Kielecka firma dostała ponad 400 milionów złotych kredytu. Wyda je w Kielcach!

Jarosław PANEK, [email protected]
Ponad 400 milionów złotych kredytu pójdzie na budowę Nowej Galerii Echo w Kieclach
Ponad 400 milionów złotych kredytu pójdzie na budowę Nowej Galerii Echo w Kieclach
Udostępnij:
Takiej umowy kredytowej na polskim rynku nieruchomości jeszcze nie było w tym roku. Jedna z firm dostanie ponad 400 milionów złotych i wyda je na inwestycję w Kielcach!

Grupa Kapitałowa Echo Investment zawarła z bankiem EUROHYPO AG umowę kredytową o wartości aż 100 milionów euro, czyli około 420 milionów złotych. Pieniądze te będą przeznaczone zostaną na finansowanie kosztów budowy Nowej Galerii Echo. To największa w tym roku transakcją tego typu na polskim rynku nieruchomości komercyjnych i jeden z najwyższych kredytów udzielonych w całym regionie Środkowo - Wschodniej Europy.

Kredyt przekazany będzie w transzach do dnia 31 marca 2012 roku włącznie, a ostateczny termin spłaty przewidziano na 31 marca 2020 roku. 420 milionów dla Galerii Echo, to według dyrektora Działu Finansowania Echo Investment, Grzegorza Iwańskiego kolejny „krok milowy” na rynku finansowania nieruchomości:

- To jedna z nielicznych w ostatnim czasie, i największa kwotowo, transakcja pozwalających na finansowanie projektu w fazie jego realizacji. Po kredycie refinansującym budowę Parku Postępu, to kolejny wielki i wspólny sukces Echo Investment i banku Eurohypo. Ta decyzja w moim przekonaniu zwiastuje zmianę podejścia instytucji finansowych do realizowanych i planowanych projektów. Choć wymagania banków nadal pozostają bardzo rygorystyczne i rozmowy są nieporównywalnie trudniejsze niż przed kryzysem, to wydaje się, że finansiści rozumieją i doceniają potrzeby stabilnych deweloperów na tym trudnym rynku. Z jednej strony procentuje to większym zaufaniem, a z drugiej podnosi jakość przygotowywanych inwestycji. To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich dobrze przygotowanych projektów komercyjnych planowanych do realizacji – mówi Grzegorz Iwański.

Wtóruje mu Hartwig Glatzki, szef Eurohypo na Europę i Amerykę Łacińską: - Jesteśmy bardzo zadowoleni, że mogliśmy przeprowadzić jedną z pierwszych transakcji finansowania deweloperskiego w tych niestabilnych czasach. Nasz bank zbudował w Polsce bazę klientów o bardzo solidnych i zdrowych podstawach biznesowych. Mamy nadzieję na kontynuację tych działań w przyszłości.  

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Środki z KPO obniżą inflację - komentarz

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Echo Dnia
Dodaj ogłoszenie