Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kadrowe trzęsienie ziemi w Polskiej Grupie Zbrojeniowej, największej firmie w regionie radomskim

jp
Odwołany właśnie z funkcji Witold Słowik w towarzystwie ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka podczas spotkania w Skarżysku Kamiennej, kiedy to ogłoszono wielomilionowe inwestycje w pionkowskim zakładzie spółki Mesko.
Odwołany właśnie z funkcji Witold Słowik w towarzystwie ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka podczas spotkania w Skarżysku Kamiennej, kiedy to ogłoszono wielomilionowe inwestycje w pionkowskim zakładzie spółki Mesko. archiwum Echo Dnia
Witold Słowik oraz dwóch pozostałych członków zarządu największej firmy w regionie radomskim - Polskiej Grupy Zbrojeniowej zostali odwołani z zajmowanych stanowisk. Dokonano też zmian w Radzie Nadzorczej. Wyłoniony w konkursie prezes giganta zbrojeniowego będzie już szóstym od czasu przejęcia rządów w Polsce przez Prawo i Sprawiedliwość.

Oprócz Witolda Słowika z zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej odwołano Michała Kuczmierowskiego i Radosława Łabędzkiego-Domagalskiego. Do pełnienia obowiązków prezesa Polskiej Grupy Zbrojeniowej Rada Nadzorcza spółki oddelegowała ze swojego grona Andrzeja Kensboka, a do pełnienia funkcji członka zarządu spółki Michała Pietrzyka.

Nowi ludzie w zbrojeniówce

Andrzej Kensbok w swojej karierze biznesowej działał między innymi w branży spożywczej. Był między innymi konsultantem w firmie doradczej Bain & Company, dyrektorem Fabryki Wedla w Płońsku, dyrektorem zakupów w PepsiCo oraz wiceprezesem PepsiCo w Europie Wschodniej.

Od marca 2017 roku do lipca 2019 roku Kensbok pełnił funkcję wiceprezesa Agencji Rozwoju Przemysłu odpowiedzialnego za grupę kapitałową i finanse, a od lipca 2019 roku funkcję dyrektora zarządzającego do spraw projektów strategicznych w spółce KGHM Polska Miedź. Od maja 2018 do stycznia 2020 roku był przewodniczącym Rady Nadzorczej PKP . jest absolwentem Wydziału Filozofii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Z kolei Michał Pietrzyk pracował przez wiele lat w sektorze bankowym, a od 2003 roku był związany z grupą Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa.

O tym kto w przyszłości będzie pełnił funkcję prezesa, wiceprezesa i członka zarządu największego przedsiębiorstwa w branży zbrojeniowej w tej części Europy ma zdecydować zarządzone właśnie postępowanie kwalifikacyjne.

Karuzela kadrowa

Kolejna już zmiana władzy za rządów Prawa i Sprawiedliwości w gigancie zbrojeniowym budzi emocje i rodzi komentarze polityków. Polska Grupa Zbrojeniowa od dawna zresztą miała złą prasę co do kwalifikacji osób sprawujących kierownicze stanowiska w spółce. Przed sześciu laty na ważne funkcje powołano w Pegazie Bartłomieja Misiewicza i jego kolegę z klubu Gazety Polskiej w Łomiankach, Radosława Obolewskiego. Obaj nie mieli żadnych doświadczeń w pracy w przemyśle zbrojeniowym. Potem na dyrektora radomskiego biura spółki powołano Dariusza Wójcika, ówczesnego przewodniczącego Rady Miejskiej w Radomiu, wcześniej zawodowo realizującego się w radomskiej „tytoniówce” i Radkomie. Wójcik zastąpił na tym stanowisku Piotra Szprendałowicza, wcześniej wicemarszałka województwa.

Obecną sytuację w Pegazie komentuje Konrad Frysztak. - Z Polską Grupą Zbrojeniową dzieje się coś niepokojącego. Kilka miesięcy temu mówiło się, że grupa zostanie wchłonięta przez nową agencję. Minister Jacek Sasin odpowiedział na moją interpelację, że nic takiego się nie stanie. Skoro tak, to dlaczego nie jest budowana nowa siedziba grupy w Radomiu, co już dawno zapowiadano? - pyta Konrad Frysztak.

Polska Grupa Zbrojeniowa składa się z ponad 50 spółek odpowiadających między innymi za produkcję uzbrojenia, amunicji i sprzętu dla wojska oraz zakładów remontowych pracujących na potrzeby armii. Ma udziały w ponad 100 spółkach. Jest między innymi właścicielem Fabryki Broni w Radomiu. Natomiast 40 spółek podlega konsolidacji i współtworzy Grupę Kapitałową PGZ.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Kadrowe trzęsienie ziemi w Polskiej Grupie Zbrojeniowej, największej firmie w regionie radomskim - Echo Dnia Radomskie

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia