Międzynarodowego Targi Poznańskie zmniejszyły w 2007 roku przychody netto ze sprzedaży o 1,3 procent w stosunku do roku 2006, podczas gdy Targi Kielce zwiększyły je o 27 procent
Znamy już pełne wyniki finansowe zarówno Targów Kielce jak i Międzynarodowych Targów Poznańskich. Rok 2007 był dla kieleckiego ośrodka bardzo udany, czego Poznań nie do końca może o sobie powiedzieć.
Raport z działalności targowej spółki z Kielc w roku 2007 wykazuje właściwie same wzrosty. Po pierwsze wzrosły przychody i to bardzo, bo aż o 27, 2 procent. W tym samy czasie przychody Międzynarodowych Targów Poznańskich (MTP) spadły o 1,3 procent. To od razu przełożyło się na udział w targowym torcie, który w przypadku Kielc wzrósł z 19 procent w roku 2006 do 20,5 procent w 2007, podczas gdy MTP oddały ze swojego kawałka „tortu” blisko 10 procent.
Rekord za rekordem
Jeszcze szybciej rosła wynajęta przez Targi Kielce powierzchnia wystawiennicza. Ten słupek podskoczył aż o blisko 34 procent. Przybyło też wystawców i to aż o 19 procent w porównaniu z rokiem 2006. O 13 procent wzrosła w tym czasie liczba wystawców zagranicznych, głównie dzięki takim targom jak Plastpol, który od kilku lat pozostaje najbardziej międzynarodową imprezą ze wszystkich, organizowanych w kieleckim ośrodku.

Wzrost liczby wystawców szedł w parze ze wzrostem liczby zwiedzających. Tych ostatnich w roku 2007 w stosunku do sezonu 2006 przybyło o ponad 20 procent, co oznacza liczbę prawie 143 tysięcy osób, odwiedzających kieleckie wystawy. Gdyby wziąć pod uwagę w tym zestawieniu także radomski Air Show, liczba ta wzrosłaby o dodatkowe 40 tysięcy, a to daje już wzrost ponad 50 - procentowy.
Jeszcze lepsze półrocze
Równie dobrze przedstawia się także pierwsze półrocze 2008.
- Pierwsze sześć miesięcy bieżącego roku wskazuje, że będzie on jeszcze lepszy niż rekordowy rok 2007 – mówi prezes zarządu Targów Kielce, Andrzej Mochoń.
Skąd tak optymistyczne prognozy? Otóż w tym półroczu w porównaniu do pierwszych sześciu miesięcy 2007 roku nastąpił wzrost wynajętych powierzchni aż o 48 procent, a zwiedzających przybyło o kolejne 21 procent. Niezwykle imponująca jest również większa o 118 procent ilość uczestników konferencji, seminariów i szkoleń odbywających się podczas imprez targowych.
- Szczególnie szybko rozwijają się nasze największe imprezy. Jeszcze trzy lata temu podczas targów Autostrada Polska firmy wynajęły 13 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni. W tym roku było to już 29 tysięcy metrów kwadratowych. Gdyby połączyć w jedną odbywające się w tym samym czasie wystawy Traffic Expo, Maszbud i Targi Infrastruktury Lotnisk  (TIL), to powierzchnia wynajęta wzrosłaby do 40 tysięcy i tym samym ta impreza stałaby się największymi targami w Polsce – wyjaśnia wiceprezes Targów Kielce, Bożena Staniak 
- Niestety w przypadku niektórych imprez targowych dochodzimy już do „ściany”. Na tę chwilę brak powierzchni wystawienniczej uniemożliwia nam dalszy wzrost, jednak już w przyszłym roku, dzięki zaplanowanej inwestycji zwiększymy o kolejne 6 tysięcy powierzchnię wystawową hal i o 4 tysiące zewnętrzny teren wystawienniczy – zapowiada prezes Mochoń. 
W tym 2008 roku w Targach Kielce odbędzie się łącznie 47 imprez, czyli o jedenaście więcej niż w roku ubiegłym.