Kazachstan podbija Madryt. Tenisowe show Rybakiny i Putincewy

OPRAC.: Filip Bares
epa/pap
Reprezentująca Kazachstan Jelena Rybakina pokonała swoją rodaczkę Julię Putincewą 4:6, 7:6 (7-4), 7:5 i awansowała do półfinału tenisowego turnieju WTA 1000 na kortach ziemnych w Madrycie.

Pojedynek trwał dwie godziny i 50 minut. W trzecim, decydującym secie niżej notowana Putincewa (50.WTA), podobnie jak "rodaczka" urodzona w Moskwie, po przełamaniu odskoczyła na 4:2, a przy prowadzeniu 5:3 i podaniu Rybakiny miała dwa meczbole.

W kolejny gemie, już przy własnym serwisie, straciła przewagę przełamania, a w 12. to czwarta rakieta świata wykorzystała czwartą piłkę meczową i zapewniła sobie pierwszy w karierze półfinał w stolicy Hiszpanii, a trzeci z rzędu po turniejach w Miami, gdzie przegrała w finale, oraz w Stuttgarcie, gdzie triumfowała.

Wieczorem w drugim środowym meczu ćwierćfinałowym Rosjanka Mirra Andriejewa zmierzy się z białoruską wiceliderką rankingu światowego Aryną Sabalenką.

W czwartek w półfinale zagra otwierająca listę WTA Iga Świątek, której rywalką będzie rozstawiona z "18" Amerykanka Madison Keys.

W ubiegłym roku podopieczna trenera Tomasza Wiktorowskiego dotarła w stolicy Hiszpanii do finału, w którym przegrała z Sabalenką.

Wynik ćwierćfinału:

Jelena Rybakina (Kazachstan, 4) - Julia Putincewa (Kazachstan) 4:6, 7:6 (7-4), 7:5.(PAP)

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?