP Intercity. Zależy nam, by kolej stała się dla Polaków środkiem transportu pierwszego wyboru. W związku z tym konsekwentnie wprowadzamy kolejne rozwiązania, które sprawią, że podróż z PKP Intercity będzie jeszcze bardziej przystępna i komfortowa. Nasze starania przynoszą rezultaty - polska kolej przeżywa dziś renesans. Niezwykle mnie to cieszy – mówi Marek Chraniuk, prezes zarządu PKP Intercity.

Oferta Promo, bazująca na dynamicznym systemie zarządzania cenami, obowiązuje we wszystkich kategoriach pociągów przewoźnika. Korzystając z promocji możemy udać się w podróż pociągami EIP, EIC, IC oraz TLK. Co istotne, oferta obejmuje przejazdy zarówno w drugiej, jak i w pierwszej klasie – dzięki temu podróże w wyższym standardzie stały się bardziej przystępne. Warto pamiętać, że oferta Promo łączy się także z ulgami ustawowymi, dlatego studenci, seniorzy czy uczniowie podróżują jeszcze taniej.

Bilety w promocyjnych cenach na wszystkie pociągi PKP Intercity są dostępne na różnych etapach sprzedaży – po jej uruchomieniu, na kilkanaście dni przed podróżą, jak i na kilka dni przed odjazdem pociągu. Promocyjne bilety można kupić nawet w dniu podróży!

Łatwo dostępne, tanie bilety

Zakup biletów na przejazdy z PKP Intercity staje się coraz prostszy. Przewoźnik rozwija zdalne kanały sprzedaży, dodaje kolejne funkcje do aplikacji mobilnej oraz wprowadza graficzną rezerwację miejsc w kolejnych składach wagonowych.

Do dostępnej od początku roku nowej aplikacji PKP Intercity systematycznie dodawane są nowe funkcjonalności i ulepszenia. W ostatniej wersji pasażerowie mogą skorzystać z graficznej rezerwacji miejsc, dzięki czemu sami mogą wybrać, gdzie chcą spędzić swoją podróż. Ułatwi ją funkcja metastacji. To duże udogodnienie, dzięki któremu w wyszukiwarce nie trzeba wpisywać dokładnej nazwy stacji. Wystarczy wpisać wyłącznie nazwę miejsca, w którym rozpoczyna i kończy się podróż, a system pokaże wszystkie połączenia dostępne z danego miasta czy miejscowości. Za bilety w aplikacji PKP Intercity podróżni mogą płacić już m.in. poprzez ApplePay, GooglePay oraz BLIK.

PKP Intercity rozwija także zdalne kanały sprzedaży biletów, które można aktualnie kupić na popularnych platformach takich jak mPay, e-podroznik.pl, KOLEO oraz SkyCash. Dodatkowo użytkownicy smartfonów posługujący się aplikacją Jakdojade mogą już korzystać z nowej funkcji, która uprości proces zakupu biletów na przejazdy pociągami PKP Intercity – przekierowania do systemu sprzedaży przewoźnika.

Rekordowa frekwencja w pociągach PKP Intercity

PKP Intercity utrzymuje trend zwyżkowy po tym, jak w 2022 roku z usług narodowego przewoźnika skorzystało blisko 59 mln osób, przyczyniając się do najlepszego wyniku przewozowego w historii spółki. Tym samym pobity został rekord z 2019 roku, kiedy pociągami PKP Intercity podróżowało niemal 49 milionów podróżnych. Wyniki z pierwszych czterech miesięcy 2023 roku jasno pokazują, że spółka ma szansę ponownie pobić swój rekord. Od stycznia do kwietnia br. PKP Intercity przewiozło blisko 19 mln pasażerów – to najlepszy wynik w ponad 20-letniej historii PKP Intercity.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Jeszcze tańsze podróże z PKP Intercity! Do sprzedaży trafia 1,5 mln promocyjnych biletów - Portal i.pl

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia