Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kamil Dul z gminy Grębów za osiągnięcia stypendystą programu „100 na 100”

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Kamil Dul - stypendysta programu „100 na 100”
Kamil Dul - stypendysta programu „100 na 100” archiwum
Kamil Dul pochodzący z gminy Grębów w powiecie tarnobrzeskim, 24-letni student IV roku prawa Wydziału Zamiejscowego Prawa i Nauk o Społeczeństwie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Stalowej Woli, otrzymał stypendium z programu „100 na 100”. Jest jednym ze stu najwybitniejszych studentów z całego kraju, którym przyznano to wsparcie.

Okazją do wręczenia stypendiów była setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uroczysta Gala odbyła się 10 grudnia w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie. Całość uroczystości uświetnił występ Kamila Bednarka.

Kamil Dul oprócz dobrych wyników w nauce, sukcesywnie podejmuje liczne inicjatywy na rzecz społeczeństwa. Działa aktywnie w Ochotniczej Straży Pożarnej w Grębowie a także ukończył już studia na kierunku praca socjalna i socjologia również na Wydziale Zamiejscowym w Stalowej Woli, a także angażuje się w liczne wolontariaty oraz w pracę na rzecz Stalowowolskiego Koła Naukowego Studentów Prawa „Viribus Unitis”.

Fundacja LOTTO i Totalizator Sportowy „100 na 100” imienia Konopackiej i Matuszewskiego ufundowała sto stypendiów dla 100 studentów „reprezentujących postawę życiową, która nie pozwala siedzieć im w miejscu, tylko wciąż motywuje by mierzyć się z nowymi wyzwaniami, nie tylko świetnie się uczą ale mają i bogate zainteresowania a przez to szeroką wiedzę bo są aktywni i wywołują pozytywne poruszenie w swoim środowisku” - jak głosi uzasadnienie.

Patronami programu było małżeństwo Halina Konopacka i Ignacy Matuszewski - wszechstronnie uzdolnieni Polacy, którzy z ułańską fantazją wykorzystywali swoje zdolności i pasje w służbie Ojczyźnie. Honorowy patronat nad całym wydarzeniem objął Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki.

Halina Konopacka - pierwsza dama królowej sportu. 10 lat po odzyskaniu przez Polskę niepodległości, zdobyła dla nas pierwszy złoty medal olimpijski! Pierwszy złoty medal kobiecy w historii świata! Dyskobolka, narciarka, oszczepniczka, płotkarka, koszykarka, tenisistka, automobilistka. Wybuch II Wojny Światowej to dla niej test z patriotyzmu. Zdała go celująco: pomagała mężowi Ignacemu Matuszewskiemu wywieźć za granicę polskie złoto.

Ignacy Matuszewski - jeden z najwybitniejszych mężów stanu dwudziestolecia międzywojennego. Był żołnierzem, politykiem, dyplomatą i publicystą. Działaczem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Żył intensywnie i burzliwie.

POLECAMY RÓWNIEŻ:




Na te psy musisz mieć pozwolenie urzędnika! To groźne zwierzęta!


Prezenty dla dzieci na Mikołajki 2018. TOP 10



Rzadko widujesz te znaki drogowe. Lepiej przypomnij sobie, co oznaczają!



Najlepsze seriale 2018 roku. Jaki wybrać na wieczór? Zobacz najciekawsze




Śladami słynnych filmów i seriali - miejsca, które trzeba odwiedzić! [GALERIA]



Plastik i śmieci zalewają Ziemię? Zobacz niezwykłe zdjęcia z kosmosu


ZOBACZ TAKŻE: FLESZ. PORODÓWKI - NOWE PRAWA RODZĄCYCH

Źródło:vivi24

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie