Kielecki Barlinek zdobył laury za ekologię w biznesie

Marzena SMORĘDA [email protected]
W ramach „Zasady 1 za 1” Barlinek sadzi młode drzewa.
W ramach „Zasady 1 za 1” Barlinek sadzi młode drzewa.
Udostępnij:
W konkursie „Liderzy Zrównoważonego Rozwoju”, zorganizowanym przez miesięcznik Forbes i firmę doradczą PwC Barlinek SA został doceniony za współfinansowanie sadzenia młodych drzewek. Tę inicjatywę uznano za jedną z siedmiu najlepszych dobrych praktyk w kraju.

Konkurs „Liderzy Zrównoważonego Rozwoju” był skierowany do dużych, średnich i małych firm, które potrafią łączyć działalność biznesową z zasadami zrównoważonego rozwoju. Oceniano dobre praktyki rozumiane jako działania, produkty lub usługi, które nie tylko są zgodne z ideą zrównoważonego rozwoju, ale też przyczyniają się do sukcesu biznesowego przedsiębiorstw.

 

Przedsięwzięcia firm oceniane były w wybranych obszarach, na przykład sprzedaż, produkcja, logistyka, zakupy, pod względem ich wpływu społecznego lub środowiskowego oraz jednoczesnych korzyści biznesowych.

Barlinek otrzymał tytuł lidera zrównoważonego rozwoju za program ekologiczny „Zasada 1 za 1”, w ramach którego za jedną sprzedaną paczkę deski barlineckiej spółka współfinansuje zasadzenie jednego drzewa.

 

- Ta nagroda jest potwierdzeniem, że nasze zaangażowanie w działania z zakresu społecznej odpowiedzialności są wartościowe – uważa Mariola Sykuła, dyrektor biura relacji inwestorskich w Barlinek S.A. - Oprócz „Zasady 1 za 1” Barlinek od lat prowadzi inne ekologiczne inicjatywy, takie jak ochrona dębu Bartka oraz ratowanie sokoła wędrownego. Do produkcji zarówno podłóg, jak i biopaliw wykorzystujemy surowiec drzewny, dlatego też koncentrujemy się na działaniach oddziałujących w głównej mierze na środowisko leśne - wyjaśnia.

 

Ekologia w Barlinku

 

W ramach „Zasady 1 za 1” Barlinek sadzi młode drzewa Ten tzw. Las Klientów Barlinka rośnie w nadleśnictwach województwa lubuskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego oraz pomorskiego, a także w Rosji oraz na Ukrainie. Innym przejawem działalności proekologicznej przedsiębiorstwa jest współfinansowanie, prowadzonego przez Stowarzyszenie na rzecz Dzikich Zwierząt „Sokół” i Nadleśnictwo programu przywracania populacji nadrzewnej sokoła wędrownego. Barlinek dba o ochronę niezwykle cennego sędziwego dębu „Bartek”.

 

Kielecka firma przywiązuje dużą wagę do tego, aby stosowane technologie i gotowe wyroby firmy były ekologiczne i neutralne dla środowiska naturalnego.

 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polacy posiadają coraz droższe smartfony

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Echo Dnia
Dodaj ogłoszenie