MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kielecka firma wygrała gigantyczny przetarg na budowę obwodnicy Radomia!

Izabela KOZAKIEWICZ [email protected]
Na przetarg dotyczący budowy obwodnicy Radomia wpłynęło aż 15 ofert od firm i konsorcjów.
Na przetarg dotyczący budowy obwodnicy Radomia wpłynęło aż 15 ofert od firm i konsorcjów.
Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu wskazał wykonawcę, który ma wybudować południową obwodnicę miasta. To konsorcjum, którego liderem jest kieleckie Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Fart. Przegrani w przetargu nie zaprotestowali.

Budowa obwodnicy południowej Radomia to jedno z największych zadań w historii tego miasta. Na przetarg wpłynęło aż 15 ofert od firm i konsorcjów. Jedynym kryterium wyboru była cena.

 

Najtańszą złożyło konsorcjum, którego liderem jest kieleckie Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Fart. Za wybudowanie obwodnicy chce 154 miliony 421 tysięcy 754 złotych i 79 groszy. - Najdroższa oferta wynosiła o około 100 milionów więcej – mówi Dariusz Dębski, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg I Komunikacji w Radomiu.

Przeczytaj też: Rekordowe drogi w województwie świętokrzyskim.

Zarząd dróg wybrał zwycięzcę przetargu 16 grudnia ubiegłego roku. Przegrani mieli czas na składanie skarg i zażaleń do 29 grudnia, ale nikt tego nie zrobił. - To duży sukces, że nie było odwołań. Gdyby tak się stało, cała procedura wydłużyłaby się – dodaje Dariusz Dębski.

 

Drogowcy musieli teraz złożyć 11 tysięcy stron dokumentacji przetargowej do Urzędu Zamówień Publicznych, który ma zweryfikować prawidłowość postępowania przetargowego. - Spodziewamy się stanowiska Urzędu do 16 stycznia. Dopiero wtedy będziemy mogli rozstrzygnąć przetarg i podpisać umowę z wykonawcą – wyjaśnia Dariusz Dębski.

Przeczytaj też: Fart Kielce w gronie największych polskich przedsiębiorstw.

Obwodnica Radomia będzie miała ponad 13 kilometrów długości. Dzięki za wszystko i niej jadąc od Kielc będzie można omijając Radom pojechać w kierunku Lublina. Budowa potrwa ponad dwa lata do sierpnia 2014 roku.

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

NBP nowy do 14.07

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia