MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kapi i Bara: przedstawiamy młode oliwskie... kapibary. Oczywiste rozwiązanie nazewnicze najbardziej spodobało się internautom

OPRAC.: sb, MM
Kapibary z ZOO w Gdańsku otrzymały nowe imiona
Kapibary z ZOO w Gdańsku otrzymały nowe imiona fot. Gdański Ogród Zoologiczny
Najprostsze rozwiązania są najlepsze. Dwie półroczne kapibary z oliwskiego ZOO decyzją internautów zostały nazwane Kapi i Bara. Zaskoczeni? Następna okazja do zdziwienia będzie dopiero jak podrosną. Kapibary należą do gatunku największych współcześnie żyjących gryzoni. Dorosły pan Kapi i pani Bara razem mogą ważyć nawet ponad 100 kg!

Kapi i Bara to imiona młodych... kapibar z ZOO w Gdańsku-Oliwie

Dwa tygodnie temu oliwskie ZOO poprosiło w swoich mediach społecznościowych o pomoc w nazwaniu nowego przychówku.

Szukamy imion dla naszych kapibar! Znamy już płeć maluchów urodzonych pod koniec 2023 roku, to samiec i samiczka. Piszcie swoje propozycje imion w komentarzach, a my wybierzemy te z największą ilością reakcji. Wezmą one udział w kolejnym etapie głosowania – zachęcał ogród zoologiczny.

Znamy wyniki, okazuje się, że najprostsze rozwiązania są najlepsze.

To już oficjalne! Od teraz do młodych kapibar z Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego możecie mówić Kapi i Bara. Zwycięskie imiona zebrały ponad 600 reakcji, nokautując jednocześnie pozostałe propozycje – informuje ZOO.

Kapi i Bara to przedstawiciele gatunku największych gryzoni na Ziemi!

Oliwskie słodziaki na razie mają kaliber dziecięcych pluszowych maskotek ale wyrosną na słusznej postury zwierzęta.

Kapibara wielka jest największym współcześnie żyjącym gryzoniem świata. Osiąga masę ciała nawet do 66 kg! - czytamy na internetowej stronie ZOO. Jest roślinożernym zwierzęciem wodno-lądowym, zamieszkującym tereny Ameryki Południowej.

Zwierzęta te mierzą od 100 do 130 cm długości, a ich waga przeciętnie wynosi 48,9 kg. Badani rekordziści znacznie przekraczali te wartości. Samica złapana w okolicy São Paulo ważyła 91 kg, a samiec z Urugwaju − 73,5 kg.

Szczecinowata sierść o cienkich, brązowych włosach szybko wysycha. Kapibary wielkie doskonale pływają. Ich palce łączy błona pławna, ułatwiająca pływanie. Są zwierzętami wodno-lądowymi i wiodą życie na otwartej przestrzeni. Poranek to dla stada czas wypoczynku w wodzie, najchętniej w zacienionym miejscu.

W najgorętszych częściach dnia kapibary wielkie lubią się tarzać w błocie lub na płyciźnie. Aktywność i żerowanie zaczyna się późnym popołudniem i trwa do nocy. Kapibary pasą się powoli, systematycznie poszukując smakowitych roślin, więc żerowanie wymaga sporo czasu.

CZYTAJ TEŻ: Nietypowa akcja pomorskiej drogówki. Nie mieli serca wystawić mandatu, choć jest na to paragraf. Zobaczcie sami!

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zasady głosowania w wyborach europejskich 9 czerwca

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki